Šestnáctiletá stydlivka, kterou štve toxická a sexistická atmosféra na střední, se nechá inspirovat bouřlivou minulostí svojí mámy a anonymně vydá školní plátek, který rozpoutá revoluci za rovnoprávnost. (Netflix)

VanTom

V upozaděném režimu školní teenagerské romantické komedie předkládá scénář i půvabné momenty, zatímco jako aktivistická feministická rebélie jen návodně křičí jedno vzteklé plakátové heslo za druhým v karikovaně toxickém prostředí. Girl power! Jsem 110% černá a jsem na to hrdá (a lesba k tomu)! Až skutečně otravuje. 3/10 ()

Ještěřák

K Moxie jsem se dostal pres ctyri nasrane male punkerky The Linda Lindas, ktere jsou bozi, jinak bych na to na Netflixu v zivote neklikl. Ty jsou nakonec asi jedine skutecne pubertacky ve filmu o pubertacich (ktere maji navic zcela nevyznamne cameo), coz je v pripade 10+ let starch hercu "trochu divne". Tema samotne me nijak neurazi, ale ani se me nikterak nedotyka. Proste se nevyzivam v reseni toho, kdo ma jakou barvu kuze nebo co ma v trenkach. Ale zase uznavam, ze kluci na ZS/SS jsou prumerne dost hell. Trochu nechapu zarazeni humor, bo tam skoro zadny nebyl. Ale ze bych se vylozene nudil to taky ne. Ja jsem vlastne hlavne rad, ze jsem nasel The Linda Lindas. Trochu to pripomina se situaci kolem Zmizeni v hotelu Cecil, taky je to na Netflixu, taky to trochu vari z vody a dostala me k tomu makla sexy Asiatka. ()

mateas.matt

Dalsi z rad pseudo sexualni ukazky jak to funguje v ju es a ej na skolach. Nikdo nic nevidi, nikdo s tim nic nedela a vlastne.. kdo by chtel jakkoliv sexualne obtezovat tenhle docela osklivej oblicej hlavni postavy? ()

petikacka

Takový holčičí film pro holky rebelky, které se rozhodnou bojovat za rovnoprávnost. Nevím jak to vnímá dnešní mládež a jak dalece je bojovná, ale pokud je to jako v tomto filmu, tak je to docela sympatické. Hlavní je stát si za svým názorem a nebát se k němu přiznat, ať to stojí co to stojí. Joo, to byly časy s ředitelskou důtkou...Za mě 70% ()

Bozvav

Snímek Ramařky je veskrze průměrnou podívanou s tuctovým scénářem, ucházející hudebním doprovodem a zoufale nevýrazným castingem, díky kterému je nablblé téma, ještě zoufalejší, než si zaslouží. Chápu potřebu tvůrců upozornit na hluboce zakořeněnou misogynii a sexismus na amerických školách, ale způsob, jakým to natočili, je poněkud nešťastný. Přitom se jedná o téma poměrně závažné a je dobře, když se na ně upozorňuje. Nicméně za mne většina filmů s touto tématikou je natolik stupidní, že dělá společnosti spíše medvědí službu. Já se nudila, což by se u takto závažného tématu stát nemělo.  PS: stejně mne fascinuje skutečnost, že děvčata, které zastávají heslo" Nedáš - nedám", si na sexismus povětšinou nestěžují a ještě na tom vydělají. Za mne velmi slabý průměr 40% max. ()

fixaman

Perfektní film o tom, jak si mladý holky nemají nechat srát na hlavu. Jen víc takových. Kdyby jednou moje dcera byla taky taková, budu jedině rád. ()

BOURQUE

Film snažiaci sa spojiť prvky feminizmu, vzburu šestnásťročných dievčat a #metoo. Miestami to čiastočne funguje, miestami nie. Ďalší problém je „vývoj“ charakterov – nič také sa tu v pravom zmysle slova nekoná. Herecké performanci sú klasické a spíš ploché. P.S.: Patrick Schwarzenegger hrá namyslenú sviňu, ktorú by ste najradšej nakopli do zadku. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Olík

Taky to znáte, vy jenž jste se nechali nachytat na Netflix a vaše znalost anglického jazyka se rovná dog je asi pes nebo kočka. Projíždíte službou a hledáte nějaký nadabovaný snímek, když po několika minutách marného snažení ve stylu smrtky berete všechno. Tak asi nějak takto omylem jsem se dostal k Ranařkám, které mne nakonec zasáhli tvrdým directem. Po prvních minutách…..šedá myška si bude řešit svoje problémy dospívání…..tohle asi nebude tak úplně pro mne. No, přibývajícím časem se rozjíždí zajímavý příběh. Ano, řeší se klišovité školní problémky prvních lásek, kamarádství, bla, bla, bla……uzdu v rukou ale dřímá zábavná forma nedospělého aktivismu. A to musím jedním dechem dodat, že nejsem žádným zastáncem (spíše naopak) současné hysterie ohledně všeho a všech. Úplně jsem v průběhu vypustil, že jde o okatý feminismus a jenom se bavil partou holek, která je o generace jinde, než já sám. Dokonce jsem jednu dobu přemýšlel, že budu v udělování hvězdiček ještě štědřejší, nakonec však zvítězil můj postoj k falešné korektnosti, ať už jde o pohlaví, barvu kůže nebo velikosti bot…..každopádně, byl jsem mile překvapen a posílám dál. ()

Hellierer

Poselství je samozřejmě chvályhodné, avšak je zde do diváka vtloukáno tak neskutečně agresivně a nemotorně, že ho to velice brzy začne otravovat, stejně jako většina postav. A přitom je to škoda, jelikož lehké záblesky toho, že se mohlo jednat o příjemnou jednohubku, tu jsou. Ale bohužel. ()

Eyron161

Uff, jakkoli se umím ztotožnit se záměrem tvůrců, tak mám intenzivní pocit, že s plytkostí, kterou ho servírují, jsou schopní jej předat věkové skupině cca 13-. Škoda, Bikini Kill asi nebudou na tohle úplně pyšné... ()

Likan7

Přesně utahaný a nudný film vlastně bez nějakého scénáře. Prostě jen obyčejný život na americké střední škole. Nic, co bychom před tím 100x neviděli vtipněji, vážněji a hlavně lépe. ()

Megynka

Oh Boze 🤦‍♀️ první polovina ještě ušla, ale pak? Nuda, trapnost, ubohost. Tyhle šílený feministky tvl 🤦‍♀️ ()

sunfreedom

Překvapuje mě, kolik lidí se tu cítí uráženo, znechuceno nebo snad dokonce ohroženo blbym teenage filmem pro holky. Ano, chápu. Žádná z nich se nesvlékla a motivem filmu nebyl pakt hlavních hrdinek za účelem přefiknutí mužské části castingu. Odpad! ()

SAINTS

Som vdačny za to že existuje film,ktory odhaluje problemy ktore musia ženy preživat minimalne na strednej škole.Film hovoril o niektorych dôležitych otazkach o ktorych by sa malo hovorit.Tento film skor uputa americke publikum ako napriklad to naše. ()