poster

Místo činu - Plyšová zvířátka (TV film)

 • německý

  Tatort - Kuscheltiere

 • slovenský

  Miesto činu - Plyšové zvieratká

Krimi / Drama

Západní Německo, 1982, 90 min

 • Malarkey
  ***

  Schimi v tomto případě má globální misi. Zachránit německý národ před tyfem. Občas si odskočí za nějakou děvkou, ale ve své podstatě dokonce řeší případ. A je to poctivá kriminálka se vším všudy. Respektive tedy taková, jak by to u správné kriminálky mělo být. Bez chlastu, blbých keců a s lehkými děvami po ruce, které v zásadních krocích pomůžou tak, jak nejlépe budou umět.(6.2.2015)

 • Enšpígl
  ***

  Není to přímo o napětí či velkém patrání, ale jedná se docela o zajímavej případ, který Schimiho přivede až do Holandska, kde nám předvede časově nenáročné balení holky, prostě přijde k první holce co se mu líbí a řekne "potřebuju ženu", ano pánové je třeba se učit od nejlepšího. Plyšový zvířatko má v sobě poměrně dost nadhledu v podobě dialogů, zejména mezi Thannerem a Schimanskim a jednu odbourávačku a to když se nějakej liliputan vrhne na Thannera, začne bitku a Thanner toho pindoura začne mlátit novinama do hlavy.(4.2.2015)

 • Kovaja
  *****

  Schimi s parťáky řeší případ mrtvého dítěte na tyfus.Vyšetřování je zavede do Holandska.Kriminalisté jsou v koncích a tak se Schimi rozhodne k nezákonnému vloupání do kanceláře kde je přistižen majitelem.V sebeobraně tam zemře jeho bodyguard.Detektivové jsou popotahováni za nelegální vloupání.Konigsberg Schimiho z případu odvolá ale nakonec na nátlak médii je trest zrušen a nakonec se podaří případ rozluštit.Scény v Holandsku jsou moc hezké,Místní folklor je úžasný a díl rozhodně nenudí.Schimi si z výletu přiváží krásného monokla a chodí v tvrďáckých brýlích.(4.2.2015)

 • subic
  ***

  5. díl dvojice Schimi a Thanner. Tyfus a adoptované děti z Asie přes Holandsko, navíc adoptované děti dostanou na cestu plyšové zvířátko nacpané heroinem, které jim po příletu šikovně vymění a dítě může k adoptivním rodičům. Schimi, Thanner a Hänschen zkoušejí v Holandsku adoptovat dítě. Jeden z odlehčených dílů bez stříleček, honiček, večerních piatik a ranních kocovin, ale o to více zábavný. Schimi si vede domů malou hongkongskou holčičku Thanner vyhozený z domova čeká před jeho domem, tak končí Schimiho druhá sezóna. V původním dabingu se objevil u jedné roličky krátce i Antonín strýček Jedlička a policejního šplhouna zástupce šéfa Königsberga Dr. Borna namluvil Olda Kaiser.(17.2.2015)

 • Šandík
  ****

  Vcelku zábavný díl v němž se Schimanski, Thanner a Hänschen podívají do Holadska aby vyšetřili případ mrtvého dítěte nalezeného v chladných vodách Rýna. Ne, že by v ději místy nebyla hlušší místa, ale rozhodně jde o nadprůměrnou epizodu. Příběh je dobře vybudovaný, disponuje vcelku překvapivým rozuzlením a nepostrádá nečekané zvraty. 70%(13.9.2006)