poster

Ďábel ví hodně (TV film)

Komedie

Československo, 1983, 54 min

 • otík
  ***

  Taková ta v celku průměrná malá televizní komedie, ve které září jako svůdník Jiří Sovák a jako naprostý milenecký ňouma Miroslav Vladyka. Přes 50 minut sledujeme poučování starého barda, jak se balí holky. Těžko se věří herci v letech, že zvládne sbalit mladší ženy. Ale když se pak dva základní příběhy zapletou do sebe, je to docela zábavné.(15.2.2011)

 • MickeyStuma
  ***

  Není nad to, když se nezkušený mladík nechá poradit od zkušeného staršího matadora. Herecký koncert Jiřího Sováka coby znalce svádění žen, nebyl bohužel využit naplno. Václav Vorlíček se sice viditelně snažil vše náležitě ukočírovat, ale televizní výprava dokázala vše patřičně zazdít. Škoda, mělo to navíc.(11.1.2017)

 • Kovaja
  *****

  Sovák v roli Don Juana který radí mladému Vladykovi jak balit holky. Ukazuje mu že to jde vlastně levou zadní a nemusí se ničeho bát. Jenže až do chvíle kdy mladý nezkušený milovník Vladyka sbalí Sovákovu dceru. A to jak Bohdalka přijde k Sovákovi domů a pěkně si jej podává před manželkou bylo na infarkt snad pro každého chlapa:-)))(17.11.2016)

 • D.Moore
  ****

  Decentní, na Vorlíčkovy poměry rozhodně netypická komedie (inu, Macourek to nepsal), která není třeskutě vtipná, ale působí spíše takovou příjemnou, opatrnou komikou. Inscenace samozřejmě nejvíce těží z Jiřího Sováka, jehož moudra typu "Do melouna ani do ženský nevidíš" jsou nezapomenutelná. Překvapila mě ale Sovákova dobrá souhra s Miroslavem Vladykou, co se komediálního talentu týče nezklamala ani Jiřina Bohdalová. Dávám takové hezké tři a půl hvězdy zaokrouhlené nahoru za závěrečnou konfrontaci.(29.12.2010)

 • slunicko2
  ***

  Nevyužitý potenciál. 1) Průhledné zápletce vhodné spíše pro lidi rozumu mdlého dodává šmrnc 63letý Jiří Sovák, který poučuje 24letého Miroslava Vladyku, jak na holky. Ten to určitě potřeboval, když si vybral 23letou Taťánu Čechovskou (husa par exellence). 2) Milé inscenaci dávám velmi slabé tři hvězdičky.(10.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace