Červená tečka

• Švédsko Red Dot
všechny plakáty

Vydali se do hor, aby ve svém manželství opět rozdmýchali vášeň. Místo toho v nemilosrdné divočině prchají před neznámým střelcem, aby si zachránili holý život. (Netflix)

L_A_D_A_S

Po skvělém traileru přišla přehlídka nesympatických postav dělajících jedno nelogické a debilní rozhodnutí za druhým. Tak špatný film jsem dlouho neviděl. ()

zsn

Asi nikdy jsem neviděla film, který by měl pouze 85 min a byl tak perfektní. V této hodině a půl bylo obsaženo vše. Dobrodružství, napětí, mylná předtucha, překvapení a hlavně neočekávaný konec, který by v americké verzi nepřicházel v úvahu. Takto se mi to líbí! Herci sice bambulatí, přesto grandiózní snímek. ()

netahlo

Neni nad filmy, u kterych hlavnim "hrdinum" uz po minute na scene prejete co nejpomalejsi smrt. Jeden bod za prirodu. ()

Kienast

Svižná severská thrillerová jednohubka. Čekal jsem "jednoduché" nahánění napříč lesy, což zde po většinu času je, ale jako nadstavba je zde krvavé finále a v neposlední řadě i sociální přesah. Silné tři hvězdičky. 6/10 ()

iXtr3m3

Dávam len tri hviezdy, ale zato veľmi silné tri hviezdy. Nedám viac len preto, lebo napriek tomu, že ten koniec tam sedel a očakával som ho, nepáčil sa mi ako rodičovi. Realisticky spracovaný severský triler šmrncnutý drámou. Drsné severské prostredie a zároveň krásna príroda vs. dvojica "s minulosťou"... ()

borec999

Aj napriek nie príliš priaznivým recenziám a pomerne málo % (53 v čase môjho komentáru) som sa pustil do tohoto severského survivalu a som celkom spokojný. Osobne nechápem, čo hodnotiaci od podobného filmu čakali, ja som dostal približne to, čom som od podobného filmu očakával a aj niečo navyše(podarené rozuzlenie a dejový twist v závere) za čo pridávam štvrtú hviezdu. Film disponuje sympatickými hercami, zručnou réžiou a mrazivým prostredím arktickej púšte, pri ktorej som bol vlastne celkom rád, že film sledujem z tepla domova . Je pravda, že v pár scénach sa postavy chovajú nelogicky(prečo nezobrali pušku tomu postrelenému záchranárovi?) resp. niekedy ťažko uveriť, že by postavy prežili všetko čo sme vo filme videli, no bez toho by asi takéto typy filmov nemohli mať viac ako 30 minút. Za mňa celkovo sympatická jednohubka a ďalší podarený kúsok od Netflixu. 70% ()

F.W.Colqhoun

Pojďme se projet a promyslíme to... Nepříjemně rafinovaní severští vidláci terorizují sympatický, rasově smíšený městský pár, pokoušející se opravovat pošramocený vztah výletem do divočiny. Na inženýra a doktorku medicíny si ale sadističtí vesničtí blbci nepřijdou a dojde i na drastičtější obranné prostředky. Když pootočíte optiku promyšleného příběhu pomsty, můžete získat například survival [plný omylů]. Skandinávská kinematografie nedokáže ani v tak pokleslém žánru opustit morální hledisko a Red Dot tak operovalo s velkou šancí na to stát se divácky vděčným, avšak nikoliv plochým filmem.  Tím v podstatě je, ale je proto trochu škoda a zároveň s podivem, že je výsledek vlažnější, než by měl na základě kalkulu z předpokladů být. Kritici a diváci bavte se alespoň hledáním, kdo to podělal... Vrtej...! ()

qxkamo

Od začiatku to vyzerá úplne jasne a nudne, no nakoniec to nase*ie tých, ktorí si myslia, že vopred vedia, kto, čo, kde, ako a toto na filmoch zbožňujem. Občas som nechápal správanie sa postáv. ()

petikacka

Takový švédský " přežiťonapínák" z dalekého severu. Zápletka nebyla špatná a nikdo nemohl tušit kdo je hlavní WHO, poněvadž nám o tom jeho důvodu nic neřeknou tedy až do momentu než HO uvidíme. Bylo to místy hustý jak ta mlha a konec je docela brutal. No seveřani se s tím nepářou. Za mě 85% ()

Rathalos

Vynikajuci svedsky a ku*evsky mrazivy thriller,ktory ma nielen tu spravnu atmosferu,ale je i napinavy s prekvapujucim rozuzlenim,k tomu vsetkemu este krasna priroda i zaujimave finale...:-) ()

Hapretor

Na konci zajímavý twist ... cením si toho, jak zde byla snaha o něco jiného ... bohužel se zde nedá fandit nikomu, takže závěr mi vůbec nedal nějaké ponaučení nebo satisfakci ... jen jsem to odkoukal a byl ke konci příjemně - mírně překvapen - jak to zaonačili ... ()

MickeyStuma

Jedná se o první švédský originální film na Netflixu a tak, aby si to s liberálním chlebodárcem Švédi hned nerozházeli, hlavní postavy v podobě manželského páru jsou opět rasově smíšení. Porušili však zavedené pravidlo a tak pro změnu je bílý manžel a černá manželka. Dramatický thriller jeví se být zajímavý, ale zas až tak ohromná pecka to není. Dějově jsou manželé prostě na výletě a někdo je začne ohrožovat střelnou zbraní, čímž veškeré etudy plné strachu a beznaděje skončí tak, jak to prostě skončit mělo. Žánrová šablona je zachována, čímž se bude dějový vývoj filmovým fanouškům jevit předvídatelný. A tak vlivem toho jen budou čekat, kdy se stane co. I když co se týče toho dějového vývoje, no, spíše převládá značná monotónnost. Manželé jsou pro někoho neznámého v palebném poli a jen se snaží utéct, což se jim nedaří. Nic víc, nic míň. Skutečně se jedná o poměrně slabý filmový artikl, který je navíc zprasený liberální rasovou politikou, takže nezbývá nic jiného, než se vrátit k osvědčenému snímku od Joela Schumachera 'Telefonní budka' (2002). Ten zatím stále nijak neztrácí na své působnosti. ()

geek.ondra

85 minut? Přišlo mi to jako týden. Většinu stopáže se totiž nic neděje a vy pouze sledujete marný pokus Alaina Darborga vytvořit aspoň nějakou atmosféru... no a když už se tam něco děje tak vás to nezajímá protože to vlastně ani nemá čím zaujmout. Zívačka. 1,5/10 ()

HappyDeath

Bylo to dobré, to né že ne. Jen kdyby ten dort dělala jen kočička a ten pes šel do řitě.... Zbytečně chaotické díky falešným stopám. Jinak atmosferické, temné a když moc u toho neuvažujete, tak Vás to i překvapí. Příjemných 65%. ()

Vabr

Na to že to byl Netflix a survival tak to jakž takž ušlo. Hned jako první mínus vidím v začátku, měli ho vystřihnout, takhle se mi akorát hlavní pár znelíbil a od startu ztratil jakékoli moje sympatie. Musím ale ocenit, že to nebylo jen hloupé nahánění trvající celou stopáž filmu. Ale mohli tam přidat pár akčních scén. Dojde zde samozřejmě na pár nelogických chyb a kupu klišé. Ale asi největším mínusem filmu je konec. Byl takový zvláštní s porovnáním, o jaký subžánr se jedná, a celková myšlenka plot twistu byla hloupá a divná. Měli se držet starých zajetých klišé kolejí namísto přidávání nějakého plot twistu se zvláštním vyústěním, ale tak se aspoň pokusili o něco víc, to se jim musí nechat. Podprůměrné 2*. VYHODNOCENÍ: DALŠÍ ZKLAMÁNÍ, ŠUP S NETFLIXEM DO SEKCE NEOBLÍBENÝCH STUDIÍ ()

rublik05

Na můj vkus poměrně drsný thriller, jehož největším lákadlem je hezká severská příroda, sympatické herecké obsazení, patřičná dávka napětí a také zcela nekompromisní závěr. Potěšilo mě i docela logické chování postav a nejeden překvapivý zvrat. Pořád se však jedná o dobře natočený průměrný thriller se zcela tuctovým námětem, který jako taková jednohubka nikoho neurazí, ale asi ani moc nenadchne. 5/10. ()

Acrobat

Poviem to na rovinu. Švéd sa s tým nebabre a koniec klincuje tak, že v Amerike film skrátka nemôže byť dostupný. Ako je u týchto príbehov známe, postavy, ktoré sa najviac javia ako zlé, sú tie... áno. Odhadnúť film je ukážkovo ľahké a ako Jack Reacher Rosamund Pike tak aj ja som po 15 minúte napísal na papier kto je strelec a prečo a podal to spolusediacim, ktorí si to mohli otvoriť až po hodine dvadsať. Kvôli absolútnemu nedostatku rozpočtu aj tu sledujem maximálne 2 autá, maximálne 6-7 postáv, maximálne dve prostredia a pár seversky drsných záberov. Tie majú silu, aj údernosť, na záver osudovosť a „správnosť“ ? Toto už nie je otázka pre mňa, na môj vkus silná psychológia o tom, čo je odplata. Severská krajina opätovne musí stráviť osud nejakých ľudí, ktorí sa v živote rozhodli zle. O tom, že následky nebudú americké vás presvedčí aj tento zaujímavý film. (videné 14.02.2021, BDrip) ()

Knor

Průměrnej survival, kterýmu nejvíc pomáhá mrazivý severský prostředí. Trailer mě hodně navnadil a očekával jsem dramatickou naháněčku s tajemným sniperem, bohužel konkrétně tato situace je dost krátká a nevyužitá. Co trochu bolí je předvídatelnost, snad kromě rozuzlení, který mi přišlo fajn, tu není žádnej zvrat nebo šok pro obohacení. Atmosféru to má, potenciál byl, ale prostě nevyužito jak by mohlo. Každopádně to ale není žádnej velkej průser, kdo má rád survival, tak by neměl být nějak uražen. ()