Tak to chodí

Ostane to v rodine

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 109 min

• josieaddms

Člověk z toho má takovej nemastnej-neslanej pocit. Bernadette Peters a Rory Culkin byli opravdu hodně dobří, ostatní byli takový standart. Hlavně nevím co si má divák z toho filmu odnést a jaké z toho má mít pocity. Nevím co vlastně film chtěl říct. A je to škoda že tvůrce film více nerozkreslil, jak vztahy tak charaktery, protože pak by hned všechno na diváka více působilo. Na mě to působí uspěchané a nedotažené.(17.8.2011)

• Radek99

Až příliš sentimentální snímek o dysfunkční americké rodině sociálně vycházející z těch nejvyšších společenských kruhů. Jestli tenhle film ale skutečně byl tvůrci zamýšlen jako drama, pak funguje jen někam k momentu kolize, další fáze, krizi, natož peripetii už vlastně vůbec nerozvíjí. Celý (díky hereckému obsazení patrně hodně ambiciozní) projekt se ovšem nakonec zvrhl do podoby až příliš plochého melodramatu... Škoda, že se scénárista neodhodlal k většímu ponoru pod povrch věcí a nepokusil se krizi vysokostavovské rodiny pojmout realističtěji a plastičtěji. Takto se tvůrci chopili daného tématu až příliš smířlivě...(14.8.2010)

Ačkoli jsem normálně naštvaná na stupidní přejmenovávání originálních názvů do češtiny, tenhle fakt sedí. Navenek normální (akorát velmi bohatá) americká rodina, ale vlastně má každý nějaký svůj problém a všichni navzájem řeší něco mezi sebou. A nějak to všechno dopadne, život jde dál, prostě to tak chodí. Douglasů tam bylo jak Hujerů, ale to mi vůbec nevadilo, naopak Kirka a zvlášť Michaela mám ráda, i když ho mluví ten vůl Štěpnička. Taky jsem si říkala, jak to stáří umí udělat z někdejšího svalnatého sportovce Spartaka staříka jako věchýtek, to už se mi tak moc nelíbilo, ale tak to bohužel taky chodí....(14.8.2010)

No je to spíš na **, ale po skončení jsem zjistil, že vůbec nejsem naštvanej a nakonec jsem nelitoval, že jsem tuhle "sondu do života americké rodiny", která je víceméně o ničem, viděl.(23.3.2004)

Zámožná rodinka se nachází v krizi, jenže ani ta krize není tak závažně velká pokud máte srdce na pravém místě a záleží Vám na rodině, protože tak i ty nejhorší chvilky společně přečkáte bez nějakých větších šrámů na duši, jen s poučením hodícím se do budoucna, jelikož... A dost. Ve zkratce - zbytečný film se schválně vybraným obsazením, které se do filmu hodí, byť ho z těch laciných moralit ani svým charismatem (každý Douglas ho má požehnaně) nezachraní.(7.9.2005)

• - Ve filmu hrají tři generace Douglasových: Kirk, Michael a Cameron. I na stříbrném plátně mají stejný příbuzenský poměr jako ve skutečnosti, tj. otec, syn a vnuk. (Czernozub)