Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

Vidiecke sídlo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2003, 118 min

Ale je to hodne spinava trojka, je to opravdu slabota, necekejte od toho filmu zadne zazraky. Heh, asi nejvetsim zklamanim pro me bylo, kdyz mi az v polovine filmu doslo, ze to fakt neni Harirson Ford. Jsem jedinej komu se zda, ze je mu Dennis Quaid tak podobny? (i kdyz me mozna hodne zmatl ten dabing - shlednuto nahodou nekdy v noci v telce)...(6.2.2006)

• lennyd

Cooper Tilson (Dennis Quaid) se svojí rodinou opouští velkoměsto, a stěhuje se do překrásného domu na menší vesnici. Už od počátku ale celá rodina cítí nepříjemné pocity z místních obyvatel, kteří jim dávají najevo, že ve městě nejsou přistěhovalci vítáni. A když se původní majitel (Stephen Dorff) vrátí z vězení, tak by rád dostal svůj dům zpět - ale Tilsonovi se jen tak nevzdají ... Nemůžu říct, že bych byl úplně zklamán, ale čekal jsem o dost víc. Takhle je to relativně tuctový thriller, s průměrným hereckým obsazením (snad jen Dennis Quaid mne zaujal) a s velmi předvídatelným závěrem (a jako obvykle v podobných filmech, hlavní záporák je téměř nesmrtelný - což ve filmu znamená minimálně půl hodiny jeho postupné likvidace)...(11.12.2009)

Herecká esa, která "táhla" tenhle "mysteriózní " thriller se neosvědčila a duo Sharon Stone & Dennis Quaid zdaleka nepředvedlo to nejlepší ze svého hereckého umu. Jediní kdo pro mě jakštakš herecky vyčnívaly jsou hrůzunahánějící Stephen Dorff a lolitka rostoucí do přípravky Kristen Stewart. Jinak je to vskutku dějově nepříliš vymazlené a průměrná podívaná, žádný filmařský orgasmus se nekonal čistých 50%.(13.11.2010)

54%? Kde nechal dnešní divák vkus? Mě se tedy tenhle thriller v starém dobrém kabátku s uvěřitelnými charaktery, zápletkami a vyústěním, kde nikdo nepřehrává, moc a moc líbil. Kamera byla špičková, pochybuju, že si kdo všiml. Hudba vynikající, dokreslující a v důležitých chvílích výrazná. Děj byl kompletně logický a uzavřený, vždyť i pověstné kladivo vysící na zdi se na konci přihlásilo o slovo. Pravda, nedostalo se mi pocitu, že bych byl nějak překvapen z vývoje, ale o tomhle ten film vůbec nebyl. Ani se nesnažil být. Od počátku bylo jasné, kdo bude dělat problémy. Ale jak je dělal, bylo pro mě mnohem uvěřitelnější a vyhlazenější, než nějaký přiblblý přehrávající herec, který je veskrze a bezdůvodně zlý. Perfektně zahráno. Ode mě 85% = 4/5(5.3.2011)

• kingik

Znáte ty filmy o starých sídlech s předivem tajemné minulosti, na která se lidé stěhují, aby na nich zažili jen a pouze negativní zážitky? Na jedno takové panství zavítáme v thrilleru Mike Figgise. Ano, toho Mike Figgise, jehož filmy se táhnou jako med, do kterého se lepí nežádoucí částečky drobných kamínků a prachu. A řeklo by se, že s takovým elitním obsazením Dennis Quaid - Sharon Stone- Stephen Dorff - Kristen Stewart by to tentokrát nemusela být taková nuda_____________________________ano, touto dlouhou přímkou jsem znázornil, že se ve filmu drahnou dobu nic neděje, jen se plká. Declan Quinn dostal příkaz od Figgise, aby každou chvíli vrhl kamerou nějaký zlověstný záběr na panství, ze kterého by diváka mělo zamrazit. Když už těch záběrů bylo nepočítaně a nespokojený divák se už pozvolna začínal zaobírat odkvétající Sharon a jejím ksichtíkem zdecimovaným nemilosrdným procesem stárnutí, tak se to v poslední třetině začalo rozjíždět. Na scéně se objevuje psychopat, statečná rodina nechce přijít o svůj nový domov, který ji náleží a statečně se o něj rve a to samé psychopat, který rovněž nechce přijít o svůj majetek. Ani jsem nevěděl, komu fandit. Nikdo nebyl dostatečně vystavěn sympaticky, a ani zvláště zajímavě. Vše před diváka vrženo ve schematickém konceptu zaobalené do zhola průměrné režie se zhola průměrnými hereckými výkony. Občas vykoukla nějaká ta zlověstná atmosféra a k tomu se přidal nějaký zlověstný záběr, ale to hlavní přítomno nebylo. Dvojka Napětí a Gradace dorazila na panství až na poslední chvíli. Byla z té douhé a rozvláčné cesty trochu utrmácená. Mike Figgis by svým nulovým tempem mohl mučit. Kdo má rád absolutně nepřekvapivé thrilery, co si dávají značně načas a mají hravě odhadnutelné scenáristické i režijní postupy, a nepohrdne zajímavým hereckým obsazením, co nic extra nepředvede, má možnost zavítat na panství Cold Creek. Nějaká ta mystická atmosféra si svoji účast pro dobro snímku naštěstí nerozmyslela. Mé hodnocení: 40%(26.11.2014)

• - Jeep Grand Cherokee, který rodina vlastní, je nové řady. Při požáru je však možné poznat, že byl použit vůz řady starší. (Terva)

• - Christopher Plummer své scény natočil za dva dny. Jeden den filmoval s Dennisem Quaidem, druhý pak se Stephenem Dorffem. (Terva)

• - Daleho (Stephen Dorff) zranění mění své pozice a množství krve. (Terva)