Epizody(6)

Nalezenec Jack žije v přístavním městě u pěstounů, ale vše ho samozřejmě táhne k moři. Navíc když si matně ze svého raného věku vzpomíná, že k moři se váže jeho poslední setkání s rodiči. Přes všechny problémy se nakonec Jack na obchodní loď dostane a jak se ukáže místní posádka má blíže k pirátství než k poctivému obchodu. Nicméně dobrodružství pod plachtami a honba za poznáním vlastního původu, ať je jakýkoliv, mohou začít.

Němečtí filmaři v roce 1981 objevili novou dětskou hvězdu Patrika Bacha, který všechny překvapil v seriálu Silas (také běžel v ČST) a rozhodli se ho obsadit o rok později i do nově vznikajícího dobrodružného seriálu Jack Holborn.

Nespornou výhodou pro českého diváka je fakt, že seriál běžel v době, kdy jsme mohli dobrodružné filmy spočítat na prstech jedné ruky. A navíc ... byl tehdy hlavně pro nás, pro děti. (Blackadder)

VanTom

Mé neskrývané nadšení z poctivě zpracovaného exotického dobrodružství pro mládež (s výbornou hudbou) se samozřejmě nese na vlně nostalgie, jak se mi útržky děje vybavovaly z dětství (třeba kolosální diamant Bílá paní). Má prostě všechno: zrádné i přátelské piráty, romantické plachetnice křižující oceány, námořní i šermířské bitvy, smrtící bouře, ztroskotání, poklad v potopené lodi, malárii, otrokáře, bratrovražedný spor… Takovéhle (a takhle) už se pořady podněcující klukovskou fantazii netočí. Zároveň však musím přiznat, že Jackova umanutost zjistit svou minulost s opakovanými flashbacky byla po chvíli otravná, výstavba příběhu nestabilní a uspěchaný závěr bezmála "antikatarzní". Ale kuš… ()

dr.jacoby

Výborný seriál, plný dobrodružstva a napätia. V mladých rokoch som ho mal veľmi rád a čuduj sa svete v tridsiatke je pre mňa tento seriál stále výborný. Páčila sa mi celá Jackova pirátska skupina, ale najradšej z jeho kumpánov som mal pána Trumpeta. ()

velkyvezir

Připojuji se k mnohým zde: klasika dětství. Patrick Bach - dětská hvězda 80. let s obrovskýma kukadlama. Ještě si ho pamatuji ze seriálu Anna, kde už byl starší... a samozřejmě z časopisů Bravo:-D ()

wosho

Klasický dobrodružný seriál propojený mým dětsvím stejně, jako dětská spartakiáda naší školky:-) ()

Lynx

Vynikající seriál, který jsem v dětství miloval. I teď, v dospělém věku, byl pro mě zážitek zhlédnout všech 12 dílů znovu. Nádherné záběry přírody, podmanivá hudba a příjemný původní český dabing člověka lehce přenesou z šedé reality do vzrušujícího světa pirátů a nostalgicky mu připomenou klukovská léta, kdy snil o podobných dobrodružtvích. To pak divák tvůrcům ochotně promine i některé nelogičnosti, které se v příběhu vyskytují. ()

tuwanakha

Nemůžu říct, že by se mi tenhle seriál nelíbil, ale vzhledem k tomu, že mne zastihl už jako dospělého, tak mě neuvěřitelně lezl na nervy hlavní hrdina Jack. Hrozně jsem se divil proč všichni tolerují jeho vylomeniny a nevysázejí mu radši pár na zadnici. JInak moc pěkný dobrodružný film. ()

Rami

Skvělý seriál - jeden z mých nejoblíbenějších. Dobré výkony charizmatických herců, skvělý děj, plachetnice a zcela dokonalá závěrečná znělka (tu jsem fakt miloval). Velká škoda, že se už něco takového netočí. :-( P.S. Všimli jste si, že je to snad jediný seriál určený pro mládež, kde se piráti a vojáci zabíjí a né jen pohlavkují? :-) ()

levente

Naprostá nostalgie. Neexistovalo, abych neviděl jeden díl, nezáleželo na tom, že jsem celou sérii viděl dvakrát. Události mého celého světa se podřizovaly tomu, abych mohl každý díl shlédnout. Dodnes mě zamrazí, když vidím flashback s přídí lodi vynořující se z mlhy... ()

kacaabba

Nic jsem od tohoto seriálu závratného nečekal. Snažil jsem se navázat na předchozí seriály, na které koukáme spolu s dětmi. Ale musím říci, že mne nakonec překvapil. Přijemně. Neztotožňuji se totiž s filmy, které propagují vrahy a zloděje jako hrdiny, s nimiž se dětská duše ztotožňuje. Mám na mysli piráty a podobnou sebranku. Kapitán pirátské lodi byl i v tomto příběhu vlastně sympaťák, ale průběh byl překvapivě normálnější než dnes běžné šablony. Zlo zůstalo zlem. Nalezenec Jack se nenadchl pro piráty a jejich způsob života, stále si byl vědom, že tohle není dobrá cesta. Jednotlivé postavy nebyly černobílé. Na hlavních hrdinech byly k nalezení i nevhodné vlastnosti, stejně tak na "zlých" pirátech bylo vidět, že jsou to jen lidé, kteří také umějí být fajnoví, přátelští, dobří. Jen se rozhodli a setrvávají na špatné cestě. Příběh, který vypadá tuctově a mnohým se tak asi i bude znát, vyzdvihuji a proto i hodnotím vysoko. ()

dalziel

Tak tento serial som ako decko zbožňoval. Veľa si z toho už nepamätám len že Jacka daboval Robo Roth a moja obľúbená postava sa volala Morris. ()

D.Paulus

Sice je už někde znát zub času, přesto však jde o celé moje dětství, kdy jsem napětím málem vyletěl z kůže. ()

Lupes

Paráda. Bez super-hrdinů, upírů, kouzelnických hůlek, zombie a dalších sra.ek je to přesto napínavé, dobrodružné, krásné i reálné. Voní to mořem, nostalgií dávných dob. Příběh atmosférou Dickensovský, výpravou skromnější. Byť určen mladšímu publiku, charakterem postav a vývojem vztahů rozhodně není banální či dětsky černobílý. Koukám na to s pětiletým klukem, dřív než ho začnou vychovávat současné gender demagogie. Zvládá to skvěle. Baví nás to oba. ()

topi80

Viděno znovu po 25 letech. A nezměnilo se nic. Plachetnice, moře, piráti, složité charaktery a jedna nevyřešená záhada. Zub času seriálu neuškodil, ba naopak. Výprava je vskutku monstrózní, ať už se pohybujete v přístavu, kde to smrdí prací, nebo mezi odrbanými piráty. V dnešní době by se tomu říkalo velkofilm. Jen bitva se moc nepovedla. Příběh skvěle vystavěný a na scéně se objevují postavy, které si vás získají. Všiml jsem si jedné zajímavosti. Soudce Sheringham, ač ztvárněný stejným hercem, nemá ani desetinu charismatu kapitána a divák se těší, až se s kapitánem zase setká. Závěrečné vyústění nakonec přinese banálnější rozuzlení, než by divák čekal (ale tak to bývá i v životě), a také kapitán Sheringham se nechová s takovým klidem, jak ho známe z prvních dílů. Ale to jen tak na okraj. Zcela zasloužených 5 bodů. ()

selekce

I pro mně je to srdeční záležitost. Každou neděli jsme s bráchou s předstihem běželi k televizi, aby nám náhodou neutekl začátek .A stejně jako většina dětí jsme fandili pirátům :o) ()