Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V zámku ve Splitu žijí ovdovělá hraběnka de Milesi, její jediný syn Keko a dva hraběnčini švagři, povaleči a budižkničemové. Keko pracuje ze záliby na chemickém výzkumu, ale jinak se všichni spoléhají na rodinný majetek. Hraběnka a její mladá společnice Džidžeta tají přede všemi a zvláště před Kekem naprosto katastrofální finanční situaci. Hraběnka doufá, že se jí podaří vypůjčit si další peníze. Zárukou má být její drahocenný obraz. Netuší, že ho podvodný rámař vyměnil za kopii. Do přístavu připlouvá jachta bohatého rodáka Tudora, muže, který před lety hraběnku miloval. Keko se náhodně seznámí s jeho dcerou Phoebe a jejich flirt přerůstá v lásku. Mladík zapomíná na svůj dlouhodobý vztah s Džidžetou. Tudor, který objevil záměnu obrazu, koupí originál a tajně jej hraběnce vrátí... (ČSFD)

(více)

Recenze (15)

Horak odpad!

všechny recenze uživatele

Boze, myslel jsem, ze to bude prvorepublikova taskarice poklesle urovne a on to byl barandovsky vylet k Jadranu, kde jen tak bokem spichli neco jako film, aby se jako nereklo. Neskutecne dialogy, zmateny naivni dej a do toho jeden zaber na onu Bilou jachtu. Hvezdou je "americky" kapitan, ktery rika jen "Yes" a "Goodbye". Toto odflaknute a ubohe dilko bohuzel postrada i kouzlo nechteneho, takze odpad! ()

lucascus 

všechny recenze uživatele

Tvůrci asi překypovaly zvýšeným sebevědomím, když se odvážili nazvat toto dílo velkofilmem. Zaujala snad pouze půvabná a velmi přitažlivá herečka Jiřina Sedláčková, své neherectví zase ukázala Rubensová. Přeslazený kýč, odehrávájící se tentokrát na pobřeží Chorvatska, ničím nevybočuje z limonád třicátých let a jenom potvrzuje pravidlo, že dobrých filmů bylo tehdy poskrovnu (ale když už se našly, stály sakra za to!!). ()

Reklama

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele

Tak jsem chtěl dát tu dvacítku, za tu poměrně slušnou zápletku s obrazem, ale nedám ani to. Hloupý scénář plný ještě hloupějších jmen a sladkobolu vyřešila jedna z posledních vět. Pronesl ji muž, který o práci jen někdy něco zaslechl v rádiu, totiž přímo Keko. Věta (necelá) zní. „Dnes jsem nejšťastnější, když slyším hučení strojů a drcení drtičů. Tam, mezi dělníky je moje místo“. Tím autoři snímek posunuli mezi nejlacinější agitky svého druhu. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Výpravný velkofilm? Fakt? :-)) Tahle hláška v úvodních titulcích mě opravdu dostala. A proč to celý vůbec vlastně bylo ve Splitu? To ta dávná láska hraběnky se svou blonďatou dceruškou a jejím americkým ctitelem nemohla přijet v nějakém bouráku (třeba v tomhle) a nemohlo se to odehrávat v Praze? Myslím, že by to vyšlo na stejno. Toník Novotný už asi byl tou dobou rozhodnut pro svou chemii, tak se jí a té blonďaté slečně jako vystudovaný archeolog a hraběcí syn věnoval i zde. Ale to je spolu s dvořením se Marvana a Šlégla Marii Grossové jediný klad filmu, v němž zápletka s Tizianem byla velmi chatrná a o nějakém citu, romantice či dokonce chemii (tentokrát né vědnímu oboru ale) mezi hlavními hrdiny se vůbec nedá mluvit. Tvůrci se měli podívat na takovou Cassablancu natočenou jen o něco málo později, jak má vypadat romantické drama, a co se týče chemie (samozřejmě té mezi hrdiny) nemusejí chodit ani tak daleko stačí se podívat, jak zcela jinak to vypadalo mezi Novotným a Mandlovou či Gollovou. Závěrem jsem chytla záchvat smíchu při zjištění, že první patetické proslovy plné totálních hovadin nepřišly až s budovatelskými filmy... S ohledem na cementárny toho amerického gentlemana bych řekla, že se tomuto filmu povedlo atraktivní prostředí Splitu a jachet i velmi slušné herecké obsazení totálně zazdít... ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Přeslazená filmová limonáda, spoléhající na staré osvědčené prostředky, jejichž zásluhou potom dámy v přítmí kinosálů skrápěly své kapesníky kapkami slz... Jak by také ne, když se v jedné z hlavních rolí objevil miláček žen Antonín Novotný, jinak úctyhodné prkno mezi českými herci. Navzdory popsaným výhradám si ovšem snímek udržuje příjemnou atmosféru a fakt, že se většina filmu inscenovala v chorvatských exteriérech, je rozhodně pozitivním přínosem nejen pro současného diváka. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (3)

  • Dobová bulvárna tlač veľa písala o pikantných škandáloch, ktoré sa odohrávali počas nakrúcania, ale k úspechu filmu to neprispelo. (dyfur)
  • Premiéra proběhla 25. srpna 1939 v kinech Adria, Letka a Máj. (Cucina_Rc)
  • Natáčanie prebiehalo v okolí Splitu. (dyfur)

Reklama

Reklama