Poslední výborný a bezkonkurenčně nejlepší film Tomáše Vorla. Ta magie je tam úžasná!! Film zůstal nepochopen, já jsem si k němu cestu našel okamžitě a pokaždé mě uchvátí a svou atmosférou naprosto rozemele! Depresivní, temné, umělecké a pravdivé. Ty sochy, které byly v ateliéru Tomášova otce, kterého bravurně zahrál Bořík Procházka, bych chtěl někdy vidět na vlastní oči. Perfektní bizarní šílenost! Kamenný most je srdcovka!! Po všech stránkách dokonalé! Ještě musím zmínit kameru Marka Jíchy, která si střídavě pohrává s různými filtry na kameru, mystickou, tajemnou a magickou hudbu Vladimíra Franze (naléhavé chorály Lenky Dusilové mě dostaly) a v neposlední řadě Tomáše Hanáka jako hlavní postavu a Milenu Dvorskou v roli jeho matky. Zážitek!! Kamenný most můžu doporučit všem, kteří se zabývají českým filmem a jeho životem zcela pod pokličkou. " Jooooo za komoušů, to bylo jiný, nikde žádnej turista, všude samej fízl a my jsme to rozjížděli..."(9.6.2017)

hodnoceno ze vzpominek snad šesnáctiletýho, jakože úplná bomba,nebrat tak vážně věty typu "nerozumíš mami, a nikdys nerozuměla", nebo "ale duši, duši si nekoupjej" (vypíchlé v recenzi v Ci J. Sedláčkem), užívat si parádní hudbu Franze, ksicht Hanáka, hrozné neherectví Martina Horáka, tu ponurost, přesvědčení "nikdy nebydlet v Praze", sochy Karla Pauzera, nevěřitelné frázování Jana Slováka, lysohlávky a Kamenný most. Nyní, v sedmadvaceti viděno znovu, s šokem zjišťuji, že se kdosi, snad pan režisér hnán úspěchem jeho nových počinů, rozhodl doplnit film hlasem o několik let staršího Tomáše Hanáka, jako vnitřním hlasem hlavního hrdiny, který komentuje dění na plátně. Kdo někdy viděl nějakou verzi filmu pro hluché, tj.titulky jako "zvoní budík", tak si musí připadat jako ve "verzi pro pomalejší" protože vše, čím tento film byl, je sprzněno tímto doděláním. A jakkoliv vypadají dobové triky legračně, nejsměšnější je poslední záběr digitrpaslíka zevnitř mostu úplně odstranit. zbabělé. takže - dvě hvězdy za verzi kterou od teď uvidí každej.(12.2.2010)

I přes jistotou nedotaženost mám ten film rád a "Bořík" byl skvělej překvapil...Franzova hudba wau... V lednu 2016 proběhla premiéra režisérské verze snímku po 20 letech od vzniku snímku..Film byl digitalizován,přibyly vnitřní monology hlavní postavy Tomáše a digitální efekty.Film bude promítán pouze v klubových kinech.(29.9.2011)

Chudáci umelci. Chudáci ich matky, ženy a deti. Šťastní tí, ktorým cez alkoholový a iný opar toho už moc nedochádza. Ako všetci trpia, do riti ! Jediné slovo : DEZILÚZIA. Zo života, umenia, ľudí, ideálov, sveta všeobecne. Tak silná, jednoduchá a výstižná, až ju nebolo treba ani natáčať - stačí pozrieť sa okolo seba v tých dňoch, kedy slnko nesvieti tak jasne. Kto tento film chápe, ten ho prežíva každý deň. Tí ostatní z neho asi veľa nemajú. Že ano, Tome ? a najhoršie na tom, že takto asi bude reálne vyzerať moj vlastný život, ak sa mi splnia moje vlastné sny....(30.4.2009)

Hodně osobní záležitost režiséra Tomáše Vorla, která mi učarovala jak po formální stránce, tak i obsahové. Temné a depresivní, skvělá kamera a hudba pana Franze. Citlivý divák si v tom něco svýho najde. Ale beru i výčitky těch, kterým se to nelíbilo. Výčitky ve smyslu "Co nás Vorel otravuje se svojí zpovědí. AŤ si raději zajde k psychoterapeutovi." Nebo výtky směrem k přílišne depresívnosti. Uznávám je a chápu, že pokud někdo není naladěn na stejnou notu a nemá potřebu se sžít s hlavní postavou, film se mu líbit nebude. Ale to není můj případ.(11.5.2003)

• - V čase 3:40 projde po Karlově mostě před kamerou malíř Reon (Jan Zahradník) a v rukou si nese plastiku čerta. (vlasyrostou)

• - Postava Jany Synkové až nápadně připomíná známou českou režisérku Věru Chytilovou. (ondey)

• - Sám sebe si v tomto snímku zahrál i prezident Václav Havel. (ondey)