Valutová příhoda (E15) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1986, 58 min

"Jak říká náš rodnej otec Břetislav: Tady musí bejt takovejch stop, že si z nich můžem vybírat jen ty nejfajnovější." Zarputilý Jiříček na stopě Italů, co nebyli Italové, uspěl a mě přitom nejvíc pobavila prostitutka Tánička, určování jazyka dle výkřiků fotbalových komentátorů a recepční z motelu, když si zahrál na policistu. Nějakou tu valutu si na odlehlém místě zkrátka občas směnil každý z nás, kteří jsme slintali za výlohou Tuzexu, takže tomuto tématu rozumím a bavilo mě, i když toho vyšetřování kriminalisté předvedli asi méně než organizovaný Cech pinglů a kuchařek.(16.12.2016)

Mne sa páčila aj táto slabšie hodnotená časť. Minimálne je zaujímavá z dnešného pohľadu politicky korektného sveta, kedy by si produckia dvakrát rozmyslela, či budú páchatelia národnosti blízkovýchodného. Scénu s futbalovými komentármi považujem v rámci seriálu za jednu z najkultovejších.(18.10.2016)

• otík

Suverénně nejslabší díl celé série. Skoro půlku filmu se nic pořádného neděje, pak začne Kamil a Jiříček trochu pátrat, pak Jiříček objeví stěžejní důkaz a je konec, aniž bychom se dozvěděli, zda se Turci podezření ze zabití z nedbalosti ke svému činu přiznali.(7.9.2016)

• MM_Ramone

Pätnásta epizóda detektívneho seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Valutová príhoda". Je to záverčená časť tejto televíznej série. Traja prefíkaní Turci sa v Prahe vydávajú za občanov Talianska a ponúkajú ilegálnu výmenu tvrdej zahraničnej meny. Sú to rafinovaní podvodníci. Obeťou ich podvodu sa stane aj mladý čašník Petr Hastík. Keď ich následene vyhľadá a chce konfrontovať zaplatí za to vlastným životom. Objasnením tohto závažného zločinu je poverený súdruh Kamil Hamřík. **(13.11.2016)

Zajímavý případ. Parta tureckých chlapíků vydávající se za Italy objíždějí pražské hotely a nabízejí číšníkům marky. Jenomže to by nebylo, aby v tom nebyla jistá levárna. Poslední příběh se zajímá o podvodníky dokonce zahraniční v dnešní době již v nepochopitelném byznysu. A že to nebudou mít vyšetřovatelé pranic jednoduché je více než jasné. Jak se říká, to nejlepší na konec a tady to platí dvojnásob. Druhá série krimi a detektivních příběhů jedné pražské kriminálky se uzavírá. Škoda.(6.11.2016)