VOD (1)

Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

Trailer

Anthony

Tak jsem se na ten film těšil - tzn. byl jsem pozitivně (vstřícně) naladěn. Navíc ohlasy byly docela dobré a Branagha mám moc rád. Jenže přišel neskutečně překombinovaná pitomost, pro kterou jsou i dvě hvězdy hodně. Závěrečné "rozuzlení" je připitomělé a likvidace zloducha překročila míru, za kterou začíná parodie. Je tu nakousnuta spousta věcí, které pak nejsou vůbec dořečeny (co měl třeba znamenat ten polibek?). Tolik skvělých herců Williams, Jacobi, Garcia tu nemá, co hrát. Sorry, zkrátka mi to vůbec nesedlo, a to mám rád většinu zde přítomných herců a rovněž tak i žánr "mysteriózní thriller". Jediným kladem zůstává hudba Patricka Doyla. ()

kingik

Kdyby tento mysteriozní thriller přišel s originálnějším a napínavějším provedením, udělal by líp, protože přece jenom Hitchcocka napodobuje dost neobratně, ale poměrně efektně. A to, jak se film bere vážně, mně přišlo k smíchu, protože rozuzlení zápletky snad ani nemohli tvůrci myslet vážně. Po herecké stránce jen průměr. Námět a režijní zpracování ucházející. Branagh režijně vyzrál až mnohem později. 60% ()

S.Dedalus

určitě čtyři a půl hvězdy i když na pět to není protože jde pořád jen o thriller a i přesto že dead again by snadno našel sobě rovné mezi mnohými holywoodskými thrillery co se napětí zápletky a atmosféry týče převyšuje je hereckými výkony skvělým střihem úchvatnou hudbou a smyslem pro detail zvláště tekoucí nůžky se mi hodně líbily a taky už si s nůžkama nikdy nebudu hrát slibuju ()

VanTom

Mysterózní romantický thriller "hitchcockovsky" pátrá (pomocí hypnózy) po příčině amnézie a osudové náklonnosti krásky v nesnázích a soukromého očka v jejich minulých životech, dokud tajemství vraždy a lásky nevyplavou na povrch. Hravý žánrový "mišmaš" (ná)silně přepaluje až teatrální finále, jinak jej pohání svěží dávka nadhledu a mladické energie Kennetha Branagha i Emmy Thompsonové. ()

dr.fish

Kenneth Branagh má evidentně nakoukáno hodně starých filmů a vždycky toužil si nějakou tu "ouldskúlovku" natočit. Dead Again je přesně ten typ filmu. Zde totálně vítězí forma nad obsahem. Mísí se tu spousta starých klasik a styl vyprávění vám pořád něco připomíná. Zároveň ale ta jistota, že vlastně víte jak to dopadne, ta uklidňuje, a vy si to "jen" užíváte. Film sice není originálem, ale vytěžil to nejlepší, co se ze staré klasiky vytěžit dá. Banální a zároveň dokonalé finále, výtečnou hudbu, dva pěkné dějové zvraty, hitchcockovské záběry na tváře zkřivené hrůzou a tak dále. Prostě je to tribut starým filmům...80% ()

• Film byl celý natočen barevně a měl být i tak vydán. Aby byla pro diváka snadněji odlišitelná současnost od minulosti, rozhodli tvůrci, že linka Romana (Kenneth Branagh) a Margaret (Emma Thompson) bude nakonec přebarvena černobíle. (makimarketa)
  • Robin Williams nechtěl, aby se jeho jméno objevilo v úvodních titulcích, aby si diváci nemysleli, že se jedná o komedii. (..Lucas..)