Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

Vidiecke sídlo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2003, 118 min

Předvídatelné, přesto jsem se nenudila ani chvilku ..(20.5.2008)

Ale jo já se bavil a to díky hercům, do tohohle filmu se seběhla hned čtveřice mých oblíbených Quaid, Dorff, Lewis, Stone... Tihle jsou prostě borci, a ústřední duo padouchů(nebo spíše jen jeden) jsou prostě parádní, Dorff jako bývalí majitel domu a jeho mastný vlasy je prostě parádní. Figgise nějak moc neznám, ale tohle mi sedlo. Navíc nádherná hudba celý film podtrhává, je pravda že atmosféra je parádní a mohlo být více lekaček ale co už. To jsou jen malé vady. Jediným výrazným nedostatkem je Stewart která fakt hrát neumí ani kdyby se sebevíc snažila. Ale jinak palec nahoru.(25.12.2011)

• kingik

Znáte ty filmy o starých sídlech s předivem tajemné minulosti, na která se lidé stěhují, aby na nich zažili jen a pouze negativní zážitky? Na jedno takové panství zavítáme v thrilleru Mike Figgise. Ano, toho Mike Figgise, jehož filmy se táhnou jako med, do kterého se lepí nežádoucí částečky drobných kamínků a prachu. A řeklo by se, že s takovým elitním obsazením Dennis Quaid - Sharon Stone- Stephen Dorff - Kristen Stewart by to tentokrát nemusela být taková nuda_____________________________ano, touto dlouhou přímkou jsem znázornil, že se ve filmu drahnou dobu nic neděje, jen se plká. Declan Quinn dostal příkaz od Figgise, aby každou chvíli vrhl kamerou nějaký zlověstný záběr na panství, ze kterého by diváka mělo zamrazit. Když už těch záběrů bylo nepočítaně a nespokojený divák se už pozvolna začínal zaobírat odkvétající Sharon a jejím ksichtíkem zdecimovaným nemilosrdným procesem stárnutí, tak se to v poslední třetině začalo rozjíždět. Na scéně se objevuje psychopat, statečná rodina nechce přijít o svůj nový domov, který ji náleží a statečně se o něj rve a to samé psychopat, který rovněž nechce přijít o svůj majetek. Ani jsem nevěděl, komu fandit. Nikdo nebyl dostatečně vystavěn sympaticky, a ani zvláště zajímavě. Vše před diváka vrženo ve schematickém konceptu zaobalené do zhola průměrné režie se zhola průměrnými hereckými výkony. Občas vykoukla nějaká ta zlověstná atmosféra a k tomu se přidal nějaký zlověstný záběr, ale to hlavní přítomno nebylo. Dvojka Napětí a Gradace dorazila na panství až na poslední chvíli. Byla z té douhé a rozvláčné cesty trochu utrmácená. Mike Figgis by svým nulovým tempem mohl mučit. Kdo má rád absolutně nepřekvapivé thrilery, co si dávají značně načas a mají hravě odhadnutelné scenáristické i režijní postupy, a nepohrdne zajímavým hereckým obsazením, co nic extra nepředvede, má možnost zavítat na panství Cold Creek. Nějaká ta mystická atmosféra si svoji účast pro dobro snímku naštěstí nerozmyslela. Mé hodnocení: 40%(26.11.2014)

• castor

Quaid, Stone, Dorff, Lewis, Stewart, Plummer a režisér Mike Figgis!! Proč proboha do něčeho takového šli? Proč hned nespálili průhledný a neoriginální scénář, který jim nedovoluje dokázat, co v nich skutečně je?(27.1.2013)

• Phobia

Vyjádřeno slovy "Hawkeye" Pierce ze seriálu M.A.S.H.: VENI, VIDI, NUDI. Tenhle film naprosto postrádá šťávu, je nudný a plytký, herci nijak nezáří... NUDA. Nejpovedenější jsou plakáty k "Cold Creek Manor" - konkrétně ten záběr na obilné pole a dům v pozadí se soumračným nebem, to bych si doma klidně pověsila. Film podruhé sledovat nehodlám. 40%.(15.12.2008)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontáriu. (Terva)

• - Christopher Plummer své scény natočil za dva dny. Jeden den filmoval s Dennisem Quaidem, druhý pak se Stephenem Dorffem. (Terva)

• - Jeep Grand Cherokee, který rodina vlastní, je nové řady. Při požáru je však možné poznat, že byl použit vůz řady starší. (Terva)