Petrovi přátelé

Scénografie:

Tim Harvey

Kostýmy:

Stephanie Collie

Nejlepší na celým filmu jsou dialogy v tom jsou Britové fakt mástři. Ovšem samotný děj se až přílši často zadrhával a rozjel se pořádně až ke konci. To, že jsou lidi jiní ve dvaceti a jiní v padesáti není zase až tak šokující jak si tvůrci myslej i odpadkový koše se za tu dobou změnej. Kvalitní herci v dialogově výborném, ale obsahově prázdném snímku, samozřejmě až na Petra a jeho slova u krbu v tu chvíli přestala kapat i voda z rozbitýho kohoutku v kuchyni.(21.1.2011)

Celá tahle parta, která se sešla u Petra byla senzační a kdo má rád klasické anglické drama s jejich zvláštním smyslem pro humor, tak tomu by neměl tenhle snímek s hvězdným obsazením ujít. Výborné dialogy, kde se střídají ty smutné v tom správném poměru s těmi úsměvnými momenty je to, co se mně moc líbilo a ten příjemný, nevtíravý soundtrack už jen skvěle přispěl k té zvláštní atmosféře a byl už jen takovou milou třešničkou na velmi chutném dortu. Není ta Petrova hospodyně Vera ve skutečnosti maminkou Emmy Thompson ? 4.5* - P.S. je její babičkou :-)(21.10.2013)

Jeden z mála nepředvídatelných filmů. U tradiční filmové produkce, která se ke mně valí přes všechna média, přátele a rodinu, jsem si nějak zvykla, že za deset minut otipuju prostředí a uhodnu, kdo s kým skončí a jak se děj bude vyvíjet. U Petrových přátel to nejde. Postavy se chovají lidsky, nesou si své hříchy minulosti a snaží se s nimi vyrovnat. Mezi sebou vtipkují a předstírají, že je vše ve stejném pořádku jako před deseti lety, když je ale kamera zastihne samotné, ukazuje se, že nic není úplně tak fajn. Někdo trpí smrtí dítěte, jiný pocitem, že zústal sám, další řeší manželskou krizi složitější o to, že ONA je pořád pryč a ON ji vlastně nikdy úplně nemiloval. Celkem by mě zajímalo, jestli Petrovi přátelé nemají předlohu v nějakém divadelním představení, protože přesně tam bych si tento příběh odehrávající se v jednom domě dokázala představit. Dejte tomu stejně schopného režiséra a herecké obsazení jako je tady a máte jednu z nejlepších her roku. Dodatek 11. května 2010: Napodruhé zvyšuji hodnocení. Tak upřímný, realistický, pohodový film říznutý sarkasmem aby člověk pohledal. Petrovy přátele si asi nebudu pouštět dennodenně, ale věřím, že když se k nim jednou ročně vrátím, uchvátí mě ta jejich atmosféra přesně tak jako dnes. Dodatek 27. prosince 2011 Čím častěji tento film vidím, tím komplexnější a lepší mi přijde. Tihle "Kenovi přátelé" se mi zkrátka zaryli pěkně hluboko pod kůži.(1.11.2009)

Kenneth Branagh je prostě můj favourite a tímhle opět dokázal, že umí. Režisérsky dokonalé, dialogy výborné, herectví přesné...že Peter něco skrývá mi bylo jasné už v půli filmu....a hudba příslušící. Prostě podívaná pro všechny party přátel, co se občas scházejí a zábava hodná Kennetha Branagha, který opět do filmu vložil velký kus sebe....(13.1.2013)

u tohoto filmu bylo poznat režisérovu oblibu v divadelních hrách i v Shakespearovi, ale nebylo to snad na škodu. Anglický humor mám taky rád a tak jsem byl v silném očekávání na výraznější zážitek a ten se nakonec nedostavil. Jedná se především o konverzační a komorní hru o setkání party komediantů po deseti letech, která kromě pár drobných zvratů a rozepří mezi přáteli nenabízí nic víc. Provedení je příjemné, stejně jako herecké výkony, ale tak akorát na 3-hvězdičkový film na poklidné nedělní odpoledne. Zajímavostí pro mě byla role Huggie ala Dr. House a mohl jsem tedy srovnávat... [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](1.8.2013)

• - Představitelka Peterovy (Stephen Fry)hospodyně Very, Phyllida Law, je matkou Emmy Thompson. (vesper001)

• - Znělku pro reklamu na kávu, kterou ve filmu skládá Roger (Hugh Laurie), složil představitel této postavy Hugh Laurie. (vesper001)

• - Rita Rudner napsala celý scénář filmu za 5 dní. (Pumiiix)