Země dinosaurů 4: Putování v mlze

Krajina dávnych vekov IV. - Cesta do údolia hmly

Rodinný / Animovaný / Dobrodružný / Drama

USA, 1996, 74 min

Roy Allen Smith

Takový hezký příběh o přátelství.(6.6.2018)

Krásná pohádka o dinosaurech, kterou budu svým dětem ráda pouštět(4.12.2008)

60%. Zatím jezdí tento seriál jako na vlnách. Nahoru a dolu.(9.4.2013)

Kto vyrastal na Jurskom Parku, nemôže nemať rád hocktorý diel tejto nekonečnej ságy. V podstate každý si udržiava štandard.(30.12.2012)

• majo25

Tvorcom vo štvrtom filme už zjavne dochádzajú nápady a tak recykluje. Aj keď sa nejedná o vyslovene zlú dobrodružnú výpravu do neprebádaného sveta, už to tu bolo. Recykluje sa aj lacný detinský humor, prvoplánoví záporáci, no a z oblizujúcich sa dinauríkov sa mi robí husia koža. Kiež by podobných scén, rovnako tak uspievaných, bolo minimum. Šedý priemer.(22.10.2019)

• - „Ostrozub“ Ichy, hrající jednoho ze dvou hlavních záporáků tohoto filmu, je druhem druhohorního ptáka z období pozdní Křídy jménem Ichtyornis. Tento ptačí druh je možné také spatřit v seriálu Planeta dinosaurů (od r. 2003), konkrétně v epizodě Pod’s travels (2003). (Marasuchus17)

• - Dil je druhem druhohorního krokodýla jménem Deinosuchus. Tento druh byl jedním z nejstarších „pravých“ krokodýlů, jejichž řád přežívá až dodnes. (Marasuchus17)

• - Draví pachycephalosauridi, jež napadnou naše dinosauří kamarády, jsou úplně stejní jako ti z prvního dílu Země dinosaurů (1988). Dokonce do sebe vzájemně narazí svými tvrdými lebkami úplně stejným způsobem. (Marasuchus17)