Oko ve zdi

• USA Eye in the Wall
všechny plakáty

Thriller podle předlohy spisovatelky Ivy Hercíkové s mezinárodním obsazením v čele s Karlem Rodenem a Jürgenem Prochnowem. Stárnoucí manželský pár mohl prožívat laskavý podzim svého života nebýt škvíry ve zdi, která odhalila tajemství, které navždy změnilo jejich životy. Tajemství, které se stalo noční můrou. Tajemství minulosti... Může minulost zabíjet? Milenecká dvojice vstupuje jednoho vlahého a deštivého rána do opuštěného domu, který si ona vybrala jako místo schůzky. Mohlo to být docela obyčejné rande. Při prohlídce vstupují do místnosti, kde je pouze malé okénko a jen jedny dveře. Z ničeho nic se dveře zavírají... škvírou ve zdi je pozoruje oko. To oko nevěstí nic dobrého! (oficiální text distributora)

Disease

Dokoukat se to dalo, ale zdůvodnění po mě nechtějte. Napínavé to nebylo, pointa byla jasná cca od poloviny filmu. Herecké výkony (včetne Rodena) hrozné... ()

RedHot

Reaguju stejnými slovy, jako když jsme se ve škole učili o vzniku Evropské Unie. "Nápad jistě dobrý. Výsledky nebyly dobré." Tehdy mě poslali za dveře. --- Dva lidé jsou uvězněni v koupelně, kolem někdo chodí, pozoruje je škvírami ve zdi a zjevně nejeví nejmenší chuť pustit je ven. Do toho občas vypadne proud a začíná být pozdě... Napínavé, viďte? To by se ale muselo lépe vyřešit obsazení (Valentová je ta nejprkennější herečka ze všech), dialogy (něco strašlivého), jejich načasování (Venku prší. Jsem těhotná.) a snové sekvence (snažilo se to být světové po vzoru Kubricka, je to ale jen rozpačité). Jednoznačný neúspěch. ()

Heroine

Já nevím za co, asi za snahu. Snahu natočit český thriller, což je samo o sobě blbost. Nebo snahu zahraničních filmařů, natočit dobrý koprodukční film s čechama... Nejsou to ani tak špatní herci, špatná kamera nebo světlo, což bývá obvykle největší problém českých filmů. Tentokrát je to silně pokulhávající logika, na které se ale snaží příběh zakládat. Je to nepochopitelné, nelogické, snadno prohlédnutelné, nudné a mírně nechutné, a hlavně se film sám celkově přecenil. ()

MickeyStuma

Námět známý svoji šablonou z několika všeobecných krvavých hororů, jen zpracován poněkud jinak. Artová atmosféra celý konceptu příběhu vede k zamyšlení, což při hloubce realizace děje a psychologie postav není pro mnohé nic jednoduchého. Celá pointa na konci celého příběhu tak může být zcela nepochopena, což u artu není nijak vyjímečné. Tento snímek je tedy spíše pro náročného diváka, takže tzv. popkornoví diváci budou spíše zklamáni než nadšeni. ()

TICHOPAN

Po shlédnutí první poloviny jsem si nějak nevěděl rady tímto filmem.Asi to ňák nechápu či co ale mě to přišlo dost zmatený,nepřehledný a tak nějak jak se říká "vo ničem". Možná mi sem tam přišlo jakoby se to snažilo něčemu podobat a ono to nevyšlo.Ale to je jen můj názor,každýmu hold to svoje :-) ()

bono22vox

Film podivně kolísá mezi tím být obyčejným, dobře prodejním artiklem v mezinárodní DVD distribuci, kde bude propagován přes jména dvou ,,béčkových herců" a přitom se snaží být velmi umělecký a fikaný. 30% ()

hero_bk odpad!

To je neuvěřitelný, co se dneska natáčí. Příšerná zplácaná nesmyslná kravina s ještě nesmyslnější pointou, příšerné herecké výkony, nezvládnutá psychologie postav, tragické dialogy, odporné snové sekvence, nepříjemná, útočná hudba ve snech... Pochopil někdo ten závěrečný "restart" nebo to byla jenom chyba Barrandova? (Tomu, bych se nedivil, měli to celý jakýsi rozjetý)... ()

STARKOVA20 odpad!

Super film! Půlku filmu si tam sledujete jak si tam nějakej magor dloube díry ve zdi, který mu vždycky hadrem Roden s Valentovou zacpou a on si vrtá díru další. Velmi epická scéna s vytopenou místností a lehárem ve vaně, páč jen tam je sucho. Film jednoduše o ho... . Viděno v kině, kde nás bylo v celém sále asi 6, z toho 4 lidi tam usnuli nudou. ()

FosaCZ

Proč musí český pokus o napětí vždycky vyvolávat jen smích? Film sleduje několik nelogicky jednajících postav a neuvěřitelnou nudu se mu daří zpestřit jen pekělně vtipnými hláškami ("Kdybys byla pořádnou manželkou, ta postel by nebyla tak studená" nebo "Bože, co teď budu dělat?"). A když se ve finále ústřední pár z pasti záhadně vypaří a hlavní ženská hrdinka nevysvětlitelným způsobem prolne obě časové roviny, diváci si nemohou přát víc, než aby tento mezinárodní průser opatřený tragickým dabingem definitivně skončil. http://chromy.blog.idnes.cz/c/113569/Oko-ve-zdi-nic-dobreho-nevesti.html ()

Alden_Larson

Velmi matoucí film, dokonce bych řekl, že to je nejvíc matoucí nelineární film, který jsem kdy viděl, i přesto, že nám na konci dvě postaví vysvětlí přesně, co se stalo, což je mimochodem velká chyba, film tím přijde o jakékoli napětí. Zápletka tohoto filmu mi nepřijde moc originální, dialogy byly dřevěné a postavy nezajímavé. Herecké výkony byly fajn, prezentace byla docela dobrá a hudba taky ušla. Možná bych si z tohoto filmu odnesl něco víc po opakovaném shlédnutí, ale zatím mě k němu nic nemotivuje. 4/10 ()

fujarik

Český film, co více dodat. Pokus o hororový žánr po česku nějak extra nevyšel, navíc má tento film složitější příběh, který pochopíte až na konci. Je vše skutečnost nebo jen vzpomínka? ()

Naby

Napeti ve filmu bylo dost. Temne prostredi a spatne pocasi dokreslovalo atmosferu. Neco mi tam ale chybelo a nevim co. Videl jsem to ale na 3x, takze mi mohli nektere veci mohli uniknout. Celkem 2,7* ()

wrzec

Zkouknuto hlavně kvůli Karlovi.....mno.....začnu klady, vizuální stránka není až tak špatná, hudba jak kdy, hlavně mi přišla moc nahlas a dialogy až moc potichu a když už zmiňuju dialogy (které na tom jsou velmi špatně), pomalu přecházíme do záporů. Největší mínus patří atmosféře, která je příšerně nudná, prostě napínavý thriller se točí trošku jinak a snad i já bych to zvládnul lépe než režisér M.J.Kohout. Jako pocta Hitchcockovi, naprosto k smíchu, už hlavně kvůli těm dvoum městským strážníkům!! Prostě neskutečně promrhanný potenciál, protože kvalitní herci (teda spíš trio Prochnow, Roden, Valentová), ne úplně špatný námět a myslím, že i dostatečný rozpočet k dispozici byli. ()

Deacon59

Slušná hudba a vizuál ne vždy stačí aby se film povedl. Hodně rozvleklé. Každopádně doslovné vysvětlení zápletky od dvou policistů v závěru je až moc. ()

nauru

Zajímavá myšlenka či námět, který se nepodařil přenést na film. Dvě hvězdičky snad jen z úcty k Rodenovi. Děj se vleče, místo které má navodit hrůzu je nudné. Hudba se ani k filmu nehodí. ()

nelja

Celá zápletka filmu a nápad samotný není zase tak špatný. Milenecký pár Viktor (Karel Roden) a Ellen (Catherine Flemming) si to takhle jednoho odpoledne šinou rovně auťákem lesní cestou, aby vzápětí zahnuli…(to měl být vtip a vy jste se nesmáli!). Zaparkují před rozdělanou vilou, kde je všechno nehotové, až na luxusní koupelnu. Tam jsou uzavřeni neznámou osobou a vystaveni takovému „drobnému“ psychoteroru. Psychoterorista je dědek (Jürgen Prochnow), který si s největší pravděpodobností zapomněl vzít prášky a proto dělá dusno. Ten žije kousek opodál se svojí manželkou ( Soňa Valentová), které také dělá dusno. Jistě, není to nijak originální, ale přesto to určité možnosti nabízí. Tyto možnosti byly totálně nevyužity. Namísto toho je scénář, respektive jeho filmová adaptace, na které se podílel i režisér, rozepsána snad tím nejhorším a nejpokleslejším způsobem. Když bych to hodně zjednodušil, tak způsobem ryze německým. ()

Hitchcock Film Festival

Hitchcock Film Festival

05.12.2009

ČSFD a pražské kino Atlas vás zvou na retrospektivu filmů Alfreda Hitchcocka. Festival poběží od 7. do 10. prosince 2009. V nabídce jsou notoricky známé filmy (Psycho, Ptáci), ale i méně hrané snímky… (více)