Ještě ani ne osmnáctiletý Ondra přijede se svým kamarádem Markem na pionýrský tábor. Ondra si slibuje, že právě tady přijde konečně o své panictví. Marek se tam vloni seznámil se svou zdravotnicí Vendulkou a to je důkaz, že pionýrský tábor je pro sexuální začátky tím pravým místem. Už seznámení s vedením tábora je pro Ondru velkým zážitkem. Tábor vede svérázný Bizon, který má k ruce několik vedoucích, zdravotnici Vendulku a táborovou uklízečku. A tak Ondra během následujících dvaceti dnů zažije šmírování ve sprchách, sundávání vlajky ze stožáru, zapalování ohně či táborovou diskotéku. Marek po hádce s Vendulkou z tábora odjede, a tak má Ondra volné pole působnosti. Tou pravou, která by ho mohla připravit o panictví, je právě Vendulka. Jenže o ni stojí i jiní, a tak má Ondra co dělat, aby se prosadil. Jeho situaci komplikuje i dívka Lucie, která se právě do něj beznadějně zamilovala... (TV Nova)

quiz

Absurdita na absurditu, nikdy nekončící "blbé" hlášky, "blbé" situace, "blbá" intonace hlavních představitelů. Hřebejk s Jarchovským - tehdy ještě jako studenti dramaturgie a scénáristiky na FAMU - se naprosto se scénářem překonali (jako debut). Film není jenom o pionýrském táboře a křečích reálného socialismu i když je do tohoto prostředí zasazen, může se prakticky odehrát skoro kdekoliv a kdykoliv i když třeba jenom "po částech", stačí jenom trošku pozměnit rekvizity. 3x opakovaný vtip přestává být vtipem....v tomhle filmu to neplatí. A navíc ještě "blbá" kamera - Asen Šopov - přesně to, co je učili na FAMU jako odstrašující příklad (kompozice obrazu), je tam záměrně použito (zajímavé bonusy na orig.DVD). Celá hromada hravých blbostí, které dokážou nadchnout nebo taky otrávit, záleží pouze na tom jak k tomu filmu přistupuji a na jaký humor jsem zvyklý. Není to ani Rembrandt - ani impresionisté - ani Picasso - ani Twombly, jsou to opravdu jenom ti "JELENI NA PASECE", ale nádherní a právě proto, že jsou tak jednodušší o to jsou geniálnější. ()

prasjanko

Sbírka fakt dobrejch vtipů, aneb co se dálo o tábře :-) Konečne som to videl, bohužiaľ s časovým odstupom nejakých 25 rokov. V dobe vzniku filmu som už mohol len ľutovať, o čo všetko som v tábore prišiel, ale kariéra mladého vychoša ležala priamo predo mnou. Ak by mi teda niekto niečo podobné ponúkol. Divadlo sklep z celého toho trčí ako vlajkový stožiar, pekné neherecké a miestami poloherecké výkony, trošku to drhne a nie všetky vtipy sú vtipné, ale raz alebo dvakrát som sa schuti zasmial a to nie je málo a plačúce ságo a kvílivá gitara snáď inšpirovali Jimma Jarmusha a Neila Younga pri ozvučovaní mŕŕŕtveho muža :-) U mně dorbý. ()

v.pohode

Parádní záležitost! Člověk plný nostalgických zážitků z dob Pionýra a porevolučních lágrů tomuhle dílu prostě musí dát plnej počet hvězd. Stojí to opravdu za to zhlídnout! ()

milos.bradik

Výborná parodie toho, jak vypadaly pionýrské tábory za dob komunistické totality. Kdo to nezažil nepochopí. Velký dík Sklepákům. ()

KritikVlada

Film, který přišel totálně s křížkem po funuse. Kdyby byl natočen o něco dříve, tak možná by se stal určitým kultem. Ale rok po revoluci se nosilo něco úplně jiného, než filmy z prostředí pionýrského tábora. Je tu pár suchých vtipů, několik humorných situací, ale celkově nic extra. Spíš nuda. Jediné, co si z toho filmu budu pamatovat, je dementní svalovec Bob, mladičký Jirka Strach a samozřejmě zejména "Tráva" Aňa Geislerová, tehdy čtrnáctiletá. Mohli jí tady dát mnohem více prostoru, v tom případě bych šel v hodnocení o něco výš. V té první polovině 90. let mám Aňu fakt rád. Jak jsem napsal jinde - tehdy byla Aňa fakt roztomilá zrzavá pusinka, podmanivá a talentovaná. Až poté se mi jaksi zprotivila, a myslím, že nejsem jediný. Ale to už je jiný příběh. ()

leafroller

Je to film hlavně pro absolventy táborů ať pionýrských nebo porevolučních. A je tam vskutku všechno. Všechny trapárny, které jste jako chovanci nebo jako dospělí zažili. Tenhle film by se měl promítat všem organizátorům táborů, protože jsem na vlastní kůži zažil, že principy v něm ukázané bohužel fungují dodnes. Přestárlí dědové vševědové dodnes vnucují dětem zábavy, které nás odpuzovaly již v letech osmdesátých. Ale to je jedno. Film je k popukání a lze ho jen doporučit. ()

Jacq30X

Otisk doby. Kdo byl ve věku dětí na táboře za socíku, tak si vzpomene, že takto to bylo. Na všechny ty postavičky a situace, které byli na všech táborech - pionýrských. Bohužel. Smutné i veselé. Flashback jak prase, pro Husákovy děti. Časem to dozrálo. Vrátilo mě to do dětí, v mých 45 letech, až jsem se lekl. Když jsem to viděl v 20 tak nic. Až teď. TAKŽE šmidra vydra! ()

Rene.Artois

Tenhle film je absolutní kult! Spousta filmů je našlapáno hláškami, ale tohle je jedna dlouhá, jeden a třičtvrtě hodinová hláška! Absolutně dokonalé (ne)herecké výkony! Vlastně mě ani nijak zvlášť nemrzí, že tento film není všeobecně známý a že spoustě lidí, co jej viděla, se nelíbil. Ta spousta drobných, nenápadných vtípků, které nelze pochytat na první (ani páté) shlédnutí... Kamera Asena Šopova, hudba by Zikkurat... Mám okruh lidí, se kterými si rozumíme, vztah k tomuto filmu je jedna z věcí, na kterých se pozná, že jsme na stejné vlně. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů