Epizody(6)

Nalezenec Jack žije v přístavním městě u pěstounů, ale vše ho samozřejmě táhne k moři. Navíc když si matně ze svého raného věku vzpomíná, že k moři se váže jeho poslední setkání s rodiči. Přes všechny problémy se nakonec Jack na obchodní loď dostane a jak se ukáže místní posádka má blíže k pirátství než k poctivému obchodu. Nicméně dobrodružství pod plachtami a honba za poznáním vlastního původu, ať je jakýkoliv, mohou začít.

Němečtí filmaři v roce 1981 objevili novou dětskou hvězdu Patrika Bacha, který všechny překvapil v seriálu Silas (také běžel v ČST) a rozhodli se ho obsadit o rok později i do nově vznikajícího dobrodružného seriálu Jack Holborn.

Nespornou výhodou pro českého diváka je fakt, že seriál běžel v době, kdy jsme mohli dobrodružné filmy spočítat na prstech jedné ruky. A navíc ... byl tehdy hlavně pro nás, pro děti. (Blackadder)

Mykhaluu

Málem jsem kupoval z nostalgie ta levná DVD letos! :-D :) Magion rulezz! :) (Použiju rulezz mladší generace, snad užití anglikanismu chápu správně... :) ()

vitac.

Chvíli mi trvalo, než jsem po takové době zjistil, na co že jsem to - rozuměj název - jako malý kluk koukal. Ale nakonec se dobrá věc podařila a můžu tak napsat pár čerstvých zážitků. Zápletka je pro dospělého lehce odhadnutelná, ale jinak musím uznat, že žádné další "zklamání" nečekalo. Naopak silné scény (a skoro každý tu nějakou zmínil, mě nejvíc zaujala "trubička" a pak jsem měl stále živou hudbu (existuje soundtrack) a úvodní záběry ještě při titulcích, protože plachetnice mě tehdy hodně braly:)) zůstaly silnými, herci odvedli práci kvalitně a scénář je, s výjimkou "hlavní zápletky", jak již jsem psal, také velmi dobrý a nelineární. Slabší čtyři. Ale pro kluky s dobrodružstvím v krvi je to za pět:) P.S. Je zajímavé, že tehdy jsem fandil druhému z bratrů, holt časy se mění;) ()

senecek

Ve své době jeden z mála koukatelných televizních seriálů,filmů. Moře,plachetnice,dálky a dobrodružství,kdo by odolal ,,útěku" od každodenní reality. Je škoda,že to nejde v televizi nyní,třeba místo Ordinace ....... ()

Phex

Když teď vidím záběry a slyším úvodní znělku běhá mi mráz po zádech. Perfektní klukovský seriál. Nepodbízel se, nejel na nějaké dobové vlně a nedoprovázela ho reklamní kampaň - to už si dnes vůbec nejde představit. ()

rytir1

Vyrůstal jsem na Magionu s Vegou a jejich legendách Jackovi s Čáryfukem, už jako dítě sem hltal kapitána Sheringhama. ()

badajajuak

Všech 12 dílů vyšlo na třech DVD od společnosti Mido a dokonce s původním dabingem, takže jsem neváhal, DVD koupil a celý seriál zhltl za jeden večer a ráno. Po 15 nebo kolika letech, co jsem to kdysi viděl, se mě seriál znovu líbil, má parádní příběh a napínavý děj, hlavně kapitán a lord Sharingham v jedné osobě alias Matthias Habich, v českém znění nezapomenutelný hlas Jiřího Klema, mají svoje osobité kouzlo a charisma. ()

xentrixx

Ve středu Vega, ve čtvrtek Magion. Jelikož jsem v té době závodně sportoval a doba vysílání obou pořadů se kryla s tréninky, neměl jsem nikdy možnost seriál dodívat až do konce. Mám ho komplet až dnes a i v dospělosti se na něj jednou za uherský rok s radostí podívám, tentokrát již s plným komfortem digitálního formátu. Jestli někdo hledá dokonalou definici dobrodružného seriálu pro děti, nechť se vydá na mořskou cestu s malým Jackem a kapitánem Sheringhamem... ()

Martinmt29

Podíval jsem se na seriál na jeden zátah. Nejlepší asi 9.díl s dražbou otroků. Super seriál a i bez nostalgie bych dal nejvyšší hodnocení. ()