Reklama

Reklama

VOD (1)

Absolutní britská herecká špička v trpké konverzační komedii o spolužácích, kteří se setkávají po deseti letech, aby zjistili, jak mocný je čas čaroděj...
Čas letí jako voda, hlavní hrdinové britského komediálního dramatu z roku 1992 se ani nestačili rozkoukat, a už je to deset let od chvíle, kdy společně ukončili studium na univerzitě v Cambridgi a jejich cesty se rozešly různým směrem. A protože si po uplynulé dekádě určitě mají co vyprávět, svolává Peter Morton, který nedávno zdědil honosnou vilu, šest bývalých spolužáků do sídla na sraz, který by se měl odehrát v době oslav nového roku. Přestože je všem příchozím oněch deset let jasně čitelných ve tvářích, neznamená to, že ochladly emoce, které mezi nimi vládly před rozchodem do světa. A to jak v dobrém, tak špatném smyslu slova. Pořád zůstává ještě mnoho nevyřčeného, a jak se zdá, právě na to nyní musí zákonitě dojít. Otázka jen zní, jak moc ničivým způsobem vzpomínky zaúřadují. A také jak mnoho se kdo vlastně změnil. Odpovědi přicházejí společně s výtečnými výkony elitní britské herecké sestavy, které vévodí Stephen Fry, Emma Thompsonová, Imelda Stauntonová a Kenneth Branagh, jenž je zároveň režisérem snímku. Vynikající ostrovní odpověď na Kasdanovo klasické Velké rozčarování nyní uvede kanál Cinemax. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (63)

honajz 

všechny recenze uživatele

Příjemný film s nádechem nostalgie, bilancováním a ohlédnutím za studentskými láskami. K tomu vynikající herecké výkony. Některé hlášky a slovní vtípky jsou vynikající. Jen mi trochu vadily některé jen načrtnuté charaktery postav a pak závěr, který vzal tehdy "módní" téma, aby vznikl hořko-smutno-veselý konec. Zajímavé by bylo, jak by své životy bilancovali ti samí lidé ne ve třiceti, ale po dalších deseti letech ve čtyřiceti. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Celá tahle parta, která se sešla u Petra byla senzační a kdo má rád klasické anglické drama s jejich zvláštním smyslem pro humor, tak tomu by neměl tenhle snímek s hvězdným obsazením ujít. Výborné dialogy, kde se střídají ty smutné v tom správném poměru s těmi úsměvnými momenty je to, co se mně moc líbilo a ten příjemný, nevtíravý soundtrack už jen skvěle přispěl k té zvláštní atmosféře a byl už jen takovou milou třešničkou na velmi chutném dortu. Není ta Petrova hospodyně Vera ve skutečnosti maminkou Emmy Thompson ? 4.5* - P.S. je její babičkou :-) ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

u tohoto filmu bylo poznat režisérovu oblibu v divadelních hrách i v Shakespearovi, ale nebylo to snad na škodu. Anglický humor mám taky rád a tak jsem byl v silném očekávání na výraznější zážitek a ten se nakonec nedostavil. Jedná se především o konverzační a komorní hru o setkání party komediantů po deseti letech, která kromě pár drobných zvratů a rozepří mezi přáteli nenabízí nic víc. Provedení je příjemné, stejně jako herecké výkony, ale tak akorát na 3-hvězdičkový film na poklidné nedělní odpoledne. Zajímavostí pro mě byla role Huggie ala Dr. House a mohl jsem tedy srovnávat... [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Opona, pohodlná sedačka, tři hodiny stopáže, přestávka v půli ... a užil bych si to naplno. Takhle se jednotlivý příběhy vesměs naťukly a jednim vrzem dorazily, což nějakym způsobem pomohlo vlastně jen Peterově monologu u krbu (ovšem o to důslednějc). Každopádně když to vezmu kolem a kolem, pořád Peter's Friends utvářej nesmírně kvalitní konverzačku s pár brilantníma, leč nevýraznýma hláškama ("Adults are just children who owe money"), jednim skvostnym hudebnim číslem a výbornou dvojkou lehce upozaděných dam Thompson-Law. --- "Ben, please, play with the tractor that cost daddy 40 pounds, not the box it came in." ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Velmi britská hořká komedie aneb Any news on the boyfriend front? 1) Spousta typicky anglického humoru nedá chvílemi vydechnout a místy ponouká až k smíchu. Adults are just children who owe money. Nicméně jenom komedií film není. Divák to pozná pár minut po začátku a postupně vážné tóny stále více převažují. 2) Scénář připomíná divadelní hru. Trochu mi nesedne nadměrná stylizace postav i děje (zvláště u pointy). Zřejmě je to daň za hutný děj a svižný průběh (až na asi 15 nudných minut uprostřed). 3) Dvaatřicetiletý režisér Kenneth Branagh si i zahrál jednu z rolí - Andrewa z Hollywoodu. Při přípravě dříví do krbu: Do you have wood in Los Angeles? Well, we have Hollywood! 4) A ještě malý citát pro studenty angličtiny: I've never fallen in love. I've stepped in it a few times. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Představitelka Peterovy (Stephen Fry)hospodyně Very, Phyllida Law, je matkou Emmy Thompson. (vesper001)
  • Rita Rudner napsala celý scénář filmu za 5 dní. (Pumiiix)
  • Znělku pro reklamu na kávu, kterou ve filmu skládá Roger (Hugh Laurie), složil představitel této postavy Hugh Laurie. (vesper001)

Reklama

Reklama