Emma Thompsonová jako tajemná žena bez minulosti a Kenneth Branagh jako soukromý detektiv v napínavém americkém psychothrilleru... Na začátku příběhu se před námi odvíjí zvláštní divoká scéna, jejímiž aktéry jsou vášnivý dirigent a krásná žena. Vzápětí poznáváme, že je to jen sen, ze kterého se opakovaně probouzí s výkřiky pacientka v nemocnici. Nikdo nezná její jméno ani minulost. Kromě nočních děsivých výkřiků žena totiž s personálem nekomunikuje. Když je propuštěna a má být převedena do jiného ústavu, soucitná sestra z nemocnice požádá přítele detektiva o pomoc. Mike Church se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Uveřejní v novinách fotku ženy a čeká na odezvu. Na základě výzvy přispěchá na pomoc jistý hypnotizér, který dokáže v lidech vyvolat vzpomínky na minulé životy. Před námi se odvíjí vášnivý příběh krásné Margaret a charismatického dirigenta Romana Strausse, který se odehrál ve čtyřicátých letech. Žena, jíž Mike začal říkat Grace, postupně odhaluje svoji pravou identitu… (Česká televize)

S.Dedalus

určitě čtyři a půl hvězdy i když na pět to není protože jde pořád jen o thriller a i přesto že dead again by snadno našel sobě rovné mezi mnohými holywoodskými thrillery co se napětí zápletky a atmosféry týče převyšuje je hereckými výkony skvělým střihem úchvatnou hudbou a smyslem pro detail zvláště tekoucí nůžky se mi hodně líbily a taky už si s nůžkama nikdy nebudu hrát slibuju ()

dr.fish

Kenneth Branagh má evidentně nakoukáno hodně starých filmů a vždycky toužil si nějakou tu "ouldskúlovku" natočit. Dead Again je přesně ten typ filmu. Zde totálně vítězí forma nad obsahem. Mísí se tu spousta starých klasik a styl vyprávění vám pořád něco připomíná. Zároveň ale ta jistota, že vlastně víte jak to dopadne, ta uklidňuje, a vy si to "jen" užíváte. Film sice není originálem, ale vytěžil to nejlepší, co se ze staré klasiky vytěžit dá. Banální a zároveň dokonalé finále, výtečnou hudbu, dva pěkné dějové zvraty, hitchcockovské záběry na tváře zkřivené hrůzou a tak dále. Prostě je to tribut starým filmům...80% ()

StarsFan

Šíleně překombinovaný závěr a pro mě nejasný význam některých scén (polibek, pohled Kennetha v minulosti do zrcadla) podkopává obě dvě nožičky i třetí hvězdičce. Protagonisty hlavních rolí a v té době ještě manžele vidím na obrazovce vedle sebe moc ráda a Kenneth rozhodně není špatný režisér (zvlášť černobílé scény si užívá), ale zachránit vše se tím nedá. Nedokážu se ubránit srovnání s jinými známějšími filmy podobného žánru (třeba Šestý smysl), které jsou po celou dobu výborné a závěr jim jen dodá jakousi třetí dimenzi. Zemřít znovu by naopak bez pointy bylo jen rozfláklým vyprávěním o ničem, jenže co má člověk dělat, když z toho na konci vyleze tak šílená kravina? ()

Gromit

Mezi režírujícími herci nemá Kenneth Branagh mnoho důstojných konkurentů. Dovede si mistrně poradit se Shakespearem, comicsem od Marvela i klasickou pohádkou. Znovu po smrti je pro změnu mysteriózní thriller, který by se moc pěkně vyjímal i ve filmografii samotného Alfreda Hitchcocka. Jeho děj se sice odehrává ve dvou časových rovinách (rok 1948 a současnost), Branaghovi se je ale podařilo nejen efektně odlišit, ale také výborně skloubit, takže výsledek nepůsobí nikterak překombinovaně, nýbrž hezky uceleně, byť všechny ty řeči o karmě a druhém životě nemusí být každému divákovi po chuti. Skvělou práci však neodvedli jen režisér a scénárista, ale i herci, kterým vedle samotného Branagha, vévodí především famózní (a krásná) Emma Thompsonová. Prostě bezchybný film! ()

manonfire

Zvrat ke konci, který ukázal na padoucha, byl sice solidní, jeho finální zničení však naopak zavánělo fraškou. Branaghovi nesedl jeho (ten novodobější) look a navíc byla ústřední dvojka dabovaná herci s věčně dětskými hlasy. Sorry, ale pan Bubník by asi měl dospělé muže činu přenechat dabérům s dovyvinutým ohryzkem. Celkově průměr, což vzhledem k tomu, že jsem trochu Branaghofil, značí spíše zklamání. 60% ()

• Film byl celý natočen barevně a měl být i tak vydán. Aby byla pro diváka snadněji odlišitelná současnost od minulosti, rozhodli tvůrci, že linka Romana (Kenneth Branagh) a Margaret (Emma Thompson) bude nakonec přebarvena černobíle. (makimarketa)
  • Budova kláštera, který se ve filmu objeví jako sirotčinec a sídlo Straussových, byla použita pro exteriéry domu Bruce Wayna ve filmu Batman (1966). (makimarketa)
  • Robin Williams nechtěl, aby se jeho jméno objevilo v úvodních titulcích, aby si diváci nemysleli, že se jedná o komedii. (..Lucas..)