Cold Creek Manor

Vidiecke sídlo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2003, 118 min

• jakkal

Hm zdalo sa to v pohode kým nebola v polovici filmu odhalená celá záhada okolo domu a film sa nezmenil z napínavého trileru na veľmi predvídateľný boj ústrednej rodiny o prežitie. Navyše záver film úplne pochoval. Podobnú scenársku stupiditu som už dlho nevidel. Aby sa záverečná scéna presunula z pustého a strašidelne pôsobiaceho lesa na osvetlenú a o napätie oprostenú strechu...nad tým mi stále ostáva rozum stáť. A blbosti typu vrah má svoju obeť priamo nad jamou, kde by ju nikto nenašiel a nič nespraví, radšej utečie.....No nič, radšej sa už k tomu ani vyjadrovať nebudem. Inak je vidno, že Sharon už patrí do starého železa :)(17.10.2006)

• sir-dave

Nebylo to až tak zlé na to, že tyhle mysteriózní filmy moc nemusím. Trošku uhozené s hady, slabá strážkyně zákona, předvidatelný začátek ale hlavně odfláknutý konec. Přesto od prostřední části netrpělivě očekával co se bude dít. Proti hercům žádná, i když jako záporaka bych si dokázal představit jiné herce. Pro Kristen Stewart to byl odrazový můstek k Messengers :-) 40%(15.4.2010)

• kingik

Znáte ty filmy o starých sídlech s předivem tajemné minulosti, na která se lidé stěhují, aby na nich zažili jen a pouze negativní zážitky? Na jedno takové panství zavítáme v thrilleru Mike Figgise. Ano, toho Mike Figgise, jehož filmy se táhnou jako med, do kterého se lepí nežádoucí částečky drobných kamínků a prachu. A řeklo by se, že s takovým elitním obsazením Dennis Quaid - Sharon Stone- Stephen Dorff - Kristen Stewart by to tentokrát nemusela být taková nuda_____________________________ano, touto dlouhou přímkou jsem znázornil, že se ve filmu drahnou dobu nic neděje, jen se plká. Declan Quinn dostal příkaz od Figgise, aby každou chvíli vrhl kamerou nějaký zlověstný záběr na panství, ze kterého by diváka mělo zamrazit. Když už těch záběrů bylo nepočítaně a nespokojený divák se už pozvolna začínal zaobírat odkvétající Sharon a jejím ksichtíkem zdecimovaným nemilosrdným procesem stárnutí, tak se to v poslední třetině začalo rozjíždět. Na scéně se objevuje psychopat, statečná rodina nechce přijít o svůj nový domov, který ji náleží a statečně se o něj rve a to samé psychopat, který rovněž nechce přijít o svůj majetek. Ani jsem nevěděl, komu fandit. Nikdo nebyl dostatečně vystavěn sympaticky, a ani zvláště zajímavě. Vše před diváka vrženo ve schematickém konceptu zaobalené do zhola průměrné režie se zhola průměrnými hereckými výkony. Občas vykoukla nějaká ta zlověstná atmosféra a k tomu se přidal nějaký zlověstný záběr, ale to hlavní přítomno nebylo. Dvojka Napětí a Gradace dorazila na panství až na poslední chvíli. Byla z té douhé a rozvláčné cesty trochu utrmácená. Mike Figgis by svým nulovým tempem mohl mučit. Kdo má rád absolutně nepřekvapivé thrilery, co si dávají značně načas a mají hravě odhadnutelné scenáristické i režijní postupy, a nepohrdne zajímavým hereckým obsazením, co nic extra nepředvede, má možnost zavítat na panství Cold Creek. Nějaká ta mystická atmosféra si svoji účast pro dobro snímku naštěstí nerozmyslela. Mé hodnocení: 40%(26.11.2014)

Rutina s jasně nalajnovaným dějem, která si poklidně jede po jasně vymezené cestě. Předvídatelnost by ani tak nevadila, pokud by vypjaté okamžiky měly šťávu a pokud by se herci do svých rolí trochu více položili. Ale ani jednoho jsem se nedočkal a navíc Sharon Stone tady byla opravdu příšerná. Kouknout se na to dá a na průměr se film vyšplhá, ale nic víc. 50%(19.9.2016)

Nestěžuju si. Vidět to podruhé už sice sebralo veškeré napětí a očekávání, ale i přesto si myslím, že jde o předem jasné označení „zahradníka“ v tomto filmu (víceméně i doslovné) a následné sledování toho, jak si hlavní hrdinové (respektive spíš hrdina) poradí s pravdou, které nechce nikdo uvěřit. Nechápu, proč až tak nízké hodnocení, tak špatné to vůbec není. Film sice neposadí na zadek, ale poskytne nemalou dávku napětí a mrazivé, nepříjemné atmosféry, zvlášť v druhé polovině. Přidávám o hvězdu více, protože mi zdejší hodnocení přijde přehnané.(1.2.2016)

• - Jeep Grand Cherokee, který rodina vlastní, je nové řady. Při požáru je však možné poznat, že byl použit vůz řady starší. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontáriu. (Terva)

• - Christopher Plummer své scény natočil za dva dny. Jeden den filmoval s Dennisem Quaidem, druhý pak se Stephenem Dorffem. (Terva)