V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

Izz

Každý nějak začínal.A vizuální kouzelník Guillermo del Toro není výjimkou.Jeho první větší počin je silně podprůměrný horor,ve kterém sice fanoušek tohoto španělského režiséra může najít jisté stopy jeho osobitého rukopisu,ale jinak je to naprosto sterilní podívaná bez pořádně vystavěného děje a nulovou atmosférou.Ale,jak už jsem říkala,každý nějak začínal. ()

Koonix

Nečakal som že sa až tak dobre pobavím:) Tak ako aj pri prvom Del Torovom filme Cronos na mňa námet neurobil žiadny dojem, ale jeho podanie ma nadchlo. Prvá polovica filmu je skvelá, ponurá atmosféra spolu s tajomnými "záporákmi", a vraždením detí :) urobia svoje, škoda že potom v duhej polovici tomu začne trošku skapíňať dobre rozbehnutý motor. Ale záverečné nervytrhajúce scény tomu urobia zadosť:) Happy End by som kľudne oželel ale aspoň pri tomto filme sa tvorcovia vyhli otvorenému záveru za čo majú u mňa veľké plus:) Spokojných 75%. ()

vZeč

Když mi bylo 7, tak mě to děsilo. Proč jsem na to sakra koukal znova? Strašlivě napsaná nuda. (teda napsaná, fakt bych chtěl vědět, jak dlouhej scénář to mělo) ()

Scraffy

Wau, tak takúto šupu som nečakal! Podľa mňa veľmi podceňovaný horor. Napätie, efekty, masky, temnota, dobré hlášky, sympatický hrdinovia a sem tam jemný závan čierneho humoru. Zábava ako má byť! Guillermo del Toro vie, čo robí. ()

GameboyNES

Viděl jsem tuhle Torovinu už několikrát a je fakt že to má něco do sebe. Měl jsem ji tenkrát i na VHS :) Navíc mám nějakou slabost pro Mirku Solvinovou. 87% ()

Brooks

Del Toro ukazuje talent aj v monster béčku s jalovým scenárom i otrasnými digitálnymi efektami. Prvá, pomalá, atmosfericky nasnímaná a nasvietená polovica, venujúca sa sympaticky obsadeným postavám a odkrývajúca mystérium okolo monštier je "deltorovsky" hravá a tajuplná, za slabšie 4*. Druhá, prešumitelnejšia polovica, vsádzajúca na hlúpejšie dejové peripetie, dravejšie tempo a dynamickejší strih, je za 2*. 3* sú pochopiteľným kompromisom. P.S.: Jeden z tých filmov, u ktorých by prípadný remake vôbec nebol od veci. ()

Pai-Mei

Veľmi dobre trikovo spravený film s fakt super hororovou atmosférou. Dá sa pri tom aj báť. Mohli si už ale odpustiť ten klasický všezničujúci a všezabíjajúci výbuch na konci. ()

OldaB

Na film jsem se chystal už pár let a zřejmě mu to ve výsledku uškodilo. Atmosféru to má, ale postavy mně přišly celkem dost nesympatické. ()

zrx odpad!

Tohle je naprostá ztráta času. Lituju toho času který jsem u toho strávil, celou dobu jsem se nudil a čekal až to skončí. Film nenabízí žádné překvapení, žádnou scénu kde by divák s napětím čekal co se stane dál.. prostě nic. Takže když to shrnu - zábava žádná, scénář o ničem, herecké výkony podprůměrné. No popravdě na tom filmu nevidím nic dobrého, takže odpad! Nemůžu jinak. ()

anyonecek

Klasický horor od Guillerma del Tora, takový ten nádech staré doby a povětšinou člověka děsí spíše to co nevidí než to co vidí. Moc krásně zrežírované, skvělá hudba a herecké výkony taky nebyly nejhorší. Na to jaké téma točil, že nějací brouci ve stoce to dopadlo velice slušně. ()

kubilov

Brouci, všude samý brouci, boj brouků proti broukům a občas i proti lidem. Tohle fakt nemusím a to mi ani brouci nijak extra nevaděj. Nudný, ničím extra nezajímavý sci-fi horor od Guillerma del Tora, jehož tvorba mě zejména v jeho začátcích vážně moc nebrala. ()

XXXXXXXX

Ukázkový relikt z minulosti. Zbytečná hromada postav, děj se táhne jak sopel a k tomu všude ze stropu visej hovna. ()

helrohir

Guillermo del Toro je rozhodne filmový vizionár a určite má cit pre skvelé rozprávanie filmových príbehov. "Mimic" je jeden z jeho prvých počinov, ale aj tu dokáže vydolovať zopár pamätných scén. Celkom sa mi pozdáva aj práca s budovaním atmosféry. Na druhej strane je tu pár šablónovitých, či vyslovene otravných (chlapec s lyžičkami) postáv, slabšie vizuálne efekty a celkovo veľmi jednoduchý a svojej dobe poplatný príbeh. 50%. ()

(fjw)

No, vyskytuje se zde talent režiséra, který ho naplno rozvinul v následujích filmech. Myslím ho. že ho napůl utopil v téhle průměrné slátanině. Ovšem někdy ta atmosféra v podzemí byla "hustá". ()