Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

El-Barto

Film je skvěle obsazený, Pittova jako smrťák je dobře nejistej a zároveň mrazivě suveréní. Myšlenkově celkem hlubokej film o pomíjivosti atd., ale ta stopáž! Tři hodiny! To je na film, kterej je minimálně ze tří čtvrtin romantika, fakt moc. ()

Mat21

Na vrcholu mediálního impéria stojí Willi Parrish, který si ve svých 65 letech užívá luxusu honosného sídla, významného vlivu napříč politickým spektrem i lásky dvou svých dcer. Zatímco vrcholí přípravy velkolepých oslav kulatých narozenin, on začne vnímat tajemný hlas, který záhy nabyde reálné podoby a sdělí mu i účel své návštěvy: jeho čas se nachýlil a přišla si pro něho sama smrt. Jeho život však byl výjimečný a uchvatný. Proto zaujal i samotnou smrt, která se rozhodla strávit poslední dny po boku Williama a po eónech své práce poznat život lidí hlouběji a důkladněji. Snad náhoda tomu chtěla, že si smrt na svůj pobyt vypůjčila tělo mladíka, který chvíli před svojí smrtí okouzlil Williamovu mladší dceru Susan. Jeho pravá totožnost však nesmí být nikomu vyzrazena, proto coby Joe Black doprovází Williama na každém kroku, nahlíží pod pokličku špinavé obchodní politiky i pokliček v kuchyni, a pak poznává, co je to láska. ● Před shlédnutím filmu jsem se blíže neseznámil s pojetím filmu ani s délkou jeho stopáže. Tuctové filmy by si bezesporu vystačily s polovinou a k nastínění základní myšlenky by to stačilo. 3 hodinovou stopáží jsem sice byl překvapen a zároveň nucen prodloužit svůj pobyt u televize do nočních hodin, film Seznamte se, Joe Black je však natolik inspirativní, melancholický a s noblesou zvládnutý, že jsem jím plně zaujat neměl potřebu pokukovat po hodinkách a říkat si, kdy to už sakra skončí. Seznámení v kavárně při snídani je sice kýčovitou romantikou nejvyššího kalibru, jinak si však Brad Pitt počíná skvěle a svými nekoordinovaně neladnými pohyby plně imituje zvykání si na nový svět a nové tělo. Při pohledu do podmanivě zelených krásných očí Clairy Forlani není divu, že ani smrt nezůstane chladná. ║15.3.2010║ ()

IBBY

...tak trochu pohádka pro dospělé...dobro zlo láska smrt... poučení a zmoudření na závěr...pohádky mají svůj význam a já doufám že i ty pro dospělé jen si nejsem tentokrát tak úplně jistá...nicméně výborný Hopkins kvůli kterému to stojí za tři hodiny naší pozornosti... ()

goniss

Už dlouho mě takhle film nedostal.. Říkám si, čím vlastně.. Pitta jsem jendou dobou nenáviděla, když začínal, a pro jeho vizáž po něm skákala kde jaká fanynka - nic pro mě.. Ale v 90.letech = období jeho nejlepších rolích neze jinak udoudit, než uznat že cokoliv Bradovi dáte na naučení, naučí se perfektně. Umí nastdovat každou roli, každý psychologický výraz, perfektně umí hrát, a jeho vizáž a osobní kouzlo je jenom obrovské plus pro úžasného herce.. Brad má ve filmu dvě tvář, na záčatku a na konci jinou než v průběhu, a obě zvládá natolik, že mu je prost věříte, že mu hltáte každý hraný pohyb.. Claire je krásná a celému filmu jenom dodává šmrnc. Vedlejí scény s babčou v nemocnici... A víte co hlavně? hned na začátku vás film uvdomí o co jde, a připraví vás na to...připraví vás natolik, že sami se ocitáte v kůži hopkinse a žere to snad víc jak on sám svou roli.. Úžasný film! ()

Pulciik

Dobré herecké výkony, dobře zpracováno, dobrý příběh, ale celkově mi to přišlo hrozně zdlouhavé a ke konci už jsem čekal,kdy to konečně utnou. Celkově to nejde ohodnoti jinak než jako solidní průměrný film .... ()

Chundys

Brečel jsem? Ano! Co ktomu dodat? Jen asi skvělé herecké výkony! Rád se kouknu znova, no a písnička v záverečných titulcích úžasná! ()

Mr.Hudson

Velmi nadprůměrný mysteriózní film s vynikajícím obsazením a hudbou. Nejdříve jsem se obával toho, jak se mladý Brad Pitt zhostí role posla smrti, ale mé obavy byly naprosto zbytečné. Pitt odvádí svou "práci" velmi dobře a to jako herec, tak i jako smrt. Zdatně ho doplňují dnes již legendární Anthony Hopkins a k mému velkému údivu i Claire Forlani. U této herečky bych se rád zastavil, byl jsem až udivený, jak výborně dokáže zahrát, spolu s Braddem Pittem vytvořili dokonalý pár po všech stránkách. Na druhou stranu se musím přiznat, že před začátek filmu jsem jí vůbec neznal, absolutně jsem nevěděl o koho se jedná a tím byl její výkon o to větší překvapení. Docela jsem se děsil i délky filmu, protože 3 hodiny koukání se na film už člověka docela unavuje, ale kupodivu čas běžel rychle a hlavně byl výborně prokládán dokonalou hudbou, která vás vždy vtáhla do děje a na hodinky jste v tu chvíli ani nepomysleli. Měl bych ale jeden nedostatek, a to konec filmu, očekával jsem, že tvůrci tento film důstojně ukončí a spolu s Anthony Hopkinsem uvidíme i odchod smrťáka Pitta, ale nestalo se tak. ()

Tred2

Senzamte se, Joe Black je film, který toho chce moc říct a to co nejstylověji a nejlidštěji, jak je to jen možné. Podle toho taky ta protáhlá stopáž. Bohužel v této své snaze vlastně sdělení jako taková zdaleka nevyznívají jak by měla a natahované scény, jenž mají svůj důvod, ubírají na požitku z dojmu daných momentů. Herci a hudba jsou naprosto skvělí, ale děj jako takový je vlastně nepodstatný a tak ve svém důsledku ty 3 hodiny byl jen sled scén, jež jste si v danou chvíli užívali, ale které vám nakonec vlastně nic neřeknou. Když se rozhoduji u hodnocení, příjdou mi 4 hvězdy jako příliš, 3 zase jako proklatě málo. Meet Joe Black je prostě jedna z těch záležitostí, která se sama v sobě ztratila někde na cestě, což je obrovská škoda, protože ten potenciál byl na mnohem víc. ()

Vrata88

I smrt může být sympatická a dokonce může v něčem i pomoct. Co o tomhle filmu napsat? No, asi, že je to drama o tom, jak na sebe smrt vezme lidskou podobu a ukazuje, že v našem světě potřebuje i ona průvodce. Všichni herci mi ve svých rolích perfektně sedli, Brad Pitt je v roli smrti ikonou filmu, tohle se mu opravdu povedlo, pro mě je to jedna z jeho nej rolí, Anthony působí v této roli také sympaticky. Celkově to není film bez chyb, najdou se tam hluchá místa a asi se shodnem, že nepatří do seznamu top 100 i přesto však dokáže oslovit a když přihlédnu k režisérově odvaze natočit tříhodinový film, tak nakonec těch pět hvězd udělím. ()

jorgus

remeslny film ktery je bohuzel straaasne dlouhy a nudny..porad jsem cekal na nejaky hybatel deje, ale konverzacka pokracovala az do konce...:( ()

avitakova

Prvními soovy bych řekla moc pěkné tři hvězdy. Normálně je dávám průměrným filmum, které nejsou nic extra, ale mají, co nabídnout a jsou dobré nudné večery. Tenhle film se jiný. Je skvěle natočený. Úžasné herecné obsazení a jejich výkony. Výborná hra "na city" a romantické scény... Ale! Proč to má 3 hodiny sakra? Už kdyby film měl 2 hodiny, tak by to bylo vážně dost. Nějaké scény uplne zvytecné a nejake šly rozhodně zkrátit. Tohodle je vázně moc skoda. ()

Silencia90

Neuvěřitelně utahaný film, kterému by prospěla poloviční stopáž. Nekonečně dlouhé zírající scény dělají z celkem dobrého filmu nekoukatelnou nudu. 2,5* ()

wakeup

Premejslel jsem na ctyrma. Docela pohodovej film. Nic moc jsem necekal, ale byl jsem prekvapen. Mozna az trochu moc naivni a stastny konec. ()

derek007 odpad!

Tohle je pro mě absolutní shit a to po všech stránkách. Když čtu, jak někdo píše, že se nudil u promítání např. Blade Runnera(z mého pohledu tedy vůbec nudnej), tak pokud viděl tohleto, tak to buď musel okamžitě vypnout a nebo už není mezi námi. ()

Mattezs

Pitta mám docela rád, ale tohle je spolu s Trójou asi jeho nejhorší film. Nakonec jsem se teda dodíval, ale bavil mě jen začátek, zbytek je kolosální nuda s trapnou zápletkou... ()

Krchy

Na můj vkus moc přeslazené a v závěru zbytečně slzy ždímající, ale koukat se na to dalo. Nejvíc mě zaujala scéna havárky, vypadala docela ošklivě, zatímco to milování mi tam přišlo zbytečné, až nepatřičné, zejména v souvislosti s Pittovým hereckým výkonem. ()

lasonic

Je to taka romanticka rozpravka pre dospelych. Miestami som mal pocit, ze by som mohol dat 4*, ale ku koncu uz film straca ten spravny smrnc, Pitt aj Hopkins su vynikajuci, vdaka nim je tento film lepsim. Mohol by byt este lepsi, keby nebol zbytocne natiahnuty skoro na 3 hodiny. Pesnicka, ktora zaznie pri zaverecnych titulkoch sa mi velmi pacila, a k filmu sa uplne hodi, Somewhere Over The Rainbow od Israela Kamakawiwo. ()

Rokle

Chápu, že některým ta rozvláčnost nemusí sednout. Pro mě ale nádherná, pomalá, citlivá romantika, která pohladí na duši. A z těch táhlých hudebních motivů a krásné Claire Forlani jsem vždy naměkko :) ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster