Reklama

Reklama

Pojídač hříchů

  • USA The Order (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kněz z New Yorku Alex Bernier (Heath Ledger) pomáhá policistce Maře Sinclair (Shannyn Sossamon) vyšetřit případ mrtvého francouzského ambasadora, jehož tělo bylo pokryto mysteriózními náboženskými znaky napsanými v aramejštině. Alex je poslán svým učitelem otcem Dominikem do Říma, aby nechal znaky ve Vatikánu rozluštit. Záhada v Itálii pokračuje, vypadá to, že za vraždou stojí poslední ze starých křesťanských kněží, který se nazývá Sin Eater (pojídač hříchů), člověk, který dokáže z kohokoli vysát všechny hříchy. Má to však jeden háček. Hříšníka to stojí život... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (100)

Anetulicek 

všechny recenze uživatele

Ako koľvek absurdne tento film mohol vyzerať, mňa to celkom pohltilo. Kňaz, ktorý tak celkom nechce byť kňaz, samozrejme "zakázaná " romanca a tragicky koniec veľkej lásky.... A hľa dokonalý Heath Ledger, ktorý postavu zahral excelentne..Stal sa tým, kto rozhoduje či máš nárok na očistu duše, alebo nie... Hodnotenie za 4*...asi by som prijala vyššiu minutáž pre niektoré dejové linky, ktoré zostali otvorené ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Mladý kněz, který opustil církev, se ujímá série nevysvětlitelných vražd. Postupně zjišťuje, že po celá staletí existoval v církvi prastarý tajemný Řád, jehož klíčovou postavou je jakýsi Pojídač hříchů. Ten je však nyní přesycen Zlem a dychtí po smrti. Kdo ale pozře jeho hříchy, aby mu poskytl klid a kdo bude pokračovat v jeho stopách? Poté, co kněz odhalí odpověď na tyto otázky, musí bojovat o spasení vlastní duše i o záchranu ženy, kterou miluje. Zpočátku to vypadalo velice slibně. Heath Ledger předvádí zmatený herecký výkon a Shannyn Sossamon zaujme spíš vzhledově než herecky. Výsledek je naprosto banální, lépe řečeno naprosto stupidní. 40% ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $38miliónovTržby USA $7,660,806Tržby Celosvetovo $11,560,806║__už sa nečudujem že to komerčne prepadlo __Nehybný film až hrôza! Režisér a hlavne výborný scenárista Brian Helgeland týmto nevýrazným motaným na mieste, si absolútne kazí svoju povesť, lebo pred týmto prehmatom mal na konte celkom slušné filmy ako Odplata či Príbeh rytiera, kde si z réžiou poradil dosť zručne. V tomto prípade akoby nemal dostatočnú chuť niečo konštruktívne točiť a ponúka len tupú frašku z pasívnym príbehom, kde je dej tak nudný že by bolo najlepšie sa tohto filmu zdať hneď po pretrpenej prvej polhodinke, lebo rovnako tak ani ďalšie minúty nič pestré neponúknu. Jednoducho ide o film bez akéhokoľvek príbehu, tobôž aby sa tam dala nájsť nejaká atmosféra či temnota, čo by mala byť u takéhoto tipu horroru opierajúca sa o kresťanské motívy samozrejmosť. Smiešne vyznie aj obsadenie, to je prevažne v hlavných úlohách totožné s Príbehom rytiera, ide o zostavu Ledger-Sossamon-Addy ich postavy vyznejú prázdno, nemotorne. Helgelanda je dosť škoda ohľadne režisérskeho postu, lebo od tohto filmu už nenatočil nič a netreba sa ani producentom čudovať. /15%/ ()

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele

98% mluvení, 1% akce, 1% efektů a to ještě stěží. Naprosto hluboce podprůměrný film, i když s novým nápadem. Prima0411079332/9751 -- Trik na konci. Mezitím se pouze hodně kecá a filosofuje. Vlastně je celý film v podstatě jedno hluché místo. Postrádá švih, akci i napětí. Pokud mělo jít o horor, tak velmi hluboce podprůměrný. Odpad. Prima3107099342/9800 ()

D.Moore odpad!

všechny recenze uživatele

To ale byla pitomost. Zajímalo by mě, co strašného se Brianu Helgelandovi stalo, že napsal (to především) a zrežíroval něco tak stupidního, jako byla tahle "kombinace" (čti nesoudný mišmaš, který neví, čím je) všech možných filmových žánrů. Obsahově z mého pohledu naprosto o ničem, ani to bůhvíjak skvěle nevypadalo, a neúmyslně směšných momentů bylo tolik, že by mi na ně nestačily prsty na rukou i na nohou. Kdepak, pryč s tím. Tímhle filmem by se i pojídač zalkl. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Peter Weller kvůli své roli důkladně studoval staré náboženské rituály. (HappySmile)
  • DVD obsahuje vystřiženou scénu, kde Thomas vládne planoucím mečem, což je biblický odkaz - když jsou Adam a Eva vyhnáni z Ráje, Bůh umístí před jeho bránu anděla (některé prameny tvrdí, že je to archanděl Uriel) s planoucím mečem, který má hlídat, aby se sem nedostal nikdo, kdo toho není hoden. Thomas tak vidí sám sebe jako strážce Ráje. (HappySmile)
  • Světová premiéra filmu měla být původně už 17. ledna 2002. Vydání bylo odloženo kvůli speciálním efektům, které se musely celé přepracovat, protože někdy vypadaly značně směšně. Hříchy, které po smrti vystupovaly z těl, totiž vypadaly jako kalamari. (HappySmile)

Reklama

Reklama