VOD (1)

Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

Trailer

sedm.1

Třetí díl této hororové série je jednoznačně tím nejlepším a popravdě svým rozuzlením krapet zlepšil i můj dojem z předchozích dvou snímků, které mě původně zrovna dvakrát nepřesvědčili, ale právě tento závěrečný díl do nich vnesl nové světlo a přestože jejich nízké hodnocení už tedy nezměním, tak musím přiznat, že zas až takovou kritiku si asi přeci jen ode mně nezasloužily. Každopádně, přímo k vyvrcholení této třídílné ságy. Zásadní pozitivum shledávám především ve změna prostředí a doby, což mě opravdu oslovilo, a to jak svým špinavým vizuálem, tak nehostinnou a syrovou atmosférou, přinášející ona doba a smýšlení lidí v ní žijící. Marná ale tentokrát není ani zápletka, která má spád, disponuje napětím, spádem, ale i nečekaně výraznými postavami a hodně překvapivou pointou, která následně přenese diváka zpět do naší doby, ovšem ani zde neztrácí film nic z povedeného nastoleného trendu z roku 1666, naopak, úplný závěr má fakt grády a prostě baví. Co bohužel zůstalo špatného, je herecké obsazení, které procházelo všemi třemi díly a které prostě na mě zapůsobilo snad jako ten nejslabší článek, a zamrzelo i též znovu se opakující menší množství krvavých efektů, takže publikum, odmítající explicitní násilí a gore může být opětovně v klidu. Tudíž, třetí díl jednoznačně nejpovedenější a pokud bych měl hodnotit Ulici strachu jako celek, tak se nakonec přeci jen právě díky trojce přikláním ve výsledku spíš k tomu pozitivnějšímu dojmu, kdy se sice nejedná o žádný hororový festival, v rámci tohoto skomírajícího žánru ale buďme rádi za každou alespoň takovouto vlaštovku. ()

JASON_X

Do třetice víc všeho špatného než dobrého. První, hodně nezáživná část, odehrávající se v podezřele multirasové vesnici 17.století, přináší banální a šablonovitý příběh o vylízaných vidlácích a falešném obvinění z čarodějnictví nekonformní lesbické dívky. Docela nuda. A po návratu do současnosti (tedy do devadesátek), nastane opět návrat i k překombinovanému a užvaněnému filmu pro mládež, v jehož závěru chudí a ponižovaní slavně zvítězí nad zlem a vše je završeno dlouhým a vášnivým lesbickým polibkem. Doufám, že jsem teď tímhle částečným spoilerem někomu nepokazil zážitek z kvalitního diváckého vyvrcholení při sledování vyvrcholení téhle "popcornistické" trilogie. ()

Kudly4

Tak jsem to přeci jen stihl zhlédnout ještě letos ! (Můj poslední Horor ve 2021 a po odeslání mé recenze, začal hlavní ohňostroj - Díky !!) Tahle 3. část je asi nejslabší, ale i tak, celkově se jedná o povedenou Hororovou trilogii, která oživila Slasher subžánr a přinesla zase něco nového. Věřím, že Netlfix v budoucnu vytasí opět něco podobného, těšit se rozhodně budu. Jelikož je Silvestr a já už mám v sobě něco maličko, nebudu vypisovat romány - stejně si to píšu jen sám pro sebe =) Fear Street Part 1 - 4*, Fear Street part 2 - 3*, Fear Street part 3 - 3*, ale celkový dojem za 4* ()

darkrobyk

Mizerné zakončení průměrné trilogie. Očekával jsem, že 17. století bude nejlepší, opak je pravdou. Stokrát viděné bez nápadu, kdy Sarah nechce být čarodějnicí, pak zase ano, pak opět ne....blázinec. Nesympatické postavy se potácejí v kruhu a napětí, o strašení nemluvě, nikde. Nu a pak časový skok a dovyprávění první části. To se nese v duchu taškařice, kdy se hlavní postavy střetnou s mrtvými zabijáky. Opět přehnaná stopáž nabídla sterilní příběh bez děsu a gore, kdy uříznutá ruka to fakt nezachránila. Místy příjemná kamera (v lese), obstojná hudba a pro mne nejlepší Pixies a The Offspring, což je zatraceně málo. A Satan? Ten nevystrčil ani růžek.... 2,5* ()

Yoshitsune

Říkám si proč je dvojka tak dobrá, oproti jedničce a trojce, které sou prostě průměrné. A asi to bude tím, že na dvojku měla velký vliv Leigh Janiak, která i tu dvojku málem režírovala, ale nakonec zůstala jako poradkyně. A u jedničky a trojky, její vliv byl podstatně menší což je vidět a je to škoda, protože ta slečna ví jak na horory. Nicméně k filmu, film je rozdělen na dvě části, tou první je rok 1666, to je ta doba, kdy byli ty časy, kde se stačilo blbě vyspat a už po vás šla celá komunita, bo se paktujete s ďáblem. Tahle část neni úplně špatná a to hlavně ve směru, že se zodpoví všechny otázky, moc hororové to neni, ale šílení sousedi sou vždycky fajn podívaná. Ta druhá část nás vrací, do jedničky a jde hlavně o finální zůčtování, což má obrovskou chybu, čekal sem že Ziggy dostane příležitost se pomstít, přeci jenom má na to hodně velký právo a to se nestalo. Pak se tady nastínilo, že by nakonec sami vrazi mohli zasadit tu finální ránu, opět bylo by to dost satisfakční a dost symbolické, ale nééé ani tohle se nestalo. Finální zůčtování je prostě......no prostě je, ale že by bylo uspokojivé, to rozhodně ne a dost mně to mrzí, protože předchozí díl byl fakt skvělý a pomsta rukou Ziggy, by byla vyjímečná. ()

• Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Deena (Kiana Madeira) používá ve filmu knihy přilepené lepící páskou k hrudi jako ochranu proti pořezání. Všechny knihy jsou od spisovatele R.L. Stinea – autora knižní předlohy „Fear Street“. (Wade Wright)
  • Když vyjde Thomas (McCabe Slye) na začátku filmu z dřevěné boudy, tak za sebou zavře dveře. Později ale budou otevřené. (Duoscop)