• LiVentura

Divadlo Sklep ano! Tohle tedy ne!(27.12.2009)

Jako reflexe raného kapitalismu NE, jako sebereflexe nedostačující. Pokud se chcete podívat na něco lepšího, hleďte sem. Ovšem některé výkony (Synkové parafráze Věry Chytilové) či myšlenky (CO CHCEŠ DĚLAT S TĚMA MILIÓNAMA? DALŠÍ MILIÓNY?) byly veskrze zajímavé. Spoluscénáristou byl i Jaroslav Dušek :-) 70%.(20.3.2004)

• SaNcHeZ_cz

Naprosto vynikající hudba a slušná kamera. Zbytek jde úplně mimo mě, především první půle. Druhá to alespoň trochu zachraňuje.(4.11.2013)

• sek

Kterak se režisér utopil ve vlastní šťávě. Film je o to smutnější, že Vorel je mnohem obludnější a patetičtější právě v tom, co Pražskou pětkou a dalšími počiny tolik kritizoval. Kdyby z toho filmu udělal komedii a opřel se o svoji nejsilnější zbraň, groteskní nadsázku, oslovil by diváky mnohem víc.(26.9.2002)

Moc pěkný film o géniu loci, ale v porovnání s předchozím Vorlovým Kouřem nijak zvlášť zajímavý. Tři a půl, za Synkovou "Chytilovou" zaokrouhluji nahoru.(2.7.2011)

• - Film sa v kinách dočkal veľkého finančného neúspechu a bol aj negatívne prijatý kritikou. Z tohto dôvodu sa Tomáš Vorel st. dostal do ťažkých depresií a uvažoval dokonca aj o samovražde. (Jello Biafra)

• - Sám sebe si v tomto snímku zahrál i prezident Václav Havel. (ondey)

• - Postava Jany Synkové až nápadně připomíná známou českou režisérku Věru Chytilovou. (ondey)