Maso a krev

• Česko Krev a maso (více)

Na začátku šestnáctého století zuří kdesi v západní Evropě jedna z mnoha šarvátek podporovaných dosud ještě stále netuchající morovou nákazou. Italský šlechtic Arnolfini (Fernando Hilbeck) se snaží za každou cenu dostat zpátky svůj hrad a slíbí bandě žoldáků několik hodin plenění, pokud se jim podaří ho dobýt. Jenže žoldnéři jsou horší jak smečka vlků a tak se rozhodne svůj slib změnit. Odebere jim zbraně i kořist a pár jich pro výstrahu nechá pověsit. Malá skupina z nich vedená Martinem (Rutger Hauer) se ale rozhodne svou křivdu napravit loupením. A jaké je jejich překvapení, když se jim do kořisti připlete i sličná nastávající choť Arnolfiniho syna Stevena (Tom Burlinson) Agnes (Jennifer Jason Leigh). A netrvá dlouho a Martin se zamiluje... (monolog)

m.xFuck

Jedním slovem šílené, takový je tenhle film. A to od začátku do konce. Začíná to bitvou na začátku přes mrtvé mimčo až po pobyt na hradě. Akorát ten řetěz a blesk fakt nezbaštím. Ani Verhoeven ani Rutger se za tenhle film nemusí stydět. Akorát sem npochopil proč to Markíza vysílala ve 2:45 tenhle film by si zasloužil lepší dobu. ()

rln

Jedna z prvních kazet, která se mi na počátku 90.let dostala do videa a musím přiznat, že i přes příšernou kvalitu se mi film líbil. Škoda, že na něj v distribuci pozapomněli. ()

chiara

Podla mna je toto najlepsi film Paula Verhoevena a tiez jeden z najlepsich Rutgerovych filmov. Skoda ze sa taketo filmy uz netocia. SUPER. ()

sutech666

Je tam plno nedotiahnutých detailov, ktoré miestami až bijú do očí. Taktiež sa tam nájde hromada nelogickosti. Čo však stojí za uznanie je výborná hudba ala Barbar Conan, ktorá sprevádza takmer celý film . ()

Ruadek

Trochu pozapomenutý klenot - mezi filmy z temných dob, plných moru a hladu, mečů a ohně. Máloco bylo takhle reálně natočeno, bez zkrupulí, zcela syrově a věrohodně. Příběh zde mi bohatě stačí, není tu navíc vlastně žádná vyloženě kladná postava - každý jedná především v zájmu přežití. Velmi povedené dílo, na kterém jsem narozdíl od Highlandera a podobných " kultovních " filmů, nenašel výraznější slabinu. O to víc mne těší, že tento film vůbec existuje protože takovýchto filmů je skutečně pomálu. 19.2.2010 ()

Slaviator

Nevím, co bral Verhoeven při psaní scénářů k Flesh+Blood a Black Book, ale chtěl bych toho aspoň 10 gramů (Holanďan se nezapře). To, že tam pořád někoho znásilňujou nebo zabíjej, mě netrápí, ostatně to má být 16. stol., ale všechny ty nelogičnosti (slabé slovo pro totální debility) a natahování konce, kdy hrdina 30x přežije vlastní smrt a ksichtí se u toho jak na mistrovství světa v páce, to mě vážně sere. ()

retrix

Film není špatný, dá se na něj koukat, herci jsou ve středověku opravdu špinaví a otrhaní, jak má být a ne jako nažehlené slečinky, jak je mnohdy vidět v těhle rádoby středověkých filmech. Děj je rovněž slušný a má spád. Když pominu některé do očí bijící hlouposti, které se zde vyskytují alias mor( zázračné vylečení, vždyt stačí rozříznout vřed a je po nákaze či téměř okamžitá smrt či nenakažení některých), tak dobrý Paule. Škoda, že Verhoeven chtěl zde nalákat diváky spíše na nahotu a surovost a že v tomto až přehnaně tlačil na pilu. ()

Evbad

Příběh ze starých dobrých časů, kdy krajinou vesele pospolu kráčel mor, cholera a neštovice ruku v ruce se smrtí, která kosila a kosila. Kdy lidský život nic neznamenal a ten ženský ještě méně. Všichni byli takoví odrbaní a drbanskej byl i film celkově - takže docela dobrý. ()

Merenre

Raně novověký příběh o bandě žoldáků, kteří se zařídí pro sebe. Ve skutečnosti to zas nic převratného není, ale mě se to líbilo. A nepřišlo mi to nijak explicitně brutální, jak tady spousta lidí píše. ()

zigy

Více takových filmů!!! 16. století bez příkras a romantiky. Nic pro slabší povahy. Avšak Vy, kteří máte rádi dynamický děj, drsné muže, realistické stvárnění historie budete nadšeni. Název filmu je výstižný, jen tam ještě chybí slovo "sex". Tam, kde ostatní režiséři dávají pokyn: "Stop!", mistr Verhoeven dává pokyn: "Jedeme dál!" ()

Scaevola

Naturalistický příběh bez zjevného rozlišení, co je dobré a co špatné ať už z pohledu implicitního diváka, tvůrců či děje samotného, vypráví příběh malé mršky a bláhových mužů, kteří o ni bojují. Na relativně jednoduchém poli tak může P. Verhoeven rozehrát svou (obvyklou) hru krutosti, lehkovážnosti a nahoty a kupodivu se mu daří udržet snímek v celku, aniž by se dopustil vážnějších odboček od své koncepce, přičemž rušivě působí snad jen technické vynálezy a až příliš bleskově se šířící mor. Jen si nejsem jist, zda kvituji interpretaci, že tělo a krev muži bez ohledu na své postavení přijímají s radostí, leč představují si je úplně jinak, než kážou preláti. ()