Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

Vidiecke sídlo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2003, 118 min

Na tento film by som sa asi nepozrel keby tu nehrali moje dve oblubene herecky K. Stewart a J. Lewis. Dost ma odradzalo aj sucastne hodnotnie uzivatelov csfd. Za seba vsak mozem povedat ze mne sa film pacil aj ked moje oblubenkyne nemali moc priestoru ukazat sa ale aspon ma potesilo ked som ich zbadal na obrazovke. Samotny film ma vsal uputal predosvsetkym dobrym budovanim napatia a skvelym zaporakom. Denis Quaid hral tiez presvedcivo a uloha mu pekne sadla tak isto ako aj S . Stone. Keby nebol scenarista urobil ku koncu filmu vela neodpustitelnych chyb kde sa postavy spravaju nedoveryhodne tak by to bolo za 5 hviezdiciek ,ale takto z toho zostava iba zlahka nadpiemerny thriller.(22.4.2009)

Cold Creek Manor jsem chtěla vidět hlavně kvůli Kristen Stewart. Z počátku se mi nelíbilo, že nedostala příliš prostoru. Jenže pak se na scéně objevil Stephen Dorff a zbytek filmu si bezohledně ukradl pro sebe. Jeho ztvárnění Dalea Messieho je dokonalé. Svalnatý, fešný, s ostrými rysy, pronikavým pohledem a věčně zapálenou cigaretkou. A za tím vším falešný, zákeřný a nebezpečný maník proti rodině, která si vybrala moc špatný dům. Ačkoliv je příběh okatě průhledný a předvídatelný, já vydržela se zájmem sledovat až do konce. Z velké části právě díky Stephenovi. "Na něco se zeptám, jsem šílenec?" - "Ne." - "Chyba."(7.3.2011)

• Nerhinn

Strana dobra promeškala ideální příležitost zařvat na padoucha: "Pojď si pro nás, ty debile debilskej, jsme tady nahoře!" a hodit mu cihlu na hlavu. Nebo cokoliv. Nebo na něj naběhnout, protože s těžkým kladivem proti přesile dvou dospělých neměl mít šanci, ledaže by si lehli na zem a nastavili mu hlavu... což udělali. Takže tak.(29.12.2017)

Opravdu vydařený horor, fakt úžasný, něco jako Prokletí domu slunečnic (i ten je s Kristen). Super podívaná v podání Dennise Quaida, Sharon Stone a samozdřejmě Kristen Stewart, ta byla opět bombastická, bylo hezký jí pozorovat ve filmu, ve kterym si zahrála jako 12-13 leta holka i tam byla nádherná... a ted k filmu opravdu napínavý film, občas hodně lekavý, ještě, že jsem se na to koukal večer, takže jsem měl bedny na potichu, jinak bych se asi po*ral strachy :D ... hlavně toho konce, který byl dokonale napínavý do poslední vteřiny. Tyhle filmy se mi líbí , miluju horory, a tenhle byl uzasny, napinavy proste vsechno a byl hlavne neprehnany..(16.8.2010)

A máme tady další z řad typických amerických thrillerů, které mají famozní první polovinu u které si budete spokojeně pomlaskávat popcorn, zatímco u té druhé ho budete proti své vůle vracet zpět do mísy. Je to obrovská škoda, že se to tak všechno dokáže splašit a u závěrečného vyvrcholení bych raději příště chyběl. Nezbývá mi proto nic jiného, než hodnotit střední cestou tří hvězdiček a to i přesto, že herecké obsazení i kamera se dá považovat za nadprůměrné.(4.9.2010)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontáriu. (Terva)

• - Jeep Grand Cherokee, který rodina vlastní, je nové řady. Při požáru je však možné poznat, že byl použit vůz řady starší. (Terva)

• - Christopher Plummer své scény natočil za dva dny. Jeden den filmoval s Dennisem Quaidem, druhý pak se Stephenem Dorffem. (Terva)