Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (Cinemart)

Archvile

Pre mňa hrozné sklamanie. Námet výborný aj keď samotný dej je dosť nelogický, ale to prevedenie vskutku amatérske. ()

mlock odpad!

Už dlouho jsem neviděl podobnou píčovinu. Po vyoperování nádoru na pláži jsem měl chuť to vypnout. Ale to už byla cca půlka a když už jsem tomu věnoval tolik času, chtěl jsem vidět, co za další geniálnosti ještě filmaři vymysleli. Nezklamali. Dítě co umřelo na nedostatek pozornosti byl další majstrštyk. Film kompletně nelogický a nekonzistentní, dialogy povětšinou dementní. Už když tam nastoupila ta nesnesitelná rodinka, přál jsem jim strašný věci, nevim jestli jim někdo jako fandil. ()

coulismoulis

Tak tohle byla teda kolosalni blbost a jeste natocena dost slizce creepy stylem. Zacina to po tech letech vypadat, ze Shyamalan je veru reziser jen jednoho slusneho kusu ;( ()

Robynson

Film je natočen v době globální pandemie, která nám všem znovu připomněla, jak je život křehký a proměnlivý, přichází tento film jako syrový pohled na koncept času a jeho důsledky na lidský život. Režisér upřednostňuje minimalistický přístup, který divákovi umožňuje zhlédnout hlubokou a silnou introspektivní cestu, jež se odehrává v hlavních postavách. "Čas" není jen titulem, ale také hlavní postavou tohoto filmu. Tento abstraktní koncept se stává takřka hmatatelným skrze nádherné záběry a silnou zvukovou stopu. Ve světě, kde se zdá, že se vše zrychluje a stále více se zaměřujeme na budoucnost, nás "Čas" nutí zastavit se a zamyslet se nad okamžikem, který právě prožíváme. Film nabízí silné připomenutí toho, jak je důležité žít přítomným okamžikem a oceňovat každou minutu našeho času. "Čas" je zvláštně aktuální v době, kdy jsme se naučili žít s nejistotou a kdy se naše vnímání času dramaticky změnilo. Je to silná a dojemná připomínka, že čas je to nejcennější, co máme, a že bychom ho měli strávit tak, jak se nám nejvíce líbí. ()

flyer.nick

Na pláži čas běží mnohem rychleji, při sledování filmu ale paradoxně čas běží mnohem pomaleji, skoro jako by se zastavil. Hrozně utahaná, nezajímavá věc. Prostředí je možná hezké, ale nic nenabízelo, jen pláž a skála, nikde ani jediná palma nebo cokoli, co by tu písčitou nudu rozbilo. Celou dobu jsem si říkal, že se snad dočkám aspoň nějakého vysvětlení co se proč dělo, a když přišlo, tak jsem si říkal, že to možná měli radši nechat víc na divákově fantazii. Nicméně aspoň námět je originální. Škoda jen, že proti předchozím Shyamalanovým filmům tam chybí víc napětí a mystiky. ()

Holly_Molly

I přes nevyužitej námět a potenciál to nebylo špatný. Film celkem odsýpá, furt se tam něco děje a finále taky neni úplná sračka..Škoda odosobněných charakterů, ke kterym si prakticky nejde moc vytvořit vztah, krom otravnosti některých z nich a divákovi je tim pádem jedno kdo, jak a kdy skape..chybí tomu v tomhle směr dušička a lidskost..:-) ()

JJaannee

Horor? Tak to ani náhodou. Zajímavý námět, ale to provedení..no řekněme, že některé pasáže byly opravdu úsměvné a ujeté. Jednou stačilo. ()

Pes

A čo som si to zase pozrel?  Pointa filmu je fajn, mne sa tieto čáry máry scifi fantazmagórie páčia. Ale napriek tomu, že som dedinský orech tak kopec vecí mi nedávalo zmysel a nejak nesedeli. Neviem či sa rozpisovať alebo nie... Jednoducho tento film som si pozrel. Nenechal vo mne žiadnu emóciu a nemá asi ani význam písať podrobnú recenziu. Je to ako taký priemerný ranný prd. Si rád že si sa neposral, prd bol len prd a už na obed o ňom nevieš. Presne taký je tento film. Stratené takmer 2 hodiny? Myslím, že úplne nie. Ale pokiaľ ráno vstávaš do práce a adhd ťa drží v bdelosti - tento film nepozeraj. ()

awerto

Neskutecne spatny casting. Sami uvidite - tady se castovalo dle toho jak podobne mame herce k detem. Tedy ustredni postavy maji deti, ktere absolutne by ani zbla nemohli byt jejich deti. Miluji Bernala, a tady me taky zklamal. Od filmu jsem mel velke ocekavani, ale ani z 5% se nenaplnili.  Tech 5% je za napad a za skvelou Abbey Lee, ktera nejenze skvele vypada, ale i hraje a  jako mini postava Emun Eliott... A k fimu cituji MrHlada a souhlasim: "Je to nudná, hloupá a odfláknutá věc od režiséra, který se stal zajatcem vlastního ega a pocitu, že je vypravěčský génius. Trapný film." ()

sun.eagle

Hodně toho vystřílel už trailer,  a od poloviny filmu tomu schází spád a docela se to táhne. Některé momenty působí nechtěně směšně, a reakce návštěvníků kina mi dává za pravdu. Pointu jsem nečekal, a napravila celkový dojem z filmu, přesto to na mě s odstupem působí jako taková celovečerní epizoda Krajních mezí či moderních Black mirror. ()

Moco

Hororový snímek Čas obsahuje několik rozdílných poselství. Jedno je o tom, jak žít v přítomném okamžiku a být spokojený s tím, co mám. Druhé je silnou kritikou takových farmaceutických laboratoří, které už mají zvrácené uvažování o dobru a zlu. Jak sám režisér Shyamalan podotýká: „Nikdy jsem si nemyslel, že se celý svět uzavře, donedávna to byla nepraktická a nebezpečná myšlenka. Nevím, jak bude veřejnost reagovat na to, že uvidí toto zlé období vyprávěné na plátně...“ ()

Zagger odpad!

bohuzel v traileru je cely film a fungoval skoro jako skvely kratky film na nejaky festival. Pri sledovani filmu ocekavani a nadseni z traileru rychle vyprchalo.. dal bych aspon 1*, ale to bych nesmel v prubehu filmu zacit hledat, co mam dnes na praci, sledovat facebook, a nakonec i trochu pracovat.. a to jsem mel vcera v sobe par piv a docela filmovou naladu. ()

Ubi123

Vo filme je veľmi cítiť, že scenárista a režisér je M. Night Shyamalan. Jeho filmy vo všeobecnosti sú veľmi záhadné až do samého konca a tento film nebol vôbec výnimkou. Napätie deja  mňa ako diváka stále držalo v strehu, prečo sa to deje, čo sa vo filme deje. Zmiešané pocity postupne vyjadrovali, čo nám chce dej filmu povedať a aký je jeho princíp. Myslím si, že film zdravo gradoval, až som sa ako divák dostal do momentu, kde som nevedel čo sa deje a prečo sa to deje. Záver mi strhujúco prezradil, že tento film stojí za pozretie. Pre niektorých divákov je tento film, veľmi ťažký alebo nepochopiteľný z rôznych dôvodov. Mne sa film páčil, pretože som znovu videl niečo nové, niečo neopozerané, ako to býva pri rôznych filmoch,. kde pri pozeraní už viem o čom bude koniec alebo o čom bude ďalšia scéna. Dovolím si povedať, že odporúčam každému kto si chce pozrieť kvalitný film a nechce sa pri ňom nudiť. Moje hodnotenie 4*, je trošku prísne ale malo to aj svoje rezervy, inak super film. ()

ilegal1983

Nuda ale cakal som este horsie nez to napokon dopadlo.Potencial nevyuzity nadmieru,s zrucnejsim rejzou to mohol byt hit ale takto len priemerny pocin.M.N.Shyamalan sa strasne drzi pri zemi ,navyse tomu chybaju grady.Proste som cakal nejaky rozpad mesa az na kost chapete,po pade zdevastovane telo Kary ani neukazali.Toto horor musi obsahovat a tu to strasne moc chyba.Este ze aspon otrava a dolamane koncatiny za nieco stali.Zaver a hudba uspokojivy ale je to velmi malo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)