Mike Church je detektiv z L.A. Má nadání trousit životní moudrosti a pátrat po zmizelých osobách. Je však v koncích, když je najat, aby pomohl krásné oběti, která trpí ztrátou paměti a strašlivými nočními můrami. Excentrický prodavač starožitností a hypnotizér přivede Churche k ohromujícímu objevu. Zdroj nočních můr by mohl spočívat v nadpřirozeném spojení s Margaret Straussovou. Tuto světovou pianistku údajně v roce 1948 zavraždil její manžel, skladatel Roman. (oficiální text distributora)

Radek99

Průměrný ,,duchařský" thriller uznávaného režiséra Kennetha Branagha. Po jeho zhlédnutí jsem ale ještě více přesvědčen o tom, že by se měl nadále více držet svého projektu Shakespearovských filmových adaptací. Film sice nezapře svou implicitní snahu coby poklonu mistrovi režie tohoto žánru Alfredu Hitchcockovi, leč zůstalo spíše u snahy a dobrých úmyslů, než u nějaké skutečné redefinici žánru. Umělecká vize se ztratila v nepovedeném scénáři (a to raději vůbec nemluvím o překombinovaném závěru...), ambicióznost projektu se projevila nanejvýš u hvězdného castingu, mystérium snímku se vytratilo kdesi v pracovně hypnotizéra a celou atmosféru pohřbilo (zřejmě postulované režisérem dramatem velmi ovlivněným) silné divadelní přehrávání téměř všech herců i hereček... ()

B!shop

Filmy od Branagha a s Branaghem mam rad, nicmene od tohohle filmu jsem zas takovou pecku necekal, kuli slabsimu hdnoceni i slabsimu traileru, ale nakonec jsem byl fakt mile prekvapenej. Pribeh skvele mixuje prijemny romanticky drama s trosku mysterioznim pribehem z minulosti a ve vysledku to dava perfektni napinavej thriller se skvelou mrazivou atmosferou, ktera ke konci pekne graduje a dojde i na par paradnich zvratu. K tomu tu je paradni kamera, obzvlast cernobily flashbacky jsou natoceny fantasticky, vynikajici hudba a hlavne dokonalej Branagh a Thompson, oba v dvojroli. A zdatne sekunduje Garcia, Jacobi a Williams. Ale abych zas jen nechvalil, v prvni pulce se sem tam najde hluchy misto. Nicmene stejne za 5*. ()

Djkoma

Kenneth Branagh je zvláštní postavou. Režisér i herec, jehož kvality se nedají zpochybnit a jenž si vybírá velmi zvláštní snímky. tentokrát je tu velmi dobře atmosféricky zvládnutý mysteriózní thriller, v kterém se předvádí podle mě velmi kvalitní herci. Příběh může někomu připadat příliš nadpřirozený, ale svou tajemností je naopak velmi příjemný, skoro až osvěžující v době, kdy všechno ve filmech vychází z reality. Černobílé scény jsou pro Kennetha to pravé a on se v nich vyžívá. Pro milovníky této svérázné postavy Hollywoodu jasná volba. Už jen ti herci stojí za to. ()

Anthony

Tak jsem se na ten film těšil - tzn. byl jsem pozitivně (vstřícně) naladěn. Navíc ohlasy byly docela dobré a Branagha mám moc rád. Jenže přišel neskutečně překombinovaná pitomost, pro kterou jsou i dvě hvězdy hodně. Závěrečné "rozuzlení" je připitomělé a likvidace zloducha překročila míru, za kterou začíná parodie. Je tu nakousnuta spousta věcí, které pak nejsou vůbec dořečeny (co měl třeba znamenat ten polibek?). Tolik skvělých herců Williams, Jacobi, Garcia tu nemá, co hrát. Sorry, zkrátka mi to vůbec nesedlo, a to mám rád většinu zde přítomných herců a rovněž tak i žánr "mysteriózní thriller". Jediným kladem zůstává hudba Patricka Doyla. ()

golfista

Výborný thriller Kennetha Branagha, který se vedle svého oblíbeného Shakespeara pustil do stylu Hitchcocka, jehož vliv je na tomhle snímku patrný. Na pozadí zapomenuté vraždy pomáhá neznámé ženě nalézt vlastní identitu po ztrátě paměti soukromý detektiv. Postupně se ovšem dovídá skutečnosti, které zabíhají až do dávné minulosti. Výborný scénář, velmi dobrá hudba a jak je v Branaghových filmech zvykem tradičně výborné herecké výkony. ()

• Vězeňské číslo Romana Strausse (Kenneth Branagh), čekajícího v úvodu filmu v cele na smrt je 25101415. Dne 25.10.1415 se odehrála bitva u Azincourtu. Účastnil se jí anglický král Jindřich V., o němž napsal W. Shakespeare divadelní hru, a kterou Branagh zpracoval jako svůj režijní filmový debut. (makimarketa)
  • Budova kláštera, který se ve filmu objeví jako sirotčinec a sídlo Straussových, byla použita pro exteriéry domu Bruce Wayna ve filmu Batman (1966). (makimarketa)
  • Film byl celý natočen barevně a měl být i tak vydán. Aby byla pro diváka snadněji odlišitelná současnost od minulosti, rozhodli tvůrci, že linka Romana (Kenneth Branagh) a Margaret (Emma Thompson) bude nakonec přebarvena černobíle. (makimarketa)