Obviněn

The Guilty

Obvinený

Krimi / Thriller

Velká Británie / USA / Kanada, 2000, 108 min

Nebývalé množství ironie především v příběhu samotném a konsistentně působící titulní výkon Billa Pullmana povyšují tento thriller lehce nad průměr.(19.4.2005)

"Někdo tam dole mě má rád.." Poměrně provařený příběh se zajímavými motivy ozvlášťnujícími očekávaný vývoj i schémata, jemuž však velmi sluší jeho narativní spletitost, byť zároveň i nečekaná přehlednost, předkládá šikovný režisér Waller jako cynický biják s výbornými hereckými výkony, zejména v tradičně jistém Billu Pullmanovi, a nesmírně invenčním střihem.. Tady Alison Grace zasluhuje absolutorium..(18.8.2016)

Anthony Waller (NĚMÝ SVĚDEK) umí natočit svižný thriller. OBVINĚN je toho dalším důkazem. Sice se v něm několik dějových nesrovnalostí najde, ale řada akčních a napínavých sekvencí to bohatě vynahradí. V nich vyniká zejména kamera a hudba.(27.12.2007)

• IdaHutt

Jsem asi hodně deformovaná, takže i u thrilleru - aby mělo smysl ho sledovat - je pro mě důležitým kritériem hodnoty stále více opomíjená Morálka, obecně tedy profláklý boj mezi "dobrem" a "zlem". Tento akcemi nabitý a rádoby morálně kritický snímek (soudce-padouch) však byl ve své podstatě s morálkou hodně na štíru a velký otazník mi zůstal viset i nad jednáním relativně "kladného" mladého hrdiny. Závěrečná pointa sice leccos zachránila, ale přece... Onen na první pohled sympatický mladík, jehož si pamatuji z prvního Nezvratného osudu, to u mě nakonec prohrál.(12.7.2011)

• Margerie

Nechápejte mě špatně - zamotané krimi thrillery já tuze ráda, záporáky s vizáží Billa Pullmana vlastně též, nešťastné milostné pletky mě lákají a klidně mi navrch můžete přihodit i nějakého toho dosud nepoznaného vlastního synka, proč ne... Jenže čeho je moc, toho je příliš. Těšila jsem se na průměrný odpočinkovější thriller s klasickou zápletkou vlivného muže-parchanta a mladé ženy-ustrašeného neviňátka (nebo klidně i naopak). Místo toho jsem dostala překombinovanou příšernost s nepříliš přesvědčivými hereckými výkony a s tak trapným koncem, že to snad svět neviděl. Jo, pokus o ironii. Aha.(5.1.2014)

• Peter Kent