Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Návštěva staré kamarádky pomůže Beth srovnat se s minulostí a ujasnit si priority. To všechno právě včas před největším zápasem její kariéry. (Netflix)

Recenze (33)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V předchozím komentáři jsem, bohužel, trefil hřebíček na hlavičku, z čehož jsem byl lehce deprimovaný, horší bylo, že jsem vůbec nečekal uvědomělé řečnění na téma BLM, zbytečný patos a podivnou moskevskou selanku. V tom jásajícím davu, který nadšeně oslavoval Američanku, už chyběli jen tančící medvědi a zpívající důstojníci KGB. Marcin Dorociński byl tradičně výborný, ale jinak byl závěrečný díl těžkým zklamáním. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak se nám ve dveřích objevila stará známá (na kterou se Beth kdysi vlastně úplně vykašlala) a právě ta má asi u naší hrdinky vyvolat touhu srovnat se s minulostí a ujasnit si, co vlastně od života chce. Přiveze rovněž zprávu o úmrtí starého známého (na kterého se rovněž vybodnula). Najednou blik, trable s alkoholem (necítil jsem, že by měla zase až tak velký problém) jsou pryč a velká ruská výzva za dveřmi. Nastupuje předvídatelný (ostatně jako mnohokrát předtím) závěr a podivný moskevský patos, uzavření některých linií je pak zcela bez nápadu či překvapení. Už skutečně jen chyběl záběr na šestiletou holčičku kdesi z Czechoslovakia, která stojí v ošuntělých šatech v mrazu před výlohou, u které bude smutně zírat na šachovnici, zatímco kolem projde černošský student medicíny z Ugandy, všimne si jí a z kapsy vytáhne bankovku, se kterou veselé děvče poběží do krámu. PS: Samozřejmě atmosférické svícení, výprava či kostýmy jsou na jedničku. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Jakožto nejlepší uživatel této databáze musím bohužel konstatovat, že poslední 2 díly tohoto seriálu nebyly nijak zvlášť podařené. Co se týče tohoto dílu, tak zejména první polovina byla poněkud očekávaná a nudná. Líbila se mi z ní jen linka s mrtvým školníkem, která byla samozřejmě nezdravě sentimentální a dle očekávání kýčovitá. Druhá šachová polovina byla o poznání lepší a znovu poměrně dramatická, ačkoli přesně tušíte, jak to celé dopadne. Celkově vzato ovšem luxusní seriál, který jsem si velmi užil. [70 %] ()

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Moskovské finále je súčasne finálnym dielom celej série. Prevedenie: V poslednom diely všetko pekne vyriešené, tak ako to má byť. Či už zázemie, priateľstvo alebo láska. Všetko tak ako to má byť. Pocity: Ako som sa obával, že sa mi finálna časť nebude páčiť. Tak je to práve naopak. Veľmi emočné, veľmi silné a nemám čo vytknúť. Strašne dobre na mňa pôsobilo, že sa všetci spojili aby porazili spoločného nepriateľa čo je pri športovo ladených filmoch vždy zaručeným emočným nákladom. Jednoducho super. Mrzí ma, že je koniec. 100% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V podstate najlepšie možné zakončenie, pretože asi aj jediné, ktoré by dávalo v tejto minisérii zmysel. Je to pekne nakrútené, zimná Moskva šesťdesiatych rokov má svojskú atmosféru, skvele bol vybraný najmä interiér, kde sa odohrával finálny turnaj. A záverečná sekvencia je peknou bodkou za Bethiným príbehom. Niektoré veci sa neukončili, predovšetkým čo sa týka vzťahovej dejovej línie a problémami so závislosťou, ale nejde o niečo, čo by mi po skončení celého naratívu obzvlášť chýbalo. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Poslední scéna s Beth (Anya Taylor-Joy) vystupující z auta a korzující parkem směrem ke starším mužům hrajícím šachy, byla natočena v Berlíně. (M. Caine)

Reklama

Reklama