Ještě ani ne osmnáctiletý Ondra přijede se svým kamarádem Markem na pionýrský tábor. Ondra si slibuje, že právě tady přijde konečně o své panictví. Marek se tam vloni seznámil se svou zdravotnicí Vendulkou a to je důkaz, že pionýrský tábor je pro sexuální začátky tím pravým místem. Už seznámení s vedením tábora je pro Ondru velkým zážitkem. Tábor vede svérázný Bizon, který má k ruce několik vedoucích, zdravotnici Vendulku a táborovou uklízečku. A tak Ondra během následujících dvaceti dnů zažije šmírování ve sprchách, sundávání vlajky ze stožáru, zapalování ohně či táborovou diskotéku. Marek po hádce s Vendulkou z tábora odjede, a tak má Ondra volné pole působnosti. Tou pravou, která by ho mohla připravit o panictví, je právě Vendulka. Jenže o ni stojí i jiní, a tak má Ondra co dělat, aby se prosadil. Jeho situaci komplikuje i dívka Lucie, která se právě do něj beznadějně zamilovala... (TV Nova)

kej-el

My, co jsme to nezažili se tomu smějeme, ti, co to absolovovali jen kroutí hlavou, že to vážně byla realita, přesto jim to na rtech též vykouzlí úsměv. Režisér filmu, Ondřej Trojan, s lehkou nadsázkou vytváří snímek, kde nám ukazuje jak to vlastně bylo. Táborové prostředí, průsery, lásky... Vše navíc podtrhne výborná grafika, která se s filmem v různých částech prolíná. Zcela určitě nemůžete přehlédnout mladinkou Aňu Geislerovou, která v té době byla teprve na začátku své herecké kariéry a ztvárňuje jednoho z účastníků dětského tábora. Český humor je zcela očividný, čili každý čech se zaručeně pobaví. Myslím, že na to, že byl film vytvořen v roce 1990, se právoplatně může uchytit i v dnešní době, ať už tématikou, která na nás může hodit jakousi nostalgii, tak svým "uměleckým" zpracováním. Zapějte si píseň dohola, stojí to za to! ()

Flahertie

Kromě výborného českého humoru, který může ocenit a pochopit opravdu jen Čech, bych hrozně ráda vyzdvyhla výtvarnou stránku celého filmu. Grafika vytváří krásný kontrast k táborovému prostědí. Když k tomu všemu přidám výborné hlášky adolescentů a vedoucích, můžu říct, že je to jeden z českých filmů, který se může porovnávat s filmy jako jsou Pelíšky, Pupendo nebo Samotáři, ačkoli Pějme písně dohola vzniklo v roce 1990. ()

pisty

Pějme Píseň Dohola se na první pohled může zdát jako stupidní film ze stupidní doby. Režisér OndřejTrojan jistě není jediným kdo má zkušenosti se skautskými tábory a vši. Mírně lechtivou zápletkou v prostředí mladé generace nepřišel s ničím novým, neboť v roce 1964 poodhalil téměř totožným způsobem tabuizované téma Ladislav Rychman ve filmu Starci na Chmelu. Ale zápletka je zde až na druhém místě, pouze drží film tak nějak pohromadě. Rozdíl je v pohledu na inkriminovanou dobu. A slovo inkriminovaná je na místě, alemnohem těžší by bylo někoho obvinit. Noblesní Hanka a intelektuální Filip vyloučeni z chmelové brigády odjíždí s hlavou plnou lásky, hrdosti a amorálnosti vůči učitelské radě starců na chmelu. Naopak osazenstvo skautského tábora vydrží až do konce a vrací se domů s hlavou plnou vší, poznamenané hravými nápady vedoucích tábora. Pohled na období skautských táborů a chmelových brigád se různí. Jakoby pachuť suchého houskového knedlíku s univerzální hnědou omáčkou v táborové kuchyni pod taktovkou tlusté vousaté kuchařky zapil trochou hořké ironie. Pokud se na film díváme jako na retro komedii, nikoliv jako na socialistický realismus je z něj cítit výsměch a pohrdání. Nadsázku v něm nehledejte. Tak to prostě bylo. ()

JohnTheOne

Taková oddychovka. A k tomu ještě první půl hodinu hodně zábavná a originální. Postupně se děj rozmělňuje, ale i tak se na to dá skvěle dívat. Radek Říha jako kulturista Bob je nezapomenutelnej. ()

petr.al

,,Pějme píseň dohola" je jako absurdní stroj času, ve kterém se vydávám do doby, kdy jsem míval pravidelně při vstávání z postele na prostěradle poluci. S velkou oblibou a láskou vzpomínám na své pionýrské tábory, které se v mnohém podobaly komedii režiséra Trojana. Hromadné nástupy, noční hlídky s píšťalkou na krku, benzínové táboráky, bezkonkurenční diskotéky s dámskou a pánskou volenkou, děsu plné stezky odvahy, vyvolávání duchů (osobně jsem si přál ducha Louis de Funese), zavšivení kamarádi, hecování se kdo měl více klíšťáků, přitroublé, ale zábavné hry, to vše zakončené nelítostnou kanadou a vzájemnou přísahou o shledání se za rok. ,,Pějme píseň dohola" sází jednu hlášku za druhou. Dospěláci přehrávají jako o život a mládež je tak úžasně bezprostřední, že nejedno filmové srdce zaplesá. P.S. Mrzí mě, že jsem neměl možnost zažít Boba, rozhodně bych měl o jednu úžasnou vzpomínku navíc. ()

Kalda69

JJ, proste kdo v ty dobe jezdil na tabory, tak tam najde svoje a bude nejspis davat od 3-5*. Kdo nejezdil, tak nepochopi a ohodnoti 0-2*. Zpracovani je totiz trosku artovejsi (predely) a herecke vykony na trochu nizsi urovni. ()

MrKrahujec

Ale jo, docela dobře tu byla zachycena typická atmosféra pionýrských táborů přelomu 70. a 80. let. Kdyby to bylo jen o trošičku lépe natočeno, hned bych dal 4* ()

ZeldaZ

Zajímavý obskurní kousek, pár hodně vtipných momentů tam bylo. Vyzdvihl bych Jana Procházku, jeho hlášky a projev. Škoda, že nedostal ještě jiné filmové příležitosti. ()

pds odpad!

Všetko zlé. Dialógy (ak im bolo vôbec rozumieť), výber ne/hercov, dej, hudba... Nič za čo by stálo dať aspoň jednu ⭐. Úprimne nechápem ako tomu niekto môže dať viac ako 1 ⭐??? ()

PTuranyi

Veľmi dobrá komédia robiaca si posmech z pionierskej mašinérie. Pionierske tábory boli o prvých láskach, hrách a dobrodružstve a tento film je práve o tom, ale s nadhľadom a čiernym humorom. Zmes rôznych charakterov od presvedčených pionierov až po pasívnych odporcov, tvorí komicky výbušnú zmes, ktorá vytvára množstvo gagov už len menami svojich postáv. Korunu tomu dáva záverečná prísaha detských hrdinov, v ktorej sa prejavia ich hodnotové rozdiely. Kým Róm prisahá na súrodencov, zaľúbená tínedžerka na lásku, materialista prisahá na doláče a pionier na mier. K tomu prísny režim a množstvo aktivít, ktoré nekončia tak ako by mali, sprevádzajú snahu hlavného hrdinu a pár ďalších mužov, zviesť miestnu krásku, zdravotníčku Vendulu. Produkcia je celkom dobrá, no na zhmotnenie tohto diela neboli treba žiadne špeciálne triky. Kamera, strih, réžia - všetko na svojom mieste. Herci nie sú žiadny hollwoodsky ba ani barrandovský výber, ale ich miestami až ochotnícke výkony celkom dobre zapadajú do chaotickej atmosféry tábora. Prekvapivo sú na tom hrošie dospelí herci. Pre väčšinu detských hercov to bola premiéra a zároveň aj ich derniéra. Výnimkou je Aňa Geislerová, pre ktorú to bolo druhé účinkovanie vo filme a určite nie posledné. 75% ()

fErnesto

Film byl podle vlastních slov Ondřeje Trojana natočen jako socialistický realistický snímek o letním pionýrském táboře. Těžko říct, jestli si vůbec dokázal představit, nebo jestli vůbec usiloval o takový výsledek. Atmosféru celého filmu podle mě vytvářejí herci, ať už hrají, nebo prostě přeříkávají svoje repliky "jak jim pusa narostla". To nelze posoudit, protože většina z nich se nejspíš ve filmu už neobjevila. Bohužel! Film je plný individuí, lidí s tak neuvěřitelně různými a jedinečnými hlasy, že to snad ani není možné. Neodvážím si ani představit, kdo je kde objevil, údržbáře Jirku, Bizona, Boba a spoustu dalších. A kam proboha musí člověk jít, aby se potkal s takovým Buškem. Film je pro mě uměleckým dílem a doufám, že se více rozšíří mezi lidi. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů