Cold Creek Manor

Vidiecke sídlo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2003, 118 min

• Phobia

Vyjádřeno slovy "Hawkeye" Pierce ze seriálu M.A.S.H.: VENI, VIDI, NUDI. Tenhle film naprosto postrádá šťávu, je nudný a plytký, herci nijak nezáří... NUDA. Nejpovedenější jsou plakáty k "Cold Creek Manor" - konkrétně ten záběr na obilné pole a dům v pozadí se soumračným nebem, to bych si doma klidně pověsila. Film podruhé sledovat nehodlám. 40%.(15.12.2008)

Klasika – spořádána rodinka versus psychopatický násilník. Tohle jde natočit jenom dvěma způsoby. Buď přijmete fakt, že nejste kdovíjaký umělec, tudíž si na něj ani nehrajete a natočíte poctivé béčko. Nebo máte ambice, prostředky plus kvalitní hereckou partu a pokusíte se dát světu novou verzi Mysu hrůzy. Mike Figgis se pln ideálů vydal tou těžší cestou a i když filmu nejde upřít celkem slušnou atmosféru (což je u podobných filmů nejdůležitější věc), výsledek mírně inklinuje k možnosti číslo jedna.(9.3.2011)

• lennyd

Cooper Tilson (Dennis Quaid) se svojí rodinou opouští velkoměsto, a stěhuje se do překrásného domu na menší vesnici. Už od počátku ale celá rodina cítí nepříjemné pocity z místních obyvatel, kteří jim dávají najevo, že ve městě nejsou přistěhovalci vítáni. A když se původní majitel (Stephen Dorff) vrátí z vězení, tak by rád dostal svůj dům zpět - ale Tilsonovi se jen tak nevzdají ... Nemůžu říct, že bych byl úplně zklamán, ale čekal jsem o dost víc. Takhle je to relativně tuctový thriller, s průměrným hereckým obsazením (snad jen Dennis Quaid mne zaujal) a s velmi předvídatelným závěrem (a jako obvykle v podobných filmech, hlavní záporák je téměř nesmrtelný - což ve filmu znamená minimálně půl hodiny jeho postupné likvidace)...(11.12.2009)

• Hopper

Stephen Dorff už asi do smrti bude hrávať len úchylov a psychopatov a to je aj jeho parketa. Vyčnieva v tomto filme, kde Quaid a Sharon len tak potichu pricmrndávajú. Scénarista by si zaslúžil inak pár poza uši, lebo toľko vypatlaných charakterov, ktorí jednajú ako zbavení zmyslov na jednu dedinu je priveľa. Celé sa to potom zvrháva len na otázku, aká stupidita bude nasledovať a najmä vďaka tomu je film predvídateľný jedna radosť.(24.9.2005)

• Jamal

Všechno vypadalo dobře, jenže něco bylo špatně. Konec toho všeho byl příkladem. Quaid hrál přesvědčivě, kamera byla dobrá, ale některé nápady. Třeba spousta hadů v domě, prakticky bez výraznějšího řešení. To je asi v pořádku, že se setkají krajta s chřestýšem na pokec někde v klidu na nějakém sídle ve vesnici ve Spojených státech. Hlavně nikdo nic moc neřeší. Taky jak tam s Jeepem zajede srnku a pak má mrtvého koně v bazénu. To by to auto asi vypadalo trošku jinak. A na konci spíše více humoru jak nervů. Hlavně na té střeše jak ho dusí tím nataženým lanem. A úplně zbytečná část jak šerifku najde její sestra čekající v čekárně na policii.... vůbec nic neudělala. Aspoň ne ve filmu. Ale to už jsme stejně věděli, jelikož v té tajné vysílačce co měl Dennis a šerifka mluví hlas toho padoucha - a i kdyby Dennis trpěl nedoslýchavostí, musí poznat, že je to mužský hlas...no nic prostě se z toho dalo vyšťourat mnohem více. Mike Figgis norozený přesně 35 let po mě, měl i lepší filmy, jsem zvědav na jeho Canteburské povídky. Jak název jeho filmu, jeho 2 nominace na Oskara, spousta cen, v tomto filmu ale jako Profesor odchází....(3.1.2008)

• - Christopher Plummer své scény natočil za dva dny. Jeden den filmoval s Dennisem Quaidem, druhý pak se Stephenem Dorffem. (Terva)

• - Jeep Grand Cherokee, který rodina vlastní, je nové řady. Při požáru je však možné poznat, že byl použit vůz řady starší. (Terva)

• - Daleho (Stephen Dorff) zranění mění své pozice a množství krve. (Terva)