Země

Žena zdrcená osobní tragédií se uchýlí do odlehlého srubu, zjišťuje ale, že přežít v divočině není jen tak. Najde s pomocí místního lovce sílu vyléčit svoje rány? (Netflix)

John80

Nuda o čudnej žene, ktorá sa pokusi prežiť v zrubovej chatke a vysporiadať sa tak s osobným problémom a byť tak mimo ľudi, samotný dej skoro žiadny ()

desade

Katarziou rodinnej tragédie sa každý vyrovnáva po svojom. Koho niečo podobné ani len nelízlo, môže film považovať za nudný... ()

mira.l

Jako nebylo to špatné, ovšem pravdou je, že minimálně jedna z těch mých čtyř * je za nádhernou přírodu. Po většinu filmu jsem si připadal spíš jako při sledování nějakého přírodopisného dokumentu. Ten příběh samotný scénáristicky zase nějaké terno nebylo, to si nebudeme nalhávat. ()

rivah

Plytký příběh hluboce se tvářící a nasnímaný o útěku ženy z civilizace do srubu pod zasněženými horami. ()

haWranka

Jen to spíš taková povídka bez výraznějších zvratů, bez velkých překvapení. Celé to tak nějak plyne. Asi to vyvolává ty správné emoce v daných chvílích, herci jsou dobří a záběry na krajinu jsou úchvatné. Přesto bych potřebovala trochu víc. Takhle mi i těch 90 minut přišlo trochu moc. ()

Lupes

Může být lidské utrpení obaleno kýčem? ... Film o tom, kterak holka z města v divočině ke smíření přišla. Bohužel to ovšem natočila... holka z města. Směs naivity i praktické neschopnosti je přímo bolestivé sledovat, nicméně to má spád a je to napínavé.  Pak ovšem nastoupí tzv. červená knihovna; zjeví se bájný hrdina, který je dle pravidel ženského románu empatický, citlivý, obětavý, zraněný (takže potřebuje také ošetřit a není nijak dominantní). Navzdory jejímu odmítání je tu jen a jen pro ni, bez vedlejších úmyslů či tužeb. Taková vousatá kamarádka, která trpělivě snáší veškerou tu kupu sebelítosti, spí uprostřed třeskutých mrazů v autě (aby vás, nedej bože, nekompromitovala) a dřevo vám nejen naštípe, ale ještě vás naučí zacházet se sekerou, aby vás nezahanbovala. Výsledek: Silná holka, co všechno zvládla. A vousatou kamarádku si indiánští šamani zase pěkně schovají pro další zoufalý případ (křesťanský kecy by se tady moc nevyjímaly, ale ty kouřový kejkle jsou děsně cool!). Po zhlédnutí si myslím, že filmoví fajnšmekři jen tak neskousnou, že bývalá modelka tu tak trochu kopíruje kvalitní režisérský počin svého bývalého manžela (který mimochodem točil během jejich krize a v kinech bodoval v roce ohlášení jejich rozvodu). Sufražetky dají Robin zase sežrat, že bez chlapa se to neobešlo. No a mužský pokývají hlavou nad dalším zobrazením zoufale emancipované sebevraždy. Mimochodem, reálně by to dopadlo asi jako v případě Rebeky Vance, její sestry a čtrnáctiletého syna. Jenže odsoudit tento film tak jednoduše nejde. Je v něm skvělá hudba i úvodní song. Příroda jak z reklamy na Aljašku. A nejsilnější je toto dílo ve zobrazení bolesti nad ztrátou a právě v této rovině skýtá nejsilnější momenty. Objevuje se v něm i téma samoty uprostřed davu, která vede k silné a pochopitelné touze po samotě opravdové. Jenže ouha, i tady je jedno velké ALE. Protože většina lidí, kterým zemřely děti či jiní milovaní, si prostě nemůže dovolit koupit pozemek ve Skalistých horách a utápět se v kýči přírody. Film se tak nechtěně stává produktem západního sobectví a neskromnosti, která je nakonec hlavním překážkou vůči multi-kulti souznění a empatii. Pokud tohle pustíte africké matce, jejíž děti zemřely na podvýživu a těžkou práci v dolech na diamanty, asi se se zlou potážete. ()

Najt

Krásná, dramatická jednohubka. Osud ji připravil o to nejcennější. Díky veliké psychické bolesti a trápení ztratila vůli žít. A tak se utrápená žena rozhodne uniknout do divočiny. Bez jakýchkoliv dovedností o přežití se ocitá v přírodě. Neumí lovit, neumí pěstovat, neumí se ubránit před zvěří, nemá dostatečné zásoby na zimu atd. Těžký začátek se však časem otočí, když potká někoho, kdo ji může pomoci se základními survival dovednostmi. Žena se časem vše naučí a začne žít v přírodě a po svém l. Bolest ji stále pronásleduje a nezbývá než se s ní smířit. Nakonec zjistí, že musí žít dál. ()

Tanner

Pěkný film. Přestože celovečerní co do stopáže, divácky mám trochu pocit, že jsem viděl skvělý kratký film. Spoustu věcí si člověk musí domyslet, roční období mine během pár střihů... a možná že právě v tom je síla snímku - hlavně ve druhe polovině, první by ještě snesla trochu zkrátit, hlavně o flashbacky. Celkově velmi lidský a hořce nadějeplný film, na který se i díky nádherným scenériím příjemně dívá. ()

papadoce

Tak už aj Robin Wright sa rozhodla, že si zrežíruje samu seba do ľudskej drámy. Zvolila si časovo nenáročný formát, čo je pre diváka väčšinou veľmi vítané. A zprvu sa zdá, že aj za tému si vybrala často omieľané klišé, lenže úplne tomu tak nie je. Navyše je to natočené láskavým ženským pohľadom. Stále viac žien vystupuje do popredia a myslím, že pre nás je to dobre. Naberajú totiž rôzne scenáristické či režisérske zručnosti a zároveň dávajú filmom niečo, čo dokáže len málo chlapov. Chápať ženu nie je jednoduché a práve takéto filmy tomu môžu hodne napomáhať. Keď vás niečo vyženie náhle a absolútne nepripravenú z civilizovaného sveta do divočiny je jasné, že to musí byť niečo obrovské. V prvej polovici sledujeme ženu bojujúcu s prírodou. Problém pre ňu je snáď úplne všetko. Rúbanie dreva, zháňanie potravy, divoké zvery. Bohužiaľ znázornenie jej nepripravenosti bolo občas mierne prehnané, až pripadala divákovi nie nepripravená, ale skôr retardovaná a to mi vadilo. Nemyslím, že bolo potrebné takto ponižovať hlavnú predstaviteľku, či dokonca všeobecne ženu v divočine. Potom sa ale pomaly dozvedáme, čo ju do tej divočiny vyhnalo a to sú silné momenty. Robin nám to ale rozhodne nepovie ihneď na prvú. Proste si na to musíte počkať, no stojí to za to. Najsilnejším momentom je však záver. Pozor, príde čistý spoiler v podobe varovania. Je to strašne strašne smutný film, tak ak také nevyhľadávate alebo ťažko znášate, nepozerajte to. Budete totiž možno slziť. ()

SAINTS

Režijny debut Robin Wright dopadol celkom dobre.Scenaria bola samozrejme fantasticka.Je to film ktory prinuti divaka premyšlat.Važte si čo mate.Majte sucit s ostatnymi.Nikdy neviete s čim maju do činenia.Pribeh divaka vtiahne do deja,je dobre napisany a zrežirovany. ()

iz67

Pomalej film, hlubokej, teda chtěl by být. Ale nakonec klasická ubrečená hloupost, která tě banalitou konce opravdu nerozteskní. 3* se sebezapřením. ()

shade000

Hodina a pol melanchólie, no neskutočne krásnej a doplnenej o nádherné scenérie divočiny s úžasnou hudbou v pozadí... ()

smatana.sk

Hrdinkina nepraktickosť naozaj hraničila s pokusom o samovraždu, ale potom sa naučila, že najdôležitejšie vybavenie na prežitie v divočine je jeden zručný chlap. - Riešenie základných potrieb má terapeutický účinok. ()

Pete

Přestože Robin Wright upletla svůj režijní debut z kýče, tak je to sympatická, subtilní podívaná, která emocionálně funguje. ()

cerdax2

Krasna a kruta priroda a do ni zasazeny obehrany pribeh o bolesti a lecbe samotou. Robin me presvedcila pouze herectvim nikoli pribehem 60%. ()

]V[()Rt

Je až neuvěřitelné jak dlouhatanánský dokáže být film trvající 89 minut včetně titulků. Pocitově to má jednoznačně přes dvě hodiny, přičemž scénář by stěží pokryl jednu celou epizodu Velmi Křehkých Vztahů. Je pravda, že se tam dá celkem často vidět moc pěkná příroda, ale proč si v tom případě raději nepustit něco od National Geographic nebo BBC ? ()

wowylgu313

Tady se víc rozepíšu...  Protože nebude zas tak moc lehké obhájit čtyři hvězdy, respektive 75-80% ... našel jsem se v tom, hned ze startu jsem se chytl děje... herci, moc příjemní, sympatický... no takže rozehraju to asi tím že, dostat lekci jak přežít v opuštěné chatě někde úplně mimo lidstvo, tak neváhám a jdu, nahned. A to se mi v životě nestalo ani takové drama jako hlavní protagonistce. No dál, tenhle film je prostě depka sama o sobě. Kord ze začátku, střed filmu je na oko "pohoda" a myslím si že né jeden člověk by tohle nechtěl zažít, doslova. (Myslím ten Survivor) No a konec už je emoční bum. Tam není o čem. Naprosto si dokážu představit že by to mělo klidně i o hodinu delší scénář a to i přesto že to pro někoho může být prostě nuda. Ono to tak působí ale každý kdo se v tom vidí to prostě bohužel hltá a hltá a hltá... Pak přijde konec, ten v poslední minutě před titulkama, který kdybych to měl být já by nenastal. Nikdy bych z té chaty už zpět do civilizace neodešel. Jedna věta co mi zůstala v myšlenkách z tohoto díla: "Nevím, proč tu vlastně ještě jsem"! ... ()