Reklama

Reklama

Obsahy(1)

„Politicky nekorektní, umělecky neobjektivní, genderově nevyvážený... ale s prstem na tepu doby...“
Známý moderátor Luboš Xaver Veselý si zve do pravidelných nedělních streamů na YouTube hosty z různých směrů od kultury přes politiku až po sport. Od roku 2018 vysílal Xaver z pražského Hlavního nádraží například s kolegou moderátorem Janem Krausem, badatelem, novinářem a spisovatelem Jaroslavem Marešem, kuchařem a televizní hvězdou Zdeňkem Pohlreichem, s hudebníky Ladislavem Vostárkem, Mirkem Černým, Janem a Františkem Nedvědovými mladšími. Mezi zajímavé profese se zajisté řadí například kapitán Airbusu, kriminalista, kněz, věštec či kouzelník. A samozřejmě nechyběli ani Spejbl a Hurvínek! (Jan.Vodrazka)

(více)

Recenze (14)

Eisenmann odpad!

všechny recenze uživatele

Některé starší díly jsem ještě sledoval rád. Xavera jsem tehdy příliš neznal a považoval ho za slušného hovorného moderátora, který, bez ohledu na vlastní názory, klade zvídavé a poměrně chytré dotazy zajímavým hostům z různých oborů působnosti. Pokud pan moderátor zmínil svůj názor, mohl jsem s ním nesouhlasit, ale jeho projev nebyl nijak tendenční. Postupem času se ale tato slušná forma začala - kdo ví proč, možná s ohledem na reakce diváků - měnit. Xaverovy rozhovory a streamy přestaly být ve své jednoznačné tendenci a naprosté fabulaci akceptovatelné. Nezřídka kdy si pohrává s politickou či historickou informací tak, jak se mu hodí, aby demonstroval svůj názor nebo se zařadil do určitého názorového bloku. Překrucuje fakta. Ve svých postojích působí hloupě nebo zbytečně nepřátelsky k jinak smýšlejícímu divákovi. Jindy nenápadně podsouvá různá velmi jednostranná sdělení. Vývoj je to smutný, z počátku se opravdu zdálo, že by to mohl být první klidný internetový moderátor bez pouťového stylu. Nyní je to už pouze trapné. Za snahu a původní formu ponechávám jednu hvězdu. *upravuji* Po zařazení pana Hejmy a pana Holce a dalších neuvěřitelně tendenčních narážek a drzostí nejhrubšího zrna, si ani symbolickou jednu hvězdu tento "youtube kanál" nezaslouží. Slovo "kanál" tady nabývá toho správného rozměru. ()

rublik05 

všechny recenze uživatele

Xaver je vcelku pohodář. Jeho streamy s hosty jsou vesměs velice povedené, oceňuji široké spektrum osobností, které si k sobě zve, takže je možnost slyšet spousty různých názorů a díky uvolněné atmosféře a volnějšímu stylu moderování se divák od hostů dozví spoustu zajímavostí, líbí se mi rovněž zapojení diváků, respektive odpovídání na jejich otázky, což samozřejmě dává celému rozhovoru zase jiný rozměr. Já osobně však momentálně dávám přednost komentátorským streamům, které Xaver nedávno rozjel a musím říct, že pan Holec i paní Stonjeková jsou opravdu suproví komentátoři a jejich stream jsou opravdu top. 7/10. ()

Reklama

argus123 

všechny recenze uživatele

Vyborny pořad kde Xaver svojimi postojmi, nazormi a filozofiou davať priestor každemu vytača libtardov do nepríčetna, aneb ked sa nezmôžeš na argumenty, tak sa zmôž na peticiu za jeho vyhadzov z práce. Xaver dlhodobo ukazuje že moderátor nemusí byť iba útočný, drzý a vlezlý, ale aj príjemny, pokojný a racionálny. Čiže vlastnosti ktoré chybaju jak moderatorskym "špičkám" českej televizie, tak ich fanatickymi konzumentmi. ()

Peddro 

všechny recenze uživatele

Oceňuji, že zve politiky ze celého názorového spektra. Mluvil s Babišem, Kalouskem, Fialou, Bartošem, Okamurou i Filipem. Tak by to mělo vypadat, protože mi nepřišlo, že by některému očividně nadržoval ( s výjimkou Klause ml., za což se omluvil). Soukup, Morave, Fridrichová nebo nedej Bože Železný mu nesahají ani po kontníky. ()

elma odpad!

všechny recenze uživatele

Moderátor naprosto sebestředný, egoistický, pomstychtivý je Xaver Veselý. Tolik zloby co je v něm. Hrůza. Ale co musím tedy uznat, jak dokáže manipulovat s lidmi, zvláště pokud je potřebuje. Svého docílil, díky známostem na hradě a v poslanecké sněmovně, stal se radním ČT. Za podpory ANO, komunistů a SPD. Gratuluji. Za mě odpad. ()

Zajímavosti (3)

  • Vysílá se živě z „Xaverovy oválné pracovny“, respektive ze studia XTV na Hlavním nádraží v Praze. Během streamu lze za oknem vidět projíždějící (respektive přijíždějící a odjíždějící) drážní vozidla. (Jan.Vodrazka)
  • První živý stream s hostem proběhl 9. 12. 2018. Prvním hostem byla spisovatelka, novinářka, publicistka a pedagožka Marie Formáčková. (Jan.Vodrazka)

Reklama

Reklama