Jack Quinn je nejlepším protiteroristickým agentem na světě. Přesto chce odejít do výslužby, aby se mohl věnovat manželce a synovi, který se jim zanedlouho narodí. Jeho poslední misí má být likvidace chladnokrevného teroristy Stavrose. V osudovém momentu Jack zaváhá a nestiskne spoušť, protože ani ten největší padouch si nezaslouží zemřít ve chvíli, kdy objímá v náručí svého malého synka. O zlomek vteřiny už je pozdě. Stavros s instinkty predátora zlikviduje celý protiteroristický tým a sám Jack stěží vyvázne životem. Ovšem i Stavrosovy ztráty jsou těžké. Při divoké přestřelce přišel o život jeho syn. Když Jack znovu nabude vědomí, je už v "kolonii". Na ostrov, ztracený uprostřed oceánu jsou deportováni tajní agenti, kteří sice selhali, ale jsou natolik cenní, že by byla škoda je zlikvidovat. s pomocí nejmodernější techniky tu analyzují teroristické útoky z celého světa. Stavros o "kolonii" ví a tak Jack jednoho dne najde na obrazovce svého monitoru šifrovaný vzkaz. Mám tvoji ženu a syna! Jack musí uprchnout z neprodyšně střežené "kolonie" a bojovat s pomstychtivým Stavrosem o životy svých nejbližších. Bez Yaze, překupníka zbraní se smyslem pro humor a dobrým srdcem, by se daleko nedostal... (oficiální text distributora)

Luukec

Rodman je hustej týpek.. ať už hrál v NBA nebo v tomto filmu, stálo to za to, v kombinaci s Van Dammem jako spolubojovníkem a protivníkem Mickey Rourkem vzniká zajimavý akční film, sice konec v té aréně je trochu.. trochu ? hodně! nedomyšlený, ale i tak 70% ()

Ad4mson

Bez debat je tohle jeden z těch kvalitnějších snímků, které kdy Van Damme natočil. Sidekick Dennis Rodman je vcelku ucházející, i když vypadá neskutečně "gay", souboje (hlavně ten v hotelu) jsou perfekně zrežírované a Stavros v podání Mickeye Rourka je jeden z těch, kterým byste chtěli osobně nakopat zadek. Záverečná titulková písnička jen potvrdila, že jsem sice koukal na béčko jak vyšité, ale béčko, které si na nic nehraje a se ctí respektuje svůj žánr. ()

Gastovski

Pro mě jedna z nejepších "vandammovek". Děj má spád, říznou muziku a Dennise Rodmana, který tento film vytahává z průměrnosti svými skvělými hláškami. ()

Hyger

Jediný film s Van Dammem, který jsem kdy viděl. Ale zklamaný nejsem. Je tu slušná akce, drsný Mickey Rourke a komická vložka v podání Dennise "Hastroše" Rodmana. Co víc si přát od těchle filmů? ()

Bozvav

Slušná akční nálož, dobře udělaná, zajímavé lokace, přežitelný scénář i dialogy. Mizerný střich, ale dal se přežít. Kdyby nebylo debilního a monstrózního závěru, šla bych s hodnocením i o hvězdu výše. Neměli zabíjet krásnou kočičku a vyhazovat národní památky, bez povšimnutí veřejnosti. Obsazení dobré, Van Damme se ukázal ve skvělé formě. Za mne 65%. ()

#47

Double team je prostě nářez...jeden z posledních opravdu nadprůměrných Van Dammových akčňáků, výborný scénář, svižná hodinka a půl která uteče jako voda...není nad klasiku. ()

Puol

Slušná zábava najmä vďaka zbesilej réžií Tsui Harka, ale pochvalu zaslúži Van Damme i ukážkový záporák Mickey Rourke. ()

Vakomlok

Nejvíc mi utkvěl v paměti Dennis Rodman, který, byť se vyskytuje dost epizodicky, hravě zastínil Van Dammea. Double Team je ale příjemná akční oddychovka a zároveň jeden z posledních filmů Jean - Claudea, který si drží určitou kvalitu. ()

DHDV

Velmi dobrý scénář a JCV se podařilo získat do filmu docela kvalitní herce. Ve výsledku je tohle jeden z těch lepších filmů které JCV natočil a měl se držet tohoto stylu a možná by časem postoupil mezi elitu. Osobně se přiznám, že tyhle filmy už mi docela chybí. Lehká dějová linie dobré akční scény apod. Za zapomínání na staré dětské časy 4 hvězdy, v té době by sem to tak asi hodnotil a JCV se tohle opravdu povedlo- v rámci žánru. ()

Radek.SCH

Sorry, ale "afroameričan" se zeleným hárem pobýhající po "Koloseu" a utíkající před tygrem a "Svaly z Bruselu" zachraňující svoje děcko + manželku... to je trochu moc i na drasticky děsivého Diváka. ()

Hapretor

Jo, hodně dávno jsem to viděl v kině s otcem. (Bylo mi asi 12). Mě se to fakt líbilo a otec si pod vousy brumlal: "Bože, to byla blbost!" Teď bych s ním upřímně souhlasil. ()

helloween93

Zde se na chvíli Van Dammova kariéra zvedla, aby jí o pár později zazdil Ringo lam s jeho hloupými filmy. Ty Jean Claude definitivně potopily. Double Team je skvělá souhra Van Damma a Rodmana a skvěle bojující Rourke, kterému role záporáka sedla. Závěrečný souboj v koloseum budu mít v paměti dlouho. ()

MickeyStuma

John Woo připravil v Hollywoodu půdu pro asijský styl akčního filmu, šance se poté chopil Ringo Lam a ani Hark Tsui se nenechal zahanbit. Všichni tři mají společné pojítko. Do svého filmu angažovali Jeana-Clauda Van Damma. Hark Tsui vůbec sáhl po nejvyšší kartě, co se týče obsazení. Na správné buddy movie přidal vedle Van Damma basketbalistu Dennise Rodmana, který se tak postaral o zábavnou linku, byť jeho postava nepatří mezi klasicky užvaněné, a jako záporáka Mickeyho Rourka, který tomu dal svoji osobní výjimečnost. Snímek v podstatě začíná jako bondovka. Hark Tsui hned na začátku patřičnou akcí ukazuje, jak to bude celé vypadat, čímž se názorně také představuje hlavní postava, právě ztvárněná Van Dammem, takže hned víme, s kým máme tu čest. A aby to neztratilo energii, netrvá dlouho a máme problém, čímž ihned poznáme i padoucha. Zápletka není složitá, byť se jedná hlavně o akci. Hark Tsui však nic neponechal náhodě a vzal si takový scénář, aby tol také vůbec mělo nějaký zajímavý děj. O choreografii bojových scén se postaral Xin Xin Xiong, který se nám v jedné takové také osobně ukáže a to v souboji právě s Van Dammem. A dá se říct, že se jedná o nejtvrdší zápas za celý film. Asijský styl v celé své kráse. Přestřelka v zábavném parku je v ucelené koncepci akční zábavy a finále  v útrobách Kolosea v Římě jakoby byla vznesena pocta slavnému souboji Bruce Lee vs. Chuck Norris. Ano, jako celek je to kýč jak bič, ale plně v popcornovém balení. Přestřelky, výbuchy, po vzoru Johna Woo zpomalené záběry, efektně nasnímané scény, prostě jedna velká akční paráda. Jasně, s tím automatem na Coca-Colu by to bylo i na sci-fi trapné, ale tak, ja to Hark Tsui podal, je to prostě, jedním slovem, cool. Nakonec, odchod Mickeyho Rourka s vybuchujícím autem v pozadí byla ve své době nejefektivnější akční scénou, jaká byla zrovna k vidění. Dějová zápletka se skutečně nese v jednoduchosti, ale funguje. Myšlenka o nějaké tajné kolonii složené pro veřejnost ze zabitých agentů s cílem zachraňovat svět není zase až tak špatný nápad. Zkrátka a dobře, Hark Tsui výtečně v Hollywoodu ukázal v čem tkví jeho síla a my máme výborný hollywoodský akční snímek s asijským rukopisem. Jean-Claude Van Damme je už jen třešničkou na dortu. ()

AnanAss

Spolu s Živým terčem jde bez debat o nejlepší akční kousek, ve kterém ztvárnil hlavní roli Jé-Cé jednoduché Vé Déčko. Největší podíl na tom samozřejmě měli režiséři, v obou případech řízci z Hongkongu. Vychytávky v obraze, přesycené barvičky, povedená kamera (ty šikmé záběry jsou kůl), nadmíra výbuchů, ukradené plutonium, ostrov vysloužilých speciálních agentů, scénář jako z podvratné bondovky, završený finálem v římském Koloseu mezi minami a s jedním obrovským tygrem. No, a aby toho nebylo málo, tak se po obrazovce prohání, drogami a plastikami ještě tak moc nezohyzděný, Mickey Rourke a košíkář Dennis Rodman, střídající oblečky a účesy, za které by se nestyděli ani při průvodu karnevalem v Riu. A samozřejmě jeden pořádně nakrknutý belgický drtič kostí a přeborník v roznožkách. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

GOREGASM

Postavit proti hereckému netáhlu Žánkládovi Mikyho Rourku je fakt lumpárna a nepomáhá tomu ani těžce vegetující neherec, Dennis Rodman, který sice "exceluje" ve svých ultra latexových outfitech, ale filmech spíše prochází, než že by zkoušel hrát, že hraje ;-). Mickey Rourke si tady fakt musel připadat jako ve špatném snu a asi neřeknu nic nového, když připomenu, že na mrhání talentem je fakt kabrňák. Tsui Hark umí nabídnout pár dobrých zpomalovaček, ale ty většinou degraduje jelitovsky se křenící Žán. A já na to byl jako mladej v kině a ještě se mi to prý líbilo :-). 30% ()

illy.cz

Hlavně za Mickeyho Rourka...Dennis Rodman mi tam moc nesedel..ale akční scény jsou zvládnuty velmi dobře a celkem jsem se bavil. ()

Redix odpad!

Double Team je jeden nejhorších filmů na světě. Naprosto tragické herecké výkony, totálně imbecilní scénář, nechutné lokace, hrozná hudba a v neposlední řadě černoch se zelenejma vlasama. ODPAD! ()