Po tréninku s Bennym v New Yorku vyráží Beth do Paříže na odvetnou partii s Borgovem. Jedna divoká noc ji ale pošle na šikmou plochu zničujícího pití. (Netflix)

Anife

Proč já hlupačka hodnotila už počáteční díly pěti hvězdičkama? Tenhle si zaslouží nejméně deset! Scéna se speed chess naprosto perfektní, při souboji Beth a Borgova se mi tajil dech více než při sledování jiných sportů. Asi nikdy jsem do žádné postavy nebyla zamilovaná tolik jako do Beth, ale zároveň jsem jí chvílemi měla chuť nafackovat. Jolene na konci mě naprosto odrovnala, až jsem zavýskla radostí. Už od chvíle, kdy Beth opustila sirotčinec jsem doufala, že se ještě objeví. Mrzí mě, že zítra vstávám brzo, nejradši bych si finále dala hned. ()

Tom10000

6. a předposlední díl 1.série, jediné z celého seriálu. Beth se chystá na odvetu proti Borgovovi, velmistrovi v šachách, nejlepším hráči světa. Její touha po vítězství se ale začíná až příliš prolínat s dosavadním striktním způsobem života, jenž mladé dívce nikdy nepřinesl ani pocit zamilovanosti, ani skutečnou lásku, či trocha toho uvolnění. V Paříži mezitím poráží jednoho soupeře za druhým, a Borgov už čeká jen a pouze na ni. Večer před soubojem však Beth zavolá mladá žena, s níž se už jednou potkala. Kamarádí se s jejím dobrým šachovým přítelem Bennym, jenž ji do Paříže vezl, a jenž s ní posledních pár týdnů probíral nejlepší taktiky na Borgova. Nezkušená, velice vyčerpaná Harmonová se rozhodne na její nabídku společně stráveného večírku kývnout. A velice toho lituje. Poté, co se opije, na ni druhý den dolehne kocovina. Ve hře s Borgovem potupně prohraje. A její sen se rozplyne. Následující dny stráví sama doma, kde se upijí do němoty, a kouří spousta cigaret. Neotevírá nikomu, ani od nikoho nezvedá hovory. Nikdo ji už nedokáže pochopit. Snad jen jedna dívka. Jolene, akamrádka z dětství. Je ale ještě čas? Beth se má účastnit šachového turnaje na místním gymnáziu, kde coby desetiletá dívka v simultánní hře porazila třicet protihráčů. Tam však přichází ve velice špatném stavu. Ani Beltik ji už nepoznává. A z turnaje Beth rychle odchází (...). 75 procent. Slabší díl, kde se nám hlavní hrdinka stala až příliš běžným příkladem toho, kdo podlehne davu. ()