Petrovi přátelé

Scénografie:

Tim Harvey

Kostýmy:

Stephanie Collie

Kenneth Branagh je prostě můj favourite a tímhle opět dokázal, že umí. Režisérsky dokonalé, dialogy výborné, herectví přesné...že Peter něco skrývá mi bylo jasné už v půli filmu....a hudba příslušící. Prostě podívaná pro všechny party přátel, co se občas scházejí a zábava hodná Kennetha Branagha, který opět do filmu vložil velký kus sebe....(13.1.2013)

Velmi britská hořká komedie aneb Any news on the boyfriend front? 1) Spousta typicky anglického humoru nedá chvílemi vydechnout a místy ponouká až k smíchu. Adults are just children who owe money. Nicméně jenom komedií film není. Divák to pozná pár minut po začátku a postupně vážné tóny stále více převažují. 2) Scénář připomíná divadelní hru. Trochu mi nesedne nadměrná stylizace postav i děje (zvláště u pointy). Zřejmě je to daň za hutný děj a svižný průběh (až na asi 15 nudných minut uprostřed). 3) Dvaatřicetiletý režisér Kenneth Branagh si i zahrál jednu z rolí - Andrewa z Hollywoodu. Při přípravě dříví do krbu: Do you have wood in Los Angeles? Well, we have Hollywood! 4) A ještě malý citát pro studenty angličtiny: I've never fallen in love. I've stepped in it a few times.(7.11.2010)

Výborná komornejšia konverzačná dráma s výrazným komediálnym nádychom a typickým britským humorom. Estrádne predstavenie špičkových a veľmi talentovaných britských hercov, ktorí sa po rokoch opäť stretnú, aby zaspomínali na staré dobré študentské časy. Popritom vyjde na povrch aj veľa tajomstiev, ktoré by si najradšej ponechali pre seba.... Inteligentná zábava sa môže začať. U mňa celkom spokojnosť. 70/100(21.2.2016)

u tohoto filmu bylo poznat režisérovu oblibu v divadelních hrách i v Shakespearovi, ale nebylo to snad na škodu. Anglický humor mám taky rád a tak jsem byl v silném očekávání na výraznější zážitek a ten se nakonec nedostavil. Jedná se především o konverzační a komorní hru o setkání party komediantů po deseti letech, která kromě pár drobných zvratů a rozepří mezi přáteli nenabízí nic víc. Provedení je příjemné, stejně jako herecké výkony, ale tak akorát na 3-hvězdičkový film na poklidné nedělní odpoledne. Zajímavostí pro mě byla role Huggie ala Dr. House a mohl jsem tedy srovnávat... [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](1.8.2013)

V dětství jsem vystřídala hodně škol, což nemělo za následek tři doktoráty a kariéru docentky, ale fakt, že se musím vyhýbat dvojnásobnému počtu spolužáckých srazů než normální smrtelník. Následky těchto meetingů totiž bývají zničující: buď deprese, že jsou na tom ostatní líp, popř. mnohem líp, anebo rozpaky nad tím, že jsem kolem svých problémů obtočená jako šlahoun liány kolem okapu, a zatím jsou na tom jiní daleko hůř. Petrovi přátelé jsou milí, divní, dojemní, trapní, vtipní a otravní, a jak tomu tak bývá, osobní problém každého z nich je ten největší a jediný na světě. Dokud nedojde na novoroční přípitek u krbu... Film, který si budu pouštět pokaždé, když dostanu sebelítost nebo S/M nutkání jít na sraz po letech. (více zde)(26.7.2013)

• - Znělku pro reklamu na kávu, kterou ve filmu skládá Roger (Hugh Laurie), složil představitel této postavy Hugh Laurie. (vesper001)

• - Stephen Fry, Emma Thompson, Hugh Laurie a Tony Slattery jsou skutečnými spolužáky z Cambridge. Společně také účinkovali v univerzitním amatérském divadelním spolku Cambridge Footlights. (vesper001)

• - Představitelka Peterovy (Stephen Fry)hospodyně Very, Phyllida Law, je matkou Emmy Thompson. (vesper001)