Wat zien ik?

Diary of a Hooker

Any Special Way

Komedie

Nizozemsko, 1971, 88 min

Film je to komický, bizarní, někdy až do grotesky zacházející. Ty dámy, které zde vykonávají to prý nejstarší řemeslo, nevypadají ani tak jako vyzývavé kněžky lásky, ale spíše jako živnostnice. Sex, kterého zde není moc vidět, je stejně podáván jako dost trapná až směšná záležitost, a konzumenti prodejného sexu jsou zde tedy líčeni jako sbírka trapných a směšných podivínů. A pěkně ironické dva šťastné konce.(16.7.2017)

Verhoevenův filmový debut je v porovnání s jeho dalšími kousky hodně umírněný, co se všech atributů jeho poetiky týče, nicméně je nesmírně vtipný. Ačkoli se jedná o pohled do života prostitutek, sexualita je zcela potlačena a naopak vyzdviženy veškeré bizarní úchylky jejich zákazníků, které jsou hlavním zdrojem komična.(15.10.2007)

Verhoevenův celovečerní debut už naznačuje, kam se jeho kariéra bude ubírat, když se jedná o příběh dvou prostitutek v jednom domě. Zde je to ještě spíše komediálního charakteru, který v jeho pozdější tvorbě u nenajdeme. I přes námět se to v otázce sexuality drží ještě hodně zkrátka a více je to zaměřené na rozdílné úchylky klientů. 5/10(26.12.2016)

• pepo

Ak ma niekto silny vnutorny pocit, ze potrebuje vidiet ako by vyzerala Pretty Woman od Verhoevena, tak ma sancu. Mal by vsak mozno ostat pri tej predstave. Mne to kruto nesadlo (aj vdaka tomu, styl europsjej kinematografie tej doby je nieco, co ma neskutocne vytaca), no verim, ze existuju ludia, ktori budu velmi spokojni. 4/10(23.3.2019)