Ještě ani ne osmnáctiletý Ondra přijede se svým kamarádem Markem na pionýrský tábor. Ondra si slibuje, že právě tady přijde konečně o své panictví. Marek se tam vloni seznámil se svou zdravotnicí Vendulkou a to je důkaz, že pionýrský tábor je pro sexuální začátky tím pravým místem. Už seznámení s vedením tábora je pro Ondru velkým zážitkem. Tábor vede svérázný Bizon, který má k ruce několik vedoucích, zdravotnici Vendulku a táborovou uklízečku. A tak Ondra během následujících dvaceti dnů zažije šmírování ve sprchách, sundávání vlajky ze stožáru, zapalování ohně či táborovou diskotéku. Marek po hádce s Vendulkou z tábora odjede, a tak má Ondra volné pole působnosti. Tou pravou, která by ho mohla připravit o panictví, je právě Vendulka. Jenže o ni stojí i jiní, a tak má Ondra co dělat, aby se prosadil. Jeho situaci komplikuje i dívka Lucie, která se právě do něj beznadějně zamilovala... (TV Nova)

Gamekeeper77

Na ROH pionýráky jsem jezdil a byly to ty nejlepší prázdniny co jsem tenkrát zažíval, tak jsem čekal, že ve mě tenhle film bude vzbuzovat spoustu sladkých vzpomínek. Místo toho mě nebavil, nudil a místy skoro až sral a to hlavně díky těm 90% dospělých i dětských herců, co byli vyloženě tragický a už tak zpackanej scénář dovršovala kopice nemastně neslaných a zdlouhavých scén o hovně. Tenhle typ fimů mám celkem rád, ale tohle bylo vážně přes čáru. Takže jen za nádech tenkrátní doby, Chalupu a Stracha 40%. ()

ostravak30

V úvodním textu se píše, že snímek provázel nespravedlivě přehlíživý postoj publika. A v zajímavostech, že Jan Hřebejk sám považuje film za trapný a ošklivý. Proč byl film přehlížen diváky dovedu pochopit vcelku snadno a vůbec se tomu, na rozdíl od distributora, nedivím. A s Janem Hřebejkem se dá souhlasit. Především s prvním slovem hodnocení. Snímek sám postrádá kvalitu téměř na všech postech. Od hereckých výkonů, přes příšerný scénář a tím nemluvím o ději, který, když nic jiného, tak zoufale nudí. Film je uveden v kategorii komedie a tak se musím ptát, zda tvůrci opravdu nezapomněli v průběhu natáčení, že točí komedii, neboť jsem se párkrát pousmál, ale jinak humor vcelku silně postrádám. Vyloženě špatná je i hudba. Porevoluční pokus se zkrátka nepovedl... ()

Romadoor

Být tenhle film známý, dám asi míň, ale za tu kultovnost...vždyť člověk je beznadějně vosamělej. A s těma drakama to byl taky bytelnej nápad a s mými třemi bratři a nejstaršim bráchou co umí čarovat a s ohněm co je posvátnej a s celým areálem co mohl chytit a s improvizovanou saunou, alobalem, chlápkem z prasečáku co vypije lahváče za 26 vteřin, se stromem co se musí vrátit na místo kde stál...no to bych to mohl citovat celý (no aspoň ještě ty skvělé koláže oddělující dny a Zikkuratskou hudbičku nevynechám) - takže žádný na srdce holčičko, chlast je to - a ten se zabavuje. To je asi šmydra. ()

PetrJulian

Ani se mi nechtělo věřit, když jsem si přečetl, že na tenhle film přišlo při premiéře do kina všehovšudy jen šest tisíc diváků :)- Tohle si rozhodně nezasloužil. Není to nadprůměr, ale neurazí a pobaví. I když teda nevím, jestli každého, neoznačil bych ho doslova za komerční film. ()

g.laudeo

Tak trochu jiný Hřebejk a Jarchovský. Trojanova sklepácká perla. Áčková hovadina, 100%. Nepochybuju, že každá z hlavních postav měla svůj předobraz. Úžasné, že byly časy, kdy měl někdo drzost natočit "výpravu k večernímu koupání" tak, že se dlouhé minuty NIC nedělo - prostě se jen šlo k vodě. Neuvěřitelné! Lanovka, která Vás rozmázne o svah, ekologicky šetrné vrácení ulomeného stromu na jeho původní místo.... Ale nejen čistě parodické scénky - je tu třeba řada drobných narážek na zálesácké/tábornické (nemyslím, že nutně pionýrské) manýry ("dobře, zahraju to, ale budeš zpívat..."). Ani chvíli jsem se nenudil. ()

elgreco

spousta dobrejch fórů, nebo alespoň pár… Vděčná estetika trapna tak vhodná pro historky z pionýrského tábora… Ale bohužel a hlavně po všech stránkách strašná amatéřina…. Disfunkční film. Nelze zaměňovat kultovní hlášky s kultovní komedií. Mmmmmmmmmmmmmm mlíko ()

Aquarii

Škoda, že nebylo vtipných scén víc... Líbilo se mi to, ale je to zbytečně dlouhý. Nejlepší je scéna s diskotékou...:-D. Pochvala patří Václavu Chalupovi, role pro něj jak vyšitá. ()

Nonna

Kultovní film pro celou naši táborovou partu - všichni ho známe nazpamět, všichni se u něj stále bavíme a.....všichni jsme to na táborech jako děti i jako dospělí prožili, já navíc přímo na táboře, kde se film točil!. Neprávem pozapomenutý film asi těžko pochopí ten,kdo tu předrevoluční táborovou atmosféru nepoznal. Film je na svou dobu vzniku nebývale akční, plný vůbec ne hloupých hlášek a musím ocenit skvělé herecké obsazení a to jak dospělých, tak dětí - začínajícím esům Strachovi, Aně Gaislerové a Václavu Chalupovi směle sekundují neherci. Chválím hudbu, animaci, všechno......aneb ..."To byl dobrej nápad-to byl můj nápad". ()

guma odpad!

Ano, i takové filmy vznikly. A ještě zajímavější je, že i dnes se dají zhlédnout v televizi. Na jednu stranu ale musím uznat, že při mnohých scénách jsem zíral s otevřenou hubou, což je super, ale tohle se prostě seriózně nedá.. Hrůza, a o čem je vlastně celý film? Jo, o té hnědé věci co všichni neradi vidí a tím spíš rozmatlanou na obrazovce. Mnohokrát během filmu jsem si říkal jak rád bych se vlastně podíval na Slavnosti sněženěk... kde se taky houbeles stane, ale srovnat se to nedá. 5% ()

DonBraso

Když náhodně přepínáš a vidíš nějaký mladý u táboráku,tak to hodíš od začátku a hle už je konec.Bob byl přímo skvělej.Ten neskutečně táhnul film a díky němu mě to fakt bavilo.Obcaš fakt takových kameňáků,kde je ten suchej humor skvělej.Popravdě bych od Hřebejka a Jarchovský nějaký tyhle věci nečekal.Sklep neznám, tábor neznám,ale ten vznik roku z toho dělá hodně.Občas to hapruje, někdy to třeba není takový skvělý,jako zbytečný pochod,ale ten nástřel tam vlastně je.Hlavně i herecky to má přesně to, že kromě pár známých obličejů to má to kouzlo.Doopravdy překvapení a závěrečný titulky pěkně graficky udělaný.Kromě pár hluchých míst,my to překvapivě sedlo.Bob byl king 👌 ()

yarghoul

"Letí k lesu, letí k lesu. " "Třetí oddíl urychleně seskakuje z vozu, nezdržuje soudruhy pohraničníky." Místama vleklý, ve většině případů vtipný film. Jen mě trochu překvapuje, že se vlastně směju něčemu, co jsem nezažila. A šmidra vydra. ()

david666

Někdy je to směšné, někdy trapné - a kdo zažil pionýrské tábory se bude bavit asi víc. Hodně mě to připomíná Vorlův Kouř. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů