Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtyři sourozenci Kryštof, Kristýna a Ema a nejmladší Samuel prožívají spokojené dětství ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale všechno změní. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Takto záhadně usnuli rodiče po celém světě. Nastává chaos, jejich město ovládnou bezdětní a mladí, kteří se dokázali ve vzniklé situaci zorientovat. Věřit se nedá nikomu. Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž by měli vítězit ti silnější a chytří, ale leckdy mají navrch ti vychytralí a bezohlední. Malý Samuel je navíc unesen a sourozenci se vydávají na cestu do neznáma, aby ho zkusili najít. Podaří se jim opět setkat a najít cestu zpět domů? Probudí se jejich rodiče a bude vše jako dřív? (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

yeniczek 

všechny recenze uživatele

Je docela zvláštní vidět film, který jakoby z oka vypadl mému slohu ze sekundy na gymnáziu (2000) a posléze dlouhodobé hře na táboře 2008. Proto jsem docela shovívavý a za 3*. Technicky dobře nasnímané, už méně lépe napsané a tím pádem občas velmi velmi dlouhé. Nebudu lhát, že třetí hvězdička není úplně jen za ty Budějce. 6/10 ()

Kacitr 

všechny recenze uživatele

Tak zajímavý námět....kdyby se to natočilo líp, byla by to pecka. Tohle je jenom rozporuplná změť o ničem. Děti (hlavně Ema a Kristýna) mluvily strašně strojeně. Ta linka s usnesením Samuela taky lehce prapodivná, kostel taktéž...éé. Snaha o napodobení Hollywoodu se úplně nepovedla. Ale jak říkám, námět super. Ta mrazivá atmosféra je tam naznačená dobře.. Kdyby to měl pod taktovkou někdo jiný, třeba by to dopadlo jinak. ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Mnoho snímků natočených během pandemie koronaviru bude navždy zatíženo velmi nepříjemnými neduhy. Redukované obsazení, minimum lokací, osekaný rozpočet. Nic z toho nemuselo Svátka trápit, protože točil také o pandemii a prázdné ulice i povalující se roušky mu naopak zdarma vylepšily chmurnou atmosféru. Kouzlo předlohy je místy patrné, ale děti hrají příšerně a překvapivě tragičtí jsou i profesionální herci. ()

honajz odpad!

všechny recenze uživatele

Půjdu se do kostela pomodlit, aby druhý díl nevznikl ani náhodou... Už začátek mě odradil neskutečnými střihy, blbou kamerou, přespříliš okatým product placementem, ale především neskutečně amatérskými výkony jak dospělých, tak dětských herců. A ti hráli mizerně celou dobu. Nevím, proč to celé připomínalo home video, jestli pokus o nějakou stylizaci, ale ani tak to nedávalo smysl. Po scéně v kostele jsem měl chuť to vypnout, jaké magořiny tam nechávají kněze pronášet (navíc autoři asi v životě neviděli katolického kněze, protože takhle vypadají protestanští kněží) a vůbec mi hodně vadilo celkové nikoli proticírkevní, ale proti víře obecně ladění tohoto filmu. Navíc se tam všichni chovali divně, nelogicky (btw, někteří dospělí usnuli a v TV vidíme, že kvůli tomu vyjíždějí tanky - jak ty by asi pomohly?) a hlavně jsem nepochopil, proč spí jen někteří dospělí? Jako ano, měli to být jako ti bezdětní, ale zas tolik bezdětných, aby zajistili chod televize, vojska apod., snad není. A když už je tolik dospělých vzhůru, proč nehlídají obchody proti rabování? A co je vlastně myšlenkou filmu? Když nebudete mít děti, neusnete? Většina dospělých jsou svině a psychopati a násilné kudlanky, s výjimkou rodičů? Ten negativismus z toho filmu tak kape - ne kape, řine se proudem -, že fakt nechápu, proč to vzniklo a proč to pro Boha někdo vydává za film pro děti a mládež? Málo je snad sebevražd mladistvých, je potřeba zvednout počty? ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Pokud je to tak, jak si myslím, že to je, a sice, že si Dan Svátek tímto natáčením se svými dětmi, přáteli a dětmi svých přátel krátil lockdown, pak rozhodně tleskám, protože na film za pět prstů to vůbec není špatný. Navenek to působí jako amatérský film, protože se šetřilo na všem včetně postprodukce, ale dospělí profi herci to neodflákli a ty dětské si Dan Svátek až na drobné výjimky pohlídal, a když to bylo třeba, tak je zjevně i dostatečně psychicky rozebral, aby slzami stvrdily ta příkoří, která se jim ve filmu děla. Námět byl fajn, v Hollywoodu by se podle mě líbil, takže bych se nedivil, kdyby podobnej příběh dostal v blízké budoucnosti blyštivější kabátek. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Předpremiéra filmu proběhla 14. srpna 2021 v letním kině Háječek v Českých Budějovicích, kde se odehrává velká část filmu. (SONY_)
  • Celý film byl natočen v lokalitách jižních Čech. Jednou z lokací byl Český Rudolec. (Bontonfilm)

Reklama

Reklama