Double Team

Zdvojený úder

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1997, 93 min

• Martin741

A presne tymto filmom sa zacinaju casy, ked belgicka mlatacka Van Damme spadol do najvacsej filmovej zumpy. Scenar je klasicky vyplach /protitenoristicky agent, tim...../, a ze Van Damme je herecka tragedia, som sa dozvedel uz vo filme Streetfighter. Film je nudny az strach, ale za tigra a akcny koniec nedam odpad, ale 9 %.(13.1.2013)

vždy keď van damme spojí svoje bojové (nezamieňať s hereckým!) umenie s hk tvorcom tak vznikne film, ktorý v jeho filmografii zaujme výsostné postavenie (woo a živý terč). pre double team platí to isté. slušné akčné scény, vtipný humor, dej nič moc extra, ale o ten tu vôbec nejde hlavná je akcia a tá je viac než slušná (hlavne súboj s číňanom/japoncom (?) v hotelovej izbe)!!! naviac avantgardný rodman tu nepôsobí rušivo, ale ako príjemné spestrenie.(2.4.2004)

Tupých akčních příběhů vyšperkovaných zabijáckými hláškami není nikdy dost. Filmový odborník by patrně s tímto tvrzením bez nabité pistole u hlavy nesouhlasil, ale to je tak jediné, co by s tím mohl dělat. JCVD zkrátka ještě umí zkopat tygra do čtverečku, Rodman si neumí v dešti kulek odpustit pár basketbalových hlášek a já svištím zalétat si na špagátu za letadlem, aby bylo jasné, že mezi tyhle odstré hochy taky tak trochu patřím a při příští akci jim budu od monitoru svědomitě krýt záda.(29.9.2013)

• anais

Jelikož nejsem fanouškem Jeana-Clauda Van Damma, musím hned na začátku tohoto hodnocení říci, že Double team je jedním z jeho nejlepších filmů (líbí se mi ještě Živý terč a pokud si dobče pamatuju, tak Maximální riziko je taky ok. všechno ostatní je rubbish!) a rozhodoval jsem se mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Nakonec jsem usoudil, že to za ty tři přece jen nestojí, ale jen tak tak. Van Dammeova největší herecká chyba je jeho neschopnost tvářit se jinak než znuzeně. Jemu ten výraz asi připadá drsný, ale ne mně, takže má smůlu. Van Dammeovo největší štěstí v Double teamu je přítomnost Dennise Rodmana. Ten sice není o nic lepší herec než JCVD, ale jeho přítomnost docela příjemně odlehčuje toporné herectví hlavního hrdiny. Na filmu se mi líbilo, jak Van Damme uhýbá kulkám a kybermniši. A taky Mickey Rourke mě překvapil, že má tak velké svaly. Herectví asi zapomněl v osmdesátých letech. Hm, moc pozitivně to nezní, ale ten film špatný skutečně není a kdo má rád akční filmy, asi by si to neměl nechat ujít. To co Van damme nevyjádří obličejem, vyjádří tělem - nad jeho fyzickým schopnostmi zůstává rozum stát. Tomu, že tenhle film není špatný pomohl i Tsui Hark, honkongský akční klasik. Takže, je to dobrý akční film, pokud zkousnete toho Van Dammea a pár dalších drobností...(24.9.2004)

Já nejsem epileptik, já sem skeptik, hlásil sem hrdě jako odpověď na otázku, jak vidím kariéru „vzdušného fotbalisty“ Van Damma po dozvuku béčkový éry do poloviny 90tých let. Ovšem po první třetině kariéry přišla druhá, v rukou asijských režisérů (Maximální riziko, Kontraband). Opadla i ta srdečná éra VHSek a tak se tyhle kousky dostávaly do podvědomí pomaleji. A Double Team?? Kupodivu slušně našláplá a řemeslně dobře zvládnutá podívaná, s jednoduchým a téměř tuctovým dějem, slušným hudebním doprovodem, divně ostříhaným Jeanem, kterému ale chladný výraz a sem tam nějaký to chmíří sedí víc než mnohdy křečovitý vtipkování a v neposlední řadě s Dennisem Rodmanem, kterej mění barevném přeliv tak často, jako prostatik grimasy při návštěvě bidetu. A Mickey Rourke jako ten ksindl na druhý straně mince? Ale tak proč ne, vždyť jeho kariéra měla stejný ráz, jako akcie Harvarských fondů, když to vzal do ruky strejda Viktor. Pokud pominu ten efektový úlet na závěr a ty prefosilní sokolský tepláky (který, a to pro rány Kristovy má Jean vytažený hrdě až pod bradou!!!), natočil Tsui Hark svěží, kompaktní akčák, novodobé béčko s hodně nesourodou hlavní dvojicí, které se jen sem tam (viz. protahovací cviky s upomínkou na původní mlátičky z konce 80tých let) ohlíží zpět a naopak s ohledem (a výhledem) na další vývoj belgičanovo kariéry je rozhodně jedním z jeho nejlepších kousků. “Posledního co mi na ně (vlasy) zkusil šáhnout bolí prdel ještě dneska!“ „Já se neptal na tvůj sexuální život!“ Pro tu prdel u mě za [7/10](19.10.2007)

• - Filmem si protagonisté Van Damme a Rodman "vysloužili" několik ocenění Zlatou malinou. Rodman si připsal cenu za nejhorší novou hvězdu a nejhorší herec ve vedlejší roli. Společně pak získali cenu za nejhorší herecký pár. (Eldrick)

• - Sammo Hung Kam-Bo se na filmu podílel jako choreograf bojových scén. (HellFire)

• - Jeden z teroristů, které Van Damme zastřelí v zábavním parku, se objeví znovu v Římě se střílejícím kufrem. (JohnSmith)