Tento příběh bude plný dramatických až tragických zvratů... V jednom pražském hotelu se objeví trojice povedených podvodníků, kteří nabízejí výhodnou směnu valut. Na tuto návnadu se jim podaří nachytat nezkušeného číšníka Petra Hastíka (L. Vaculík). Ten si vypůjčí od rodičů kolegyně (M. Hudečková) potřebné peníze. Výměna však proběhne poněkud jinak, než si Petr Hastík představoval. Obálka, ve které měly být marky, je plná nastříhaných papírů, a po podvodnících ani stopy. Hastík se tak rozhodne pátrat na vlastní pěst. Při pronásledování podvodníků je však sražen autem a smrtelně zraněn. Zde začíná případ, jehož vyšetřováním je pověřen za pomoci ostatních Kamil Hamřík (P. Zedníček)... (Česká televize)

Josef.Svejk

To E24 BMW 630 melo poznavaci znacku zacinajici pismedy "MD". V dnesni Spolkove Republice je to oznaceni Magdeburgu. Ze by tvirci tohoto posledniho dilu meli predtuchu, ze ten komoussky paskvcil uz za par let krachne? :) ()

MrEddie

Souhlas s otíkem. Nejlepší díl celého seriálu nebo alespoň jeho druhé série z roku 1986. Nelegálního obchodu s valutami v Československu využije trojice "Italů". Laciným trikem s obálkou obelstí číšníka Hastíka (Lukáš Vaculík). Stejným trikem se pokusí obelstít i číšníka v hotelu Panorama (Karel Roden). V dílu se také objevuje poprvé prostituce. Sexuální pracovnice Tánička pozná pravou národnost pachatelů na základě fotbalových komentářů pouštěných z pásků. Protože o Italy se rozhodně nejedná. V anglickém komentáři slyšíme zápas Celtic Glasgow a ve španělském komentáři utkání Atletica Madrid. Když je náhodou puštěn jiný pásek, poznává Táňa turečtinu. To znamená, že v Československu řádí trojice čmoudů.(jeden z nich je Tomáš Topfer) I v této epizodě přichází policie na scénu až po dvaceti minutách. Což na příběhu nic neubírá. Naopak. Máme možnost vidět mnoho reálií 80.let minulého století. Díl začíná na Václavském náměstí v hotelu Jalta. Na Václaváku tehdy byli mnohem hezčí koše na odpadky. Hnědé, keramické s logem hlavního města Prahy.( Byli vyměněny, za laciné plechové, protože se kradli a lehce se devastovali.). Hastík přijíždí do hotelu Panorama na oranžové Babetě. Tam zjistíme, že v roce 1985 stálo parkování mezi 7:00 a 20:00 hodinou 5 Kčs na 30 minut a 10 Kčs za hodinu. Mezi 19:00 a 7:00 vás parkování stálo neuvěřitelné 2 Kčs za hodinu a chtěli jste parkovat v Panoramě celý den, zaplatili jste 100 Kčs. Kromě bavoráku "Italů" je v garážích hotelu vidět pouze jedno západní auto, bílý Fiat Punto. Vrátný v budce má za sklem stolní kalendář pro rok 1985 s vozy formule 1. V díle je scénáristická chybička. Hastík je nalezen mrtví v hotelu Panorama. Když o jeho smrti později mluví Jiříček (Michal Pešek), říká že byl nalezen v Intercontinentálu. Celým seriálem nás provázela hudba Ladislava Štaidla. Hudba co nebyla vůbec dramatická. Spíše taková pohodová, výtahová hudba. ()

horskejvlk

Finálový a závěrečný díl s jasným poselstvím: “ kdo si hraje s čertem ten skončí v pekle”. Chudý český číšník co obsluhuje západní-tedy-samozřejmě proti socialistickým občanům bohatší zákazníky kteří mají u sebe valuty, což může být pro chudého číšníka terno, vždyť se dostane k tuzexovému mlsu, nebo trhne astronomických 10.000,-Kč. Tento díl má krásnou vypovídající hodnotu jací balíci za oponou jsme tehdy byly. Turečtí “gastarbajtři” se vydávali za Italy naštěstí řečí znalá prostitutka má přehled. Skvělé zpracování a vybráni našich herců co se typově hodily za exotické cizince. ()