Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

rakovnik

Pohled Claire Forlani je jeden z nejkrásnějších a nejpůsobivějších, jaké jsem kdy u ženy viděl. Jen její postava je za 5*. K tomu neodolatelný Brad Pitt, a jako obvykle neskutečně skvělý Anthony Hopkins. Příběh je tak romantický, až mi z něj běhá mráz po zádech a přestože je film předlouhý, uteče mi vždy jako nic. Rád bych ještě vyzdvihl protiváhu rolí obou dcer - srdce a rozum...a úvahy nad nad lidským životem a srmtí, láskou, vztahy...jedním slovem krásný film. ()

Martin741

Nadherny, aj ked smutny je film Meet Joe Black od rezisera Martina Bresta. Ustredna dejova linia je o umierani a o tom, ze ked si Smrt /Brad Pitt/ pride po niekoho /Anthony Hopkins/, da sa sice zurit, nesuhlasit, nadavat, ale to je asi vsetko, co sa s tym da robit. Clovek proste musi ist s nou, ci sa mu to paci/nepaci, na tom nezalezi. A tato ustredna myslienka je silna a nadcasova : caro filmu fungovalo roku 1998, bude aj 2015 a aj 2075. Vysoko vyzdvihujem herecke koncerty, ktore mi boli ponuknute plnym priehrstim : ci uz Hopkins, Pitt, Forlani alebo aj Gay Harden. A herecke koncerty vo filmoch ja proste milujem. Celym filmom sa tiahla sladkobolna atmosfera a pocit zmierenia so Smrtou a umieranim.K tomu vysperkovane dialogy a vyborne fungovali aj dlhe pohlady z oci do oci /duo Hopkins -- Pitt/, ktore v tomto filme vobec neposobili rusivo. Nadhera : 95 % ()

Hees

Začnem tým čo ma najviac prekvapilo či som si pri tom trhal vlasy a to bol výkon Brada Pitta. Brad Pitt v tomto filme totiž hral ako keby prišiel z vesmíru a každá jeho tvár vyzerala, tak ako keby mal niekde blízko zaparkovanú vesmírnu loď. Pittove tváre boli viac smiešne ako celý film a musím povedať, že mne sa práve toto jediné na tomto filme nepáčilo. Samozrejme on to nehral zle asi mu kázali, aby hral mimozemšťana a to dokonca aj v SPOILER : milostných scénkach a to je pre mňa už silná káva KONIEC SPOILERA. Ostatní herci predviedli svoje štandardné výkony a to konkrétne Claire Forlani mi nevadila a výkon Anthony Hopkinsa sa mi páčil. Odhliadnuc od toho Pittovho šialeného výkonu je to pekný film s dobrými nápadmi a vôbec nevadí, že je trocha dlhší, ale skôr naopak nenudí. Pri iných filmoch podobného žánru by dlhšie trvanie filmu spôsobovalo nudu, ale tu je našťastie opak pravdou. Je to romantický film, fantasy, mysteriózny čo viac si človek môže priať. Za mňa jednoznačne odporúčam. ()

marcek

Já tenhle film vážně miluju. Mohl bych se na něj dívat od rána do večera a stejně by mě neomrzel. Anthony Hopkins jako vždy brávůrní a Brad Pitt nádherně zahrál smrt, která vůbec neví jak to na zemi chodí. Ale hlavně - neuvěřitelně nádherný soundtrack Thomase Newmana...........KRÁSA ()

shyster

Na romantiku je to moc dlouhé. Na drama až moc poklidné a nevyhrocené. Film jemně plyne a nezůstane vám po něm žádná památka po vynikající scéně. ()

Petoss1

Prívlastok mysteriózny mu sedí dokonale. Dej je výborný a má tému ktorú som dlho v žiadnom filme nevidel. Je to zaujímavé a chytí to diváka za srdce, herci sú il perfecto! 85% ()

Attta

Skvělí herci, vynikající ztvárnění smrti v podání B. Pitta, charakteristický "Hopkinsův" Bill. Film je skvělý a dal bych mu i plné hodnocení, ale občas se táhl(vím, že to mohl být určitý záměr a taky, že jsem si poklidnou atmosféru filmu ve většině scén velice užil, ale kombinace dlouhé stopáže, poklidné atmosféry a pomalejší temto se určitým způsobem projevilo). Musím vyzdvihnout hubdu, která je úžasná a fantastická. A nádherná C. Forlani je třešničkou na tom pomerančovém dortu pro Billa. ()

Nach

Nikdy mi tento film nepřirostl k srdci. Spíše mi přišel strašně zdlouhavý a role Smrti v postavě Brada Pitta, nezajímavá. 60% ()

joker.george

Snímek pro mne nebyl nudný ani plytký, jelikož v sobě obsahoval správné vyvážení dramatu, humoru, romantiky, dojetí, překvapení i mysteria. Zážitek navíc umocňovala překrásná hudba a herecké výkony, přičemž mi Pitt nepřišel vůbec prkenný, okouzlenou smrt se mu podařilo vystihnout a Claire Forlani byla pochopitelný důvod, proč by chtěla smrt na Zemi fyzicky zůstat. Škoda toho oddalovaného konce, který mě nedostal tak, jak bych chtěl, ale díky samotnému průběhu a plynutí stojí za to vidět film víckrát. ()

DruidKarel

Fakt hodně dobrej romantickej film s Bradem Pittem, šmrncnutej trochu tajemnem. Hopkins byl jako vždycky skvělej. Podle mě docela nedoceněnej film. 4* ()

tomtomtoma

Další film se zajímavým námětem, který si do svých hedvábných rukaviček vzala hollywoodská výrobna načechraných filmů líbivosti a efektnosti. Tím samozřejmě trpí celkové vyznění: líbivé, ale prázdné. Smrt je konfrontována s životem. Smrt v podobě člověka Joe Blacka (Brad Pitt) ochutnává život a jeho krásy. Zažívá lásku a chtění. Jeho nedobrovolným průvodcem je budoucí mrtvý: čestný a úspěšný William Parrish (Anthony Hopkins), který má alespoň možnost posledních rozhodnutí a smíření se s nevyhnutelným. Williamova dcera Susan (půvabná Claire Forlani) omámí svým půvabem i smrt. Odměnou je jí pak skutečná láska. Často to vše zavání velkým patosem a rozmáchlým gestem. Z dalších postav: mladý zastupitel těch špatných Drew (Jake Weber), toužící po osobním úspěchu a bohatství, dobrácký a naivní Quince (Jeffrey Tambor), a jeho žena Allison (Marcia Gay Harden), další Williamova dcera. Konfrontace smrti a života a smíření. To vše s načechraným obláčkem patetického velkolepého líbivostního hávu dojemnosti a romantiky a vítězství spravedlnosti. ()

dubinak

Nic nudnějšího jsem už dlouho neviděla. On je největší problém v té stopáži. Scény jsou enormně zdlouhavé a nepřiměřeně prožívané. Obsazení je v pořádku, i když, jak jsem nad tím tak přemýšlela, po přečtení několika komentářů, možná bych přece jen do role Smrti obsadila někoho méně Piťáckého. Z neustálých andělských pohledů, přivírání očí a špulení pusy hlavní hrdinky, Claire Forlani mi po těch třech hodinách nepatrně cukalo v oku. První třetina mě bavila ohromně, splnila svůj účel - upoutala na hlavní myšlenku. Ve druhé třetině neznala nuda meze a nadešla asi nejtragičtější část příběhu, část třetí. Poslední třetina byla jeden velký romantický bonbon, který ne a ne vycucat do ztracena. Úplně se tím pohřbil skvěle vyhlížející začátek a nevídaná, podmanivá pointa. Joe Black je asi jediný film, který totálně anulovala pouhá nekonečná stopáž. Škoda. ()

C0r0ner

Tak já jsem teda dost trpěl. A to konkrétně nudou. Nějak nevím, jak jde +- 45ti minutový děj rozmáznout na tři hodiny. Vlastně vím, jmenuje se to pak Seznamte se, Joe Black. Jo, je to velmi zajímavé a neotřelé téma, ale prostě mi ta délka těžce nesedla a každých dalších 45 minut šla jedna hvězdička pryč. 40% ()

Kempe

Tohle bude určitě jeden z mých nejoblíbenějších filmů, co se týče tagu "romantický". Celkově zajímavá myšlenka děje. Hopkins s Pittem+hudba - paráda. Na to jak je to dlouhé, tak mi to strašně rychle uteklo. A přesně to od zdánlivě přemrštěné stopáže čekám. ()

marťan

Pěkně, tenhle film mě docela dostal. Poprvé jsem ho viděla před osmi lety a když se čas od času k němu vrátím, vždycky na mě zapůsobí. A obsazení hlavní trojice podle mě velice dobré..... ()

Andre3000

Nezaujalo mě to, možná tomu dám druhou šanci. O pět let později mě ten film pohltil. Ano, po pár letech od prvního shlédnutí, které bylo pro mě nudou jsem ve filmu nalezl mnoho odpovědí, ale i otázek, viděl tu vášen a užíval si plnými doušky atmosféry. Jsem rád,že sem na ten film nezanevřel a viděl ho znovu. Claire byla absolutně okouzlující, jakožto asi brad pro ženské divačky. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster