Maso a krev

Krutosť a láska

Flesh+Blood

Dobrodružný / Drama

USA / Španělsko / Nizozemsko, 1985, 126 min

Provokatér Paul Verhoeven zato zase jednou pořádně vzal a natočil krvavý film ze středověku. Všude přítomný mor, špína středověku a množství šarvátek. Prosadil si svého oblíbence a krajana Rutgera Hauera do jedné z hlavních rolích a natočil naturalistické drama, kterému by pomohlo, kdyby se z filmu nechtělo udělat krvavou řež. Děj mně přišel oproti cákancům krve o dost slabší. Hauer to jako sympatický žoldnéř uhrál, bylo to období, ve kterém sbíral svoje největší úspěchy, ale ostatní herecké obsazení už nepatřilo k tak známým. Také to bylo vystavěno tak, že se spíše dalo fandit záporákům, kteří byli podáni propracovanějším způsobem. Pak se do toho přidá milostný motiv mezi žoldnéřem a šlechtičnou a film pak začne připomínat krvavou pohádku, než nějaký reálný historický film. Spousta naturalistických scén, dobrá režie Paula Verhoevena, hudební doprovod Basila Poledourise a navrch kvalitní výkon Rutgera Hauera, to jsou hlavní přednosti filmu, který se svého času stal hojně vyhledávaným na vhs. 60%(14.6.2012)

Středověk bez příkras......špinavý, hrubý, násilný......středověk plný rabování, zabíjení, znásilňování a sexu.....středověk plný náboženského blouznění a fanatismu.....středověk plný krve a moru! Syrovost a divokost z tohoto filmu stříká do všech stran, nelze před ní nikam utéct....je jí doslova prosáknut.....hříšný a divoký je ten film.....a v tom je jeho kouzlo.(20.1.2015)

Reziser Paul Verhoeven /Total Recall/ natocil silny film inspirovany tematikou stredoveku. Kopa nasilnych surovych scen, nahota nechyba, takze chlap si moze zamlsat len na samiciach /aby bolo jasne, na zbuznelu homoromantiku som hajzel, to treba rovno strielat/, reziser je vsak uvolneny, nekomercny /povedane otvorene, ze serie na Blbowood a kadejaky blbowoodsky vyplach/ a dost sa vyhyba klise. Rutger Hauer /rozpravka LadyHawke/ to pekne taha, film ma tempo a veruze aj nejeden strhujucejsi okamih. Okrem Hauera zvysok ludi nepoznam, ale snimok potesi fundov pouzivania mecov a strhne svojim dobrodruznym ponatim : 80 %(15.9.2015)

Asi jsem to s tim očekáváním drsných scén přehnal, ale mě to prostě nepřišlo až zas tak brutální. Je sice fakt, že taková středověké atmosféra je zde navozna opravdu dobře, k tomu určitě napomáhá i dobrý výběr herců, kteří jsou fakt odporný a koukat jak žerou jako prasata mi nepřipadá nepřirozený, jenže já čekal k tomu všemu ještě stejně drsně zpacovaný bitvy a to se tomuhle filmu nedostává, myslim že jsem tam snad neviděl jedinou useknutou končetinu nebo nějakej jinej brutální střet meče či sekery s tělem. To mě asi nejvíc zklamalo, určitě by to filmu jenom prospělo.To co mě ale docela potěšilo, byl výkon Rutgera Hauera a Jennifer Jason Leigh, hlavně Leigh ve svých převtářkách byla dokonalá. Od Verhoevena jsem už viděl lepší filmy, ale přesto tenhle film svojí kvalitu má a pod 4* prostě jít nemůžu, na to to bylo až moc dobrý(15.4.2006)

keď som bol malý tak sme boli s celou rodinou niekde na trhu. ja som strašne chcel kúpiť nejakú videokazetu, tak mi mama jednu dovolila. vedla seba som tam uvidel hook a krv a mäso. rozhodol som sa pre krajší obal (jasne že krv a mäso, veď na obale bol rytier). celý natešený že uvidím skvelý príbeh s mnohými bojmi, rytiermi a princeznami som si videokazetu pustil. čo som však zhliadol ma dosť šokovalo. drsný, miestami nechutný (hlavne čo sa týka morovej epidémie) film ktorý rozhodne nie je pre slabšie žalúdky. i keď keby som vtedy vedel čo je verhoeven zač tak by som sa mal určite na pozore.(28.5.2004)

• - Z předčasně uniklých a nelegálních kopií byl snímek znám pod názvem Růže a mečem. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve španělských městech Belmonte, Cuenca, Cáceres a Ávila. (Terva)

• - Postava menom Hawkwood (Jack Thompson) bola pomenovaná po Sirovi Johnovi Hawkwoodovi (1320-1394), skutočnej historickej postave. Hawkwood viedol skupinu condottiérov - talianskych žoldnierov v 14. storočí. (misterz)