poster

Kuře melancholik

 • anglický

  The Melancholic Chicken

Drama

Česko, 1999, 114 min

 • Autogram
  *

  So smrťou blízkeho sa každý musi vyrovnať po svojom, ale malý chlapec v zlej spoločnosti má obmedzené možnosti. Ako najbližšieho tvora si zvolí kura a to asi nie je celkom v poriadku. Depresia z filmu preteká, a keď si tu prečitam, ako to má skončiť, tak na to strácam silu. –––– Za matičku ani slzičku, ale za kuřeta šílí. –––– Takový chlap nevydrží dlouho bez ženský. Jinak ho skolí chlast.(23.9.2014)

 • Martin741
  ***

  Pekny, ale dost smutny film chlapca, ktoremu blesk zabil maminku, a tak nema cloveka, ku ktoremu sa citovo naviaze /a ze ludske emocie maju silu, a ne ze ne/. Macocha ho odmietla, s otcom taktiez nic moc, a tak zdiela svet a jeho bolesti/trapenia len s kuratom. Krasny pribeh, do ktoreho sa podarilo zlakat vsak len Karla Rodena, Vlastu Chramostovu /Spalovac Mrtvol/ a Annu Geislerovu. 69 %(16.5.2015)

 • lenka.lemur
  **

  Vzhledem k tomu, že se film ke Šlejharově textu otevřeně hlásí, domnívám se, že se nejedná o dobrou adaptaci. Obsazení je výborné, slušná je rovněž výprava, ale autor scénáře se snažil děj uměle zatraktivnit, výsledek tak obsahuje několik anachronismů a postavy jsou nekonzistentní. Také zacházení s některými symboly je laciné (madona s dítětem). Atmosféru dobře dokreslují některé naturalistické momenty.(16.5.2015)

 • Kingjiri
  **

  Možná ještě nejsem dost zralej na to, abych takovýhle "baladický" příběhy byl schopnej docenit. Nebo třeba na příběhu fakt vůbec nic působivýho nebylo a jen malá skupina diváků v tom viděla něco, co chtěla. Těžko říct, každopádně zaujmou herecký výkony (ačkoliv je už v český kinomatografii docela dost Rodena i Geislerový) a nejlepší je Brabcova filmařina v podobě zajímavý kamery. Velká škoda, že scénář (z mýho pohledu) nenabízel nic zajímavýho, protože se mohlo jednat o jeden z mála kvalitních českejch filmů v porevoluční době, dvě silnější hvězdy.(2.9.2013)

 • flanker.27
  *****

  Jeden z mála skutečně výrazných porevolučních filmů, připomínající například adaptace Kornerových knih. Dobře vyvedené prostředí podporuje skvělý výkon Rodena a zejména toho malého chlapce (jméno nevím), jeden z nejlepších dětských výkonů. K tomu na současné české poměry nezvykle výrazná hudba a kamera dávají ve výsledku jeden z nejpůsobivějších filmů polistopadové "svobodné tvorby". Jediný film, kde mi nevadí Geislerová.(20.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace