Znepokojujúci skutočný príbeh 17-ročnej Lisy McVeyovej (Katie Douglas), ktorú v roku 1984 uniesol, niekoľkokrát znásilnil a neskôr pustil na slobodu sadistický sériový vrah Bobby Joe Long (Rossif Sutherland). Napriek prežitej hrôze však všetci jej príbeh spochybňujú. (TV Doma)

Lampasak

Opravdu hodně silný příběh statečné Lisy, která byla scénářem pro tento film. Proto nechápu jak tady někdo může napsat, že scénář byl slabý??? To jako že toho zažila málo? Každopádně jelikož je to podle skutečné události, tak člověk promine i některé věci, které tam třeba chyběli nebo mohli být více rozebrány. A taky musím dodat, že v některých částech to bylo až příliš urychlené a mohli některé ty části dostat více prostoru. Každopádně k tomu případu.... o sériového vraha je postaráno ale ty nedůvěřivý policisté? Hned bych jim dal do ruky plácačky aby šli hlídat přechody před školou. ()

hrumsrt

Je to hrozný pocit, když Vám lidé nevěří, ba pak i vlastní rodina... Silný, nepříjemný film s opravdu velmi poutavým tématem. Ba pak, že to má dokonce nějaký reálný základ. Ještě bych dodal, že osočit oběť, že si toho hodně dokázala zapamatovat, že se spíš moc dívá na kriminálky? No fakt paráda, hlavně že jedna z prvních pouček je snažte se si zapamatovat, co nejvíce věcí! Typická policejní lenost, chtějí co nejvíc pomoc, a když už to děláme až v nadstandardní výši, hned je to divný, ba dokonce lžeme... 80% ()

Dejf4

Velmi silný a emotivní příběh, který člověka připoutá k televizní obrazovce a nepustí. Snímek je velmi dobře natočen, ale lehce ho sráží televizní forma. Nahrazují to herecké výkony, které jsou excelentní a především Katie Douglas zaslouží pochvalu. 7/10 ()

Veber

Tohle by scénárista snad nevymyslel. Neuvěřitelný příběh. Herci uvěřitelní, dramatizace mojla být lepší, ale čtvrtou hvězdu si to určitě zaslouží za to, že je to podle skutecného příběhu. Ps: je zajímavé, že přirozenost člověka, i toho, který chtěl skončit se životem je, ve většině případů, snaha si život uchovat, když vám má být násilně odebrán.... ()

melfea

Výborný film, skvělý příběh podle pravdivé události. Zajímavé, dějově naplněné a zároveň dostatečný prostor poskytnutý vyznění jednotlivých postav. Velmi dobré herecké výkony. ()

SpicyNugget

Sedmnáctiletá Lisa se vrací pozdě v noci z práce a přemýšlí o tom, že život zabalí. Bydlí totiž u babičky, která ji nechává zneužívat svým přítelem a její matka o ni taky nejeví extra zájem. Má jen sestru, kterou má moc ráda a které na ní taky záleží. Na cestě z práce Lisu unese sériový vrah, který ji u sebe drží a znásilňuje. Lisa sebere veškerou svou inteligenci, aby přesvědčila vraha, aby ji pustil domů. Plán vyjde a i když mu Lisa slíbí, že ho nepráskne, okamžitě běží na policejní stanici. Jenže ouha - nikdo jí její příběh nevěří… Skvělé krimi podle skutečné události. Obdivuju Lisu, že o tak traumatickém zážitku dokázala mluvit a ještě ty dutý policajtský hlavy přesvědčovat, že má pravdu. Mnoho žen tuto skutečnost nehlásí právě proto, že by jim nikdo nevěřil. Což je špatně. Konec byl super, moc ráda jsem viděla pravou Lisu s úsměvem na tváři. ()

PTuranyi

V podstate klasický únosový film s kvalitnou produkciou a dobrými hereckými výkonmi. To čo odlišuje príbeh Lisy McVeyovej od príbehov iných obetí je to, že bola zneužívaná už predtým ako ju uniesol sériový únosca. Vďaka tejto nepeknej životnej úspešnosti sa dokázala vcítiť do psychológie útočníka a primäť ho aby ju prepustil a nezabil. Okrem toho sa zorientovala a zapamätala si dôležité detaily o únoscovi a prostredí, v ktorom sa pohybuje. Príbeh únosu a pátrania je doplňovaný retrospektívnymi vsuvkami, zoznamujúcimi divákov so životnými osudmi Lisy pred únosom. Atmosféra je celkom dobre vybudovaná a v scénach oznámenia únosu je napätie stupňované nedôverou policajtov, že hovorí pravdu. 75% ()

swenyx

Kdo má anger issues jako já bude celej film toho zdegenerovanýho chcípáka proklínat. A nejen jeho, ale i ty tupý fízly který ji nevěřili, na konci filmu mě nasralo že se jí ani neomluvili. Ta společnost ve který vyrůstala, její máma a babička, odporný lidi. Neskutečný že tohle někdo prožil, neskutečný jak moc dokázala, tolik detailů které Lisa nechala aby odhalila toho zmrdečka. Film jako takový má jen jedinou vadu a to je podle mě kamera, kdyby to bylo trošku lépe natočené, tak bych tomu hned napálil plnej počet. Neskutečnej příběh a ještě k tomu podle skutečnosti. ()

charles3

U mě jeden z nejlepších filmů, natočených podle skutečné události. Těžko posoudit, jestli se v reálu odehrála přesně takto nebo jestli byla skutečnost nějak podstatně upravovaná kvůli atraktivnějšímu dramatickému ztvárnění. Herecké výkony hlavních představitelů (hrdinka, detektiv, nakonec i pachatel) byly výborné a věrohodné. Na konci už se mi do očí draly slzy... ()

vajcochlpko

Veľmi silný a emotívny film s mladou,sympatickou a veľmi nadanou herečkou Catie Douglas v hlavnej role film bol takmer dokonalý a preto by som mu dal 90% alebo aj 5/5 * ()

Metuje

Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkama, výkon Katie Douglas je excelentní, bohužel ty vedlejší role to táhnou dolů. Oceňuju vysokou shodu scénáře s realitou, což se moc nevidí. I slzička ukápla. (85%) ()

vinducha

Robert Joe Long udělal fatální chybu své vražedné kariéry ,malá Lisa totiž měla průpravu od přítele své babičky , který k ní v noci uléhal se slovy "Good Girl" , tudíž z domova věděla , jak se na zvířata musí . TV film podle skutečné události , kvalitou předčí většinu filmů jdoucích do kin , drsné drama o holčičce , malé vzrůstem , velké duchem , které zprvu nevěřili...Mimochodem byla 1 ze 2 obětí , které jeho řádění přežily , 10 se to nepoštěstilo. ()

JB001

Nic moc jsem od toho nečekal a nakonec po všech stránkách strhující příběh se skvělou herečkou v hlavní roli. Jenom nevím jestli ta skutečná dívka byla taky tak postavou malá jako ta filmová... ()

NikiVai

Uf, tak toto bylo drama. Skvěle natočený film, otřesná skutečnost. Lisa je velmi silná dívka, obdivuhodná, statečná a i přes veškeré hrůzy, které ji v mládí potkaly, tak neskutečně milá a laskavá osobnost. ()

Accuphose

Filtr na kameře je fajn, a výběr herečky taky. To, co se děje na plátně, to už tak super není. Ať už počítám děj, věrohodnost, realističnost a nakonec dramaturgické provedení. Vlastně mě ani nebaví vysvětlovat autorům, jak by vypadalo domácí vězení. Nicméně mám pocit u určitých nových filmů, že tam je něco jako konzultant pro bezpečné násilí a ambasador pro nahotu. Pak to jde samozřejmě celé do kopru. Naštěstí máme filmy jako "U Zlaté rukavice" Díky provedení celého filmu mi bylo vlastně ve finále jedno, co se stane. Pokud chcete emoce, pusťte si třeba Lilju (2002). Tohle je celý absurdní, neříkám, že realita taková nebyla, ale tady je absurdní hlavně to, jak je to ve finále natočený. ()

MatoPalkes

Veľmi dobré. 152cm vysoká Katie Douglas je skutočne nádherná a túto úlohu zvládla na jednotku. Krátka stopáž je super, film utiekol ako voda. Odporúčam ďalej. ()

VladoCZ

Hodne hluboke, hodne emotivni. Nejdriv jsem nevedel, ze je to dle skutecne udalosti. Clovek tak nejak v podvedomi tusi, ze se tyhle veci na celem svete deji, ale videt to na vlastni oci, byt zprostredkovane na obrazovce...chvilema mi bylo uzko...jeste, ze ji veril...Katie Douglas jsem to, co jsem videl na platne, veril. ()

stret

Velmi krasna, mlada 155 cm vysoka herecka, ktora utiahla svoju rolu. Aj ked.... v urcitch chvilach som mal pochybnosti o stvarneni jej PTSD, ktore vyznelo skor ako podruzne. ()