VOD (1)

Absolutní britská herecká špička v trpké konverzační komedii o spolužácích, kteří se setkávají po deseti letech, aby zjistili, jak mocný je čas čaroděj...
Čas letí jako voda, hlavní hrdinové britského komediálního dramatu z roku 1992 se ani nestačili rozkoukat, a už je to deset let od chvíle, kdy společně ukončili studium na univerzitě v Cambridgi a jejich cesty se rozešly různým směrem. A protože si po uplynulé dekádě určitě mají co vyprávět, svolává Peter Morton, který nedávno zdědil honosnou vilu, šest bývalých spolužáků do sídla na sraz, který by se měl odehrát v době oslav nového roku. Přestože je všem příchozím oněch deset let jasně čitelných ve tvářích, neznamená to, že ochladly emoce, které mezi nimi vládly před rozchodem do světa. A to jak v dobrém, tak špatném smyslu slova. Pořád zůstává ještě mnoho nevyřčeného, a jak se zdá, právě na to nyní musí zákonitě dojít. Otázka jen zní, jak moc ničivým způsobem vzpomínky zaúřadují. A také jak mnoho se kdo vlastně změnil. Odpovědi přicházejí společně s výtečnými výkony elitní britské herecké sestavy, které vévodí Stephen Fry, Emma Thompsonová, Imelda Stauntonová a Kenneth Branagh, jenž je zároveň režisérem snímku. Vynikající ostrovní odpověď na Kasdanovo klasické Velké rozčarování nyní uvede kanál Cinemax. (oficiální text distributora)

honajz

Příjemný film s nádechem nostalgie, bilancováním a ohlédnutím za studentskými láskami. K tomu vynikající herecké výkony. Některé hlášky a slovní vtípky jsou vynikající. Jen mi trochu vadily některé jen načrtnuté charaktery postav a pak závěr, který vzal tehdy "módní" téma, aby vznikl hořko-smutno-veselý konec. Zajímavé by bylo, jak by své životy bilancovali ti samí lidé ne ve třiceti, ale po dalších deseti letech ve čtyřiceti. ()

Thomick

Opona, pohodlná sedačka, tři hodiny stopáže, přestávka v půli ... a užil bych si to naplno. Takhle se jednotlivý příběhy vesměs naťukly a jednim vrzem dorazily, což nějakym způsobem pomohlo vlastně jen Peterově monologu u krbu (ovšem o to důslednějc). Každopádně když to vezmu kolem a kolem, pořád Peter's Friends utvářej nesmírně kvalitní konverzačku s pár brilantníma, leč nevýraznýma hláškama ("Adults are just children who owe money"), jednim skvostnym hudebnim číslem a výbornou dvojkou lehce upozaděných dam Thompson-Law. --- "Ben, please, play with the tractor that cost daddy 40 pounds, not the box it came in." ()

evapetra

Velmi příjemné překvapení.Úsměvné i smutné setkání bývalých spolužáků, kteří chtějí pořádně oslavit blížící se konec roku ve zděděném sídle jejich hostitele. V komorním hereckém obsazení se tady sešla největší britská herecká špička, navíc za Branaghovy režie, a já jsem si všechny ty tragikomické situace v jejich provedení náležitě užívala. Kromě toho se mi taky dobře koukalo na zařízení a vánočí výzdobu ve vile a měla jsem velkou chuť ochutnat lákavé pokrmy, které připravila hospodyně. ()

ABLABLABLA

No co se týče obsazení, člověk padal na zadek, jeden lepší herec než druhý. A co se týče příběhu, tak je to taky paráda. Nádherný snímek o dávných kamarádech, kteří se zase jednou sejdou, ale všechno je jinak. Prosté a klidné a přesto krásné a okouzlující. Vidět Hugh Laurieho v jiné roli než Dr. House teda taky stálo za to. ()

emma53

Celá tahle parta, která se sešla u Petra byla senzační a kdo má rád klasické anglické drama s jejich zvláštním smyslem pro humor, tak tomu by neměl tenhle snímek s hvězdným obsazením ujít. Výborné dialogy, kde se střídají ty smutné v tom správném poměru s těmi úsměvnými momenty je to, co se mně moc líbilo a ten příjemný, nevtíravý soundtrack už jen skvěle přispěl k té zvláštní atmosféře a byl už jen takovou milou třešničkou na velmi chutném dortu. Není ta Petrova hospodyně Vera ve skutečnosti maminkou Emmy Thompson ? 4.5* - P.S. je její babičkou :-) ()

• Znělku pro reklamu na kávu, kterou ve filmu skládá Roger (Hugh Laurie), složil představitel této postavy Hugh Laurie. (vesper001)
  • Rita Rudner napsala celý scénář filmu za 5 dní. (Pumiiix)
  • Stephen Fry, Emma Thompson, Hugh Laurie a Tony Slattery jsou skutečnými spolužáky z Cambridge. Společně také účinkovali v univerzitním amatérském divadelním spolku Cambridge Footlights. (vesper001)