Reklama

Reklama

Boba Fett: Zákon podsvětí


Kapitola 4: Bouře se blíží (E04)

(epizoda)
  • USA Chapter 4: The Gathering Storm (více)

Boba Fett se spřáhne s Fennec Shand. (Disney+)

Recenze (35)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrté epizody seriálu The Book of Boba Fett se ujmul Kevin Tanchaeroen, zkušený režisér různých seriálů. I jemu se podařilo udržet laťku a dokázat, že The Book of Boba Fett rozhodně není po Mandalorianovi poklesem. A hraných seriálů ze světa Star Wars se očividně nadále ujímají lidé, kteří jsou rádi, že mohou tento svět prozkoumávat.   Po zdrcujícím finále 3. epizody v rámci flashbacků předcházející 2. sérii Mandaloriana se děj uhýbá k setkání Boby Fetta a Fennec Shand. Dojde tak k propojení s 1. sérii Mandaloriana a následně zábavnou snahu o vloupání se do paláce Jubby Hutta. A dojde přitom k získání staré známé lodi, vyrovnání účtů a také opětovné konfrontaci se Sarlaccem.   Je zábavné sledovat, jak se z Boby Fetta a Fennec Shand okamžitě stává sehrané duo a jejich heist mise dokáže, že snad byla tahle dvojice pro sebe stvořena. Vizuál je přitom nadále parádní, hudba dvojice Ludwig Göransson/Joseph Shirley stejně tak a v průběhu opět může následovat bingo ohledně toho, kolik odkazů ze světa Star Wars jde v průběhu epizody nalézt. A minimálně celá sekvence se Sarlaccem dokáže navodit parádní husinu.   Hlavní linka poté nadále láká na válku mezi Bobou Fettem a Pykey. Boba Fett nadále rozšiřuje svůj tým a dostává minimálně jednu silnou posilu, která dokáže, že by nikdo neměl podceňovat velké chlupáče z Kashyyku. A finále navíc naznačuje, že příště dorazí známá postava, která k seriálovému Boba Fettovi vyšlapala cestičku. Dá se tudíž očekávat, že i ve zbylých 3 epizodách seriálu bude o co stát..... ()

PKD 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím nejlepší díl vůbec. Samoz., že to nejni žádný zázrak, ale to fakt někdo čekal další 2.s. Mandarinky? Já tedy ne. Tato minisérie jest sice převážně vzpomínková (jak to tak z 80% vypadá) ale jestli i ve zbývajících dílech budou zpětné ohledy do minulosti takovéhoto druhu, tak já říkám ano Ta 4. je tedy samoz. za znovunabývání movitého majetku Boby Fetta, zde konkrétně jeho divné lodi (jak ji již dlouhá léta nazývám, už jen z toho důvodu, že když tam vlezete do kokpitu, ležíte na zádech, checht) Otrok 1, esli se nepletu. Černý wookie (doufám, že ho hraje černoch, aby to bylo správně a moderně hyper PC, haha) vypadá ještě nasraněji a působivěji, než v comicsech. Ovšem, na Nuláka a BT nemá.;-) A kybernetický salon, jakoby vypadl z nějaké undergroudové verze GITS. Taky jsem rád, že vidíme, co se dělo ihned po jistém díle z výše zmíněného Mandarinky. Sice toto vše, včetně samotné série je pro některé lidi (kterým se prostě nezavděčíte, páč jim se nelíbí ani asi jediný a inovativní SW příspěvek a sice SW VIII a s tímto mají též problém, že to zase není inovativní, asi by se už definitvně meli ujasniti, co vlastně chtějí ) plytké apod. ale já jsem tedy od SW nikdy neočekával Bergmana či co. Po prequelové trilogii jistě ne. Když pominu SW III. A od tohoto projektu jsem nečekal nic a ani si zprvu nebyl jist, zda ho vůbec budu sledovati a nakonec jsem dostal něco. Včetně opětovné návštěvičky i s lodí pana pouštního Sarlacca, u Vybuchlé Jabbovy výletní bárky 1, č.p. neznám. U Ahsoky budu míti ovšem poněkud vyšší nároky. To zase jo. A u Obíka se nechám překvapiti. Tak. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestli byly vzpomínky Bobana na to jak vlastně přežil fajn, tak teď už to tvůrci s těmi flashbacky přehání. Věděli jsme už od první epizody, že Bobeš zachránil Fenku a že se uprdelil v Hutthouse a přesto najednou tři čtvrtiny epizody sledujeme, jak se to stalo.  Z pohledu vývoje děje, total zero, tomu se ani nedá říct vařit z vody, to je prostě jen obrázkový kalendář. Tzn. typická epizoda, která nic nikam neposouvá, ale spustí slinné žlázy všem fanouškům, kteří prostě milují všechno SW. Naštěstí to vcelku vynahradí ta nevzpomínková čtvrtinka, kde se aspoń něco řeší. Úplně mě ale fascinuje, jak si tvůrci pohrávají s diváky, jako s loutkami. Stačí třívteřinový hudební motiv Mandorínkomana v tom správném kontextu a matky letí pro mopy, aby vytřely loužičky pod svými nerdíky. Ano, tohle je fanservicová matrjoška. Fanoušové dostali Krsťu a teď další cukřík...objeví se jetpakář ve zbroji z adamantia. A já jsem si jistý, že to není zdaleka všechno...protože co se děje týče, nemají tvůrci co nabídnout, takže musí doručit další figurky, aby byl ten adventní kalendář co nejpestřejší. PS: Ale uznávám, že vizuál je luxusní. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Minulá epizoda měla jen rancora, tahle je na nerdgasmic momenty bohatší (přičemž zejména Sarlacc revisited kdekomu utrhne genitálie). Předvídatelnost a povinný fanservice zůstávají, ale moc hezky to bobtná a moc hezky se na to kouká. Když těsně před závěrem zabrnkají TY správný notičky, je vymalováno. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (6)

  • Jangova loď je hlídkové a útočné plavidlo třídy Firespray-31, zkráceně Interceptor třídy Firespray, postavená v loděnicích planety Kuat. (Veskoslav)
  • V kuchyni Jabova paláce lze potkat droida série EV. Nejznámějším „zástupcem“ ve světě Star Wars je EV-9D9, který mučil droidy v Návratu Jediho (1983). (Veskoslav)
  • Důvod výbuchu vzteku Krrsantan (Carey Jones) v kantýně a následnému utržení údu jednomu z Trandoshanů je jednoduchý. Po pádu Republiky a nastalolení Impéria se z Kashyyyku stále kolonie pro získávání otroků a také lovecký rajón Trandoshanů. Mladí Trandoshané považují za jednu z nejvyšší ctí získat kožešinu Wookieeho. (Veskoslav)

Reklama

Reklama