Ostrov doktora Moreaua

• USA The Island of Dr. Moreau (více)

Mladík Andrew Braddock jako jediný přežije ztroskotání lodi a dostane se na podivný ostrov. Není až tak překvapen podivínským dr. Moreauem, jako spíš podivnými tvory, ze kterých se vyklubou výsledky doktorova experimentu a snahy přetvářet zvířata na lidi. Při jedné dramatické situaci Braddock zastřelí zraněného mutanta na jeho vlastní žádost, čímž se ale proviní proti zákonu, který pro ostrov stanovil sám Moreau a ten má tedy jedinečnou příležitost zatáhnout do svého šíleného plánu samotného Andrewa.
Adaptace Wellsovy knihy nabídla především zajímavou práci maskérů a adaptace pod Taylorovým režijním vedením obdržela pět nominací Americké Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films. (Robbi)

Han22

Po podivné verzi z roku 96 konečně povedené adaptace. I bez nějaký vzpomínek (viděno poprvé) se jedná o příjemně natočenou dobrudružnou záležitost ze staré školy. Pěkná výprava, skvělé masky, vynikající herecké výkony - ať už od emocí odstřižený vědec Lancastera nebo Yorkův naivní hrdina, co se snaží zachovat lidskost. A nad tím vším režie Dona Taylora, který tyhle sci-fi fláky uměl (Útěk z planety opic, Damien, Tajemná záře nad Pacifikem). Co mě nejvíce dostalo byly souboje mutantů ze zvířaty, když si člověk uvědomí, že tenkrát neměly CGI, čili to byla vše poctivá kaskadérská práce, tak nezbývá než smeknout. ()

Ripley

Myslím si,že číst předlohu nemusí být až takové utrpení jako sledovat tento film.Navíc nikdy nepochopím proč tento podivný román zfilmovali ještě jednou v roce 1996.30% za exteriéry,hudbu a scény s reálnými šelmami. ()

Garch

V porovnání s mnohem dražším a naprosto ubohým remakem musím jednu hvězdu přidat. A jako dítě jsem se bál. Možná je to tím, že mi mutanti připomínali Ivánka z Mrazíka. ()

rotel

V dobe uvedenia do kín u nás som mal problém zohnať lístok na tento film. Na rozdiel od mnohých filmov, tento si pamätám celkom dobre / moje prvé stretnutie zo žánrom - horor /. ()

lukano

Na přelomu 70-80-tých let jsem tenhle film viděl v kině a bylo to tenkrát něco nového, průkopnického v tomhle žánru. Širokoúhlý obraz a kvalitní zvuk dodal dobrou atmosféru. Ten film jsem si dlouho pamatoval. Proto hodnotím, jak hodnotím. ()

Heavyman

Vidět to jako dítě, měsíc bych z toho nespal...protože zvířecí kostými, mne vždycky děsily, ale zároveň bavily. Ono vlastně není na několik výjimek, ani poznat, o jaké zviřátko se mělo jednat. Starej Burt je v celku dobrej, ale nezáchrání celý film. Bohužel ani skvělý námět nezmůže nic proti zfušovanému zpracování, které neomlouvá ani doba vzniku. ()

Ziggy Zagg

Od druhé poloviny filmu jsem si přál co nejrychlejší konec. Stale opakující se scéna bloudícího a vylekaného M.Yorka, kterého vždy překvapí Dr. Moreau, mě začala dost nudit. Do toho se objevila komunita jako vystřižená z planety opic se svýma zákonama a to už jsem zjišťoval stopáž filmu. Ovšem jsem rád, že jsem vydržel. V poslední scéně se M.York vylíže ze své zvířecí podoby, a spolu se svou milou stopnou parník do Anglie. ()

Dárius

Můj názor na film se dnešní mládeži asi moc líbit nebude-byl jsem na něm tenkrát na hranicích přístupnosti a můžu říct že během filmu jsem se několikrát tak lekl že jsem se té noci bál usnout.Na tehdejší dobu velice pěkně udělaný-do toho ještě umění Michaela Yorka,krásná Barbara Carrera-no supr.A velice se těším až se na něho dnes-25.3.09 znovu podívám.Hodnotit to tenkrát tak by to mělo hvězd ******.Rozhodně pro mě lepší než ta napodobenina z r.1996. ()

Miki68

Teda - ještě dneska si pamatuju, jak jsem jako kluk nemohl po shlédnutí tohohle filmu usnout! Ale s časovým odstupem uznávám, že to bylo fakt jen takové horrorové "béčko". ()

tranquill

Maskéři a kaskadéři se zde rozhodně vyřádili. Snad více i jak v Planetě opic... Ty závěrečné scény se zvířaty musely dát režii zabrat. Povedený dobrodružný sci-fi horor! ()

Rodin

Ale jo. Tři dám. Hlavně pod dojmem té neskutečné slátaniny s Marlonem Brandem (proboha, co tam dělal?). ()

Lilien

knižná predloha musí byť fajn..lebo príbeh je to výborný. No to filmové spracovanie nieje podla mojich predstáv a nezachránilo to ani slušné obsadenie. Skôr by som prijal aby načrtli prerod aj z psychologického hľadiska i lepšiu charakterizáciu postáv. ()

Knor

Víc než průměrné hodnocení si to nezaslouží, i když se musí nechat ty hezký masky a několik hodně odvážných scén se zvířaty. Navíc je to docela depresivní a atmosférickej filmeček. Škoda toho nudnýho děje, dalo by se z toho vytřískat víc. ()

Shanen29

Velmi dobrý a kvalitní film.Myšlenka natočit něco takového v té době byla na filmovém plátně absolutní pecka.Lidi chodili z kin a vehementně debatovali jestli je to možné nebo ne.I když film ztratil ze své popularity či přitažlivosti,nezaslouží si tak nízké hodnocení.Vidél jsem ho již několikrát a stále má něco do sebe. ()

jprmusic

Ostrov byl v době mého dětství kult a také to byl jeden z mála podobných snímků, na které se dalo jít do kina. Ohromě na mě zapůsobil a z kina jsem odcházel podělanej strachy. Michael York byl dostatečně bezbranej, Lancaster dostatečně šílenej, masky dostatečně autentický a Barbara Carrera neskutečně krásná. To byly doby! ()

Chrudoš

Viděl jsem jako dítě v kině, tenhle film vyjímečně přelezl železnou oponu, a byl jsem nadšen i vyděšen zároveň... Tehdy i tenkrát to je za čtyři kusy... ()

kolacky

Viděno jako NOVÉ v kině! To už je let!!! A co mě nejvíc pobavilo, to spojení York-Lancaster... puberta, co chcete. Válka růží a tak. Jinak solidně zpracovaná klasika. ()