Reklama

Reklama

Pojídač hříchů

  • USA The Order (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kněz z New Yorku Alex Bernier (Heath Ledger) pomáhá policistce Maře Sinclair (Shannyn Sossamon) vyšetřit případ mrtvého francouzského ambasadora, jehož tělo bylo pokryto mysteriózními náboženskými znaky napsanými v aramejštině. Alex je poslán svým učitelem otcem Dominikem do Říma, aby nechal znaky ve Vatikánu rozluštit. Záhada v Itálii pokračuje, vypadá to, že za vraždou stojí poslední ze starých křesťanských kněží, který se nazývá Sin Eater (pojídač hříchů), člověk, který dokáže z kohokoli vysát všechny hříchy. Má to však jeden háček. Hříšníka to stojí život... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (101)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $38miliónovTržby USA $7,660,806Tržby Celosvetovo $11,560,806║__už sa nečudujem že to komerčne prepadlo __Nehybný film až hrôza! Režisér a hlavne výborný scenárista Brian Helgeland týmto nevýrazným motaným na mieste, si absolútne kazí svoju povesť, lebo pred týmto prehmatom mal na konte celkom slušné filmy ako Odplata či Príbeh rytiera, kde si z réžiou poradil dosť zručne. V tomto prípade akoby nemal dostatočnú chuť niečo konštruktívne točiť a ponúka len tupú frašku z pasívnym príbehom, kde je dej tak nudný že by bolo najlepšie sa tohto filmu zdať hneď po pretrpenej prvej polhodinke, lebo rovnako tak ani ďalšie minúty nič pestré neponúknu. Jednoducho ide o film bez akéhokoľvek príbehu, tobôž aby sa tam dala nájsť nejaká atmosféra či temnota, čo by mala byť u takéhoto tipu horroru opierajúca sa o kresťanské motívy samozrejmosť. Smiešne vyznie aj obsadenie, to je prevažne v hlavných úlohách totožné s Príbehom rytiera, ide o zostavu Ledger-Sossamon-Addy ich postavy vyznejú prázdno, nemotorne. Helgelanda je dosť škoda ohľadne režisérskeho postu, lebo od tohto filmu už nenatočil nič a netreba sa ani producentom čudovať. /15%/ ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Pro příznivce áčkové podívané je to málo rafinované a bez uměleckých ambicí, pro příznivce béček pro změnu málo atraktivní, v podstatě nudné a s prapodivným námětem. Brian Helgeland se nicméně problematický scénář snažil zpracovat v rámci možností důstojně a tak bych filmu atmosféru neupíral. Celkový dojem: 35 %. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa… To jsem si u Helgelandova rozháraného thrilleru o neobvyklém praktikování svátosti smíření docela dlouho opakoval, ale pak jakýmsi zázrakem (snad za tím byla i Tornova atmosférická hudba ala Carpenter) z toho lejna upletl autor něco, co se vzdáleně podobalo biči. Doufám, že když s ním polaskal po zádech církev za alibistický systém udělování rozhřešení, použil jej následně i k sebemrskačským aktivitám, protože na poli scénářů toho umí mnohem víc.. Spoiler: „Žer ten chleba, Robocope! Dneska přesnídávka nebude..“ ()

tron 

všechny recenze uživatele

Hrozná zlátanina. Za iných okolností solídny scenárista, režisér a producent Helgeland sa stratil v opulentnosti a dobre mu tak! Strašné herecké výkony, podporené drevenými dialógmi a smiešnymi trikmi. Mrzí ma to najma preto, že dotyčných tvorcov a hercov pokladám za talentovaných a ich predchádzajúci PRÍBEH RYTIERA ma príjemne zabavil. Bohužiaľ sa musím zhodnúť s vyhlásením časopisu Jam!Movies "nočná mora plná prekvapení", aj keď, ako tak nad tým premýšľam, v Jam!Movie to zrejme mysleli ako pochvalu. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

"Kněz z New Yorku Alex Bernier (Heath Ledger) pomáhá policistce Maře Sinclair (Shannyn Sossamon) vyšetřit případ mrtvého francouzského ambasadora, jehož tělo bylo pokryto mysteriózními náboženskými znaky napsanými v aramejštině. Alex je poslán svým učitelem otcem Dominikem do Říma, aby nechal znaky ve Vatikánu rozluštit. Záhada v Itálii pokračuje, vypadá to, že za vraždou stojí poslední ze starých křesťanských kněží, který se nazývá Sin Eater (POJÍDAČ HŘÍCHů), člověk, který dokáže z kohokoli vysát všechny HŘÍCHY. Má to však jeden háček. Hříšníka to stojí život... (oficiální text distributora)" - Tak tohle mě fakt dojímá. Sám otec Helgeland by se myslím divil a film tohoto obsahu si sám jednou rád natočil. Nicméně s Pojídačem hříchů to fakt má společné jen představitele hlavních rolí. -"Dobrý na to postavit Boží chrám, ale ne na to vstoupit do jeho království?" ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Světová premiéra filmu měla být původně už 17. ledna 2002. Vydání bylo odloženo kvůli speciálním efektům, které se musely celé přepracovat, protože někdy vypadaly značně směšně. Hříchy, které po smrti vystupovaly z těl, totiž vypadaly jako kalamari. (HappySmile)
  • Predstaviteľ malého Alexa (Leagh Conwell) má vo flashbacku modré oči, predstaviteľ dospelého Alexa (Heath Ledger) má však oči hnedé. (Deftie)
  • DVD obsahuje vystřiženou scénu, kde Thomas vládne planoucím mečem, což je biblický odkaz - když jsou Adam a Eva vyhnáni z Ráje, Bůh umístí před jeho bránu anděla (některé prameny tvrdí, že je to archanděl Uriel) s planoucím mečem, který má hlídat, aby se sem nedostal nikdo, kdo toho není hoden. Thomas tak vidí sám sebe jako strážce Ráje. (HappySmile)

Reklama

Reklama