Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Toraga si uvědomí, že musí své spojence převést z Ósaky, jinak riskuje jistou porážku. (Disney+)

Recenze (33)

rashaverak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velka cast skveleho z prvnich dvou dilu byla zadupana do zeme, z drsneho historickeho Japonska jsme se prenesli kamsi k Piratum z Karibiku, ovsem bez humoru. Zustala hloupa heroicka vyprava nedavajici v jednotlivostech zadny smysl. Nicmene serial konecne zacina byt hoden loga Disney v podobe plytkych pribehu stylu Star Wars ci Marvel. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tomu srovnání s GoT se už nedivím. Ale je potřeba dodat, že k takové kvalitě se její tvůrci dopracovávali několik řad, kdežto Goss, Marks s Kondo pálí do diváků ostrými už od začátku. Ovšem řeč je zatím "pouze" o "dramatičnosti a epičnosti" scén. Složitostí a mírou zvratů, Shogun Martinovu eposu konkurovat nemůže. Ovšem sleduje se to krásně; dramaturgicky to funguje bezchybně. Nejde jen o to, že bojové scény a námořní manévry vypadaly velmi věrohodně. Ale také o napětí a atmosféru, která je provázela; která jim předcházela. A tím vším se proplétají intriky silných postav a exotika starého Japonska. V této epizodě byl Jarvis velmi výrazný a je zřejmé, že s ultracharismatickým Sanadou dokáže držet herecký krok. Postavu obhroublého, ale bystrého a cílevědomého námořníka totiž hraje skvěle. Nebojím se predikovat, že nějaké ocenění dostane i on. Parádní epka. ()

Reklama

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Toranaga sa musí dostať z Osaky a na to je nutná dômyselná lesť. Celý plán nakoniec klapne až na cudzinca, ktorý musí zostať na bárke na mori. Šikovnosť a jeden dlh mu zachránia život. Prevedenie: Vizuálna stránka je opäť v popredí ale nie zas tak moc pred veľmi silným príbehom. Zvyky miestnych sú veľmi zaujímavé ba priam edukatívne. Teraz sa iba začne hra o moc keď sa jedná o vojnu celého národa. 92% ()

M.E.K.Y 

všechny recenze uživatele

Obecně epizoda na čtyři, ale za ten jeden epický moment hrdinství, oddanosti a čestnosti samuraje Buntaró v přístavu, dávám plný počet. Tento úsek jsem si přehrál snad 20x a je tak špičkově nasnímaný a i když tato postava se v seriálu mihla asi tak 3x a nemáte k ní ještě žádný vztah, tak to má neuvěřitelné emoce a gule! ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělá výprava, zvuk a kostýmy, charismatičtí herci a permanentní mlžný závoj japonských břehů. Anglického lodivoda Blackthornea, tedy barbara Johna čeká přesun z Ósaky do rybářské vesnice, kde bude podle mistra Toranagy v bezpečí. Sám nadále čelí nepřátelství členů Rady regentů. Blackthorne postupně opouští pošetilost západního „civilizovaného světa“, který si nárokuje daleké území a nutí mu křesťanskou víru, vlastní řád a kulturu. Postupně si tak získá důvěru Toranagy a vstoupí do jeho služeb. A navíc má nově vycvičit zámořský oddíl za použití zbraní ze své lodě. Akce je podstatně víc, bitevní pasáže zvládnou ohromit. Pořád jde nicméně o sérii, která svou rozmáchlostí představuje poměrně těžké sousto. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Styl kraul, kterým John Blackthorne (Cosmo Jarvis) plave v moři, Evropa 17. století neznala. Evropané plavali stylem prsa a s kraulem se oficiálně poprvé potkali až v roce 1844, když ho v Londýně předvedli dva severoameričtí Indiáni. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama