Reklama

Reklama

Země dinosaurů 4: Putování v mlze

  • USA The Land Before Time IV: Journey Through the Mists (více)
Rodinný / Animovaný / Dobrodružný / Drama
USA, 1996, 74 min (Alternativní 71 min)

Obsahy(1)

Dinosauři si nerušeně a radostně žijí ve svém kvetoucím údolí, jednoho dne však přinesou poutníci s dlouhými kly důležitou novinu: čím dál tím větší území za údolím postupně zaplavuje voda a s vodou se objevila i prapodivná nová stvoření. V údolí naštěstí k žádným změnám nedochází. Ale když dědeček našeho hlavního hrdiny onemocní a ukáže se, že by ho mohla uzdravit jen rostlina, za kterou se musí ven z údolí, vnouček se bez váhání vydává do světa za léčivým býlím. (TV Minimax)

(více)

Recenze (7)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Kto vyrastal na Jurskom Parku, nemôže nemať rád hocktorý diel tejto nekonečnej ságy. V podstate každý si udržiava štandard. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Tvorcom vo štvrtom filme už zjavne dochádzajú nápady a tak recykluje. Aj keď sa nejedná o vyslovene zlú dobrodružnú výpravu do neprebádaného sveta, už to tu bolo. Recykluje sa aj lacný detinský humor, prvoplánoví záporáci, no a z oblizujúcich sa dinauríkov sa mi robí husia koža. Kiež by podobných scén, rovnako tak uspievaných, bolo minimum. Šedý priemer. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Draví pachycephalosauridi, jež napadnou naše dinosauří kamarády, jsou úplně stejní jako ti z prvního dílu Země dinosaurů (1988). Dokonce do sebe vzájemně narazí svými tvrdými lebkami úplně stejným způsobem. (Marasuchus17)
  • „Ostrozub“ Ichy, hrající jednoho ze dvou hlavních záporáků tohoto filmu, je druhem druhohorního ptáka z období pozdní Křídy jménem Ichtyornis. Tento ptačí druh je možné také spatřit v seriálu Planeta dinosaurů (od r. 2003), konkrétně v epizodě Pod’s travels (2003). (Marasuchus17)

Reklama

Reklama