Šestnáctiletá stydlivka, kterou štve toxická a sexistická atmosféra na střední, se nechá inspirovat bouřlivou minulostí svojí mámy a anonymně vydá školní plátek, který rozpoutá revoluci za rovnoprávnost. (Netflix)

curfew77

Dlouho jsem doufal, že to Amy Poehler celé myslí jako nějakou sofistikovanou meta legraci, ale... asi ne. Naprosto se nelze vyhnout srovnání s o pár let staršími a nedávno viděnými Booksmart, režírovanými skoro o generaci mladší Olivií Wilde, a tohle srovnání vyznívá pro starší z obou hereček na direktorské sesli bídně. Ale abychom byli spravedliví, chyba je samozřejmě hlavně ve scénáři... respektive ve snaživé myšlence, která evidentně dominovala vzniku celého filmu. Filmu, v němž jsem měl nutkání fandit záporákům, protože protagonisté se pohybovali na škále od unylosti po nesnesitelnost. Nefunkční, otravné a ke všemu nudné. 30 %. ()

krumlajs

Jeden z nejlepších Netflix filmu ever. Poslední dobou na Netflixu vychází samí těžce průměrný filmy, ale ranarky jsou těžkej nadprůměr. Poehler se může v klidu zařadit mezi herce, kteří zvládnou s velkou parádou režírovat. Obsazení je excelentní a už dlouho jsem neviděl tak sympatický hrdiny. Film skvělé střídá vtipný i vážný témata. Jen víc takových filmů. 80% ()

jokino

Film ma aj celkom bavil, nebolo to nič gíčovité, alebo prehnané, práve naopak, celkom kľudné a pohodové a tu tomu práve chýbal trošku drive. Ano, nie je to nič dychberúce, dievčatá robia veci v rámci svojich študentských možností, nepatria k žiadnym preborníčkam v ničom, extra ani v ničom nevynikajú, všetko prebieha pokojne, no na to film možno trošku aj dopláca (aspoň v mojich očiach), nakoľko je tým pádom dosť ospalý a trochu nezáživný. Všetko vyvrcholenie príde prakticky až ku koncu, čo je trochu škoda, mohlo to byť zaujímavejšie. Malo to svoj potenciál, ktorý ostal mierne nevyužitý.. Ale inak, ceková spokojnosť, oddychovka.. ()

PTomA odpad!

Uštěkanej film pro Twitter komunitu, která řve a pičuje na vše kolem sebe. Nejhorší je hlavní hrdinka, která je chodícím monstrem vyzařující naprostou nenávist vůči všem a všemu. Dávám zaslouženej odpad, tohle nemůže natočit někdo normální. ()

Ace.A.T.L.

Hele, ale proč by ne. Svět je plnej filmů o všem možným, ale feministickej film tu ještě tak nějak pořádně neni. Sice je to lobbing, jako poleno, ale nejsou snad i filmy o lobbingu pro armádu, policii, práva zvířat, vegetariánství apod.? Tak já to beru tak, že je tu další film, co neni úplnej odpad a je to takovej ten teen průměrnej film, co neurazí(až na někoho, kdo neumí mít i jinej pohled) a ikdyž čověk ví, co bude, protože v tad těch filmech je to pořád stejný, má to nádech nový myšlenky, což drobet oživilo teen movies. Nehodnotím kvůli smyslu filmu, ale hodnotím to, že jsem viděl haldu jiných filmů, co lobovali za něco a byly to mnohem větší kraviny. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

NovySvet

Není to úplně nejideálnější, to přiznávám, ale předá to velmi důležité poselství a to i trochu odlehčeněji. Samozřejmě se zde ale zase objevují naštvaní sexističtí muži, který tenhle skvělý a potřebný film stahují na nezasloužených 50%. Sexistická ČSFD se opět krásně vybarvila, ale díky za každého normálního člověka tady, za mě si Ranařky zaslouží solidní 4* a k úplné spokojenosti mi chybělo opravdu málo. ()

Heywood odpad!

Scénka s pomocníkem v prodejně, který mile nabízí pomoc s nákupem tupé feministce mě hned na začátku varovala, že to bude asi propadák. Ale věřil jsem v kritickou nadsázku, abych ale víru ztratil v dalších minutách. Hlavní hrdinky spojoval stejný prvek- byly obludně otravné a jedna až lidsky odpudivá. Ředitelka školy bylo trapné klišé tak někdy z doby Pomády (1978?) a nedalo se na to vůbec dívat. Všechno navíc strašlivě přehnané. Tato ideologistická propaganda by se vůbec neměla nazývat filmem, ale měla by se ji vytvořit samostatná kategorie: Digitální ideologický paskvil. Odpad. (Mohl by mi někdo vysvětlit, protože to není poprvé, proč se v USA do rolí teenagerů obsazují herci a herečky i ve věku 27 až 30? To by se česká Šafránková do role Popelky(tehdy 20 let) asi vůbec nedostala...Ale asi byl ten socialismus holt zpátečnický...) ()

klara.leb

Film, který je potřeba, ale českým chlapům se rozhodně líbit nebude. Určitě ne těm, co se bojí o svou maskulinitu díky strachu, že být ženy stejně uznávané, najednou by přišli o tolik výhod, že raději budou prohlašovat, že emancipace je zbytečná a podobně filmy stojí za prd. Užijte si to, protože filmy jako tenhle za to stojí a tím víc to pomůže :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. Doufám, že si učitelé, kteří zhlédnou tento film, uvědomí, že to, jak se chovají někteří pedagogové v tomto snímku, není vůbec vhodné. Problémy studentů nelze vždy zlehčovat. ()

everything odpad!

Větší sračku jsem neviděl a přiznám se, že jsem nedokoukal ani tohle... GRC nad GRCEM... ze začátku jsem si netflix idealizoval a i toho černého Achilea jsem jim tak nějak odpustil (nedíval jsem se na to), ale tohle... tohle nemá obdoby... tak woke sračku snad ani natočit nejde... doufám, že to vyhraje oscara nebo tak něco... ()

Logicomix

Tohle je angažovaný film. Na mě trochu moc "instruktivní". Ty části, kde se neřešila rovnoprávnost, jsem si užil víc. Ale já rozhodně nejsem holka na střední v USA. Vybral bych prachy na scénář, kde se "krize" v příběhu nevyrobí tak, že se hrdina/ka začne najednou chovat jako kretén. ()

CheryLka

Film mne zaujal kvůli traileru a přiznám se, že jsem nečekala oskarovou záležitost. Jedná se o průměrný aktivistický film, kde se řeší feminizmus, gender, moderní pojem „toxické prostředí“ ve škole, rasová problematika, ale i sexuální orientace apod. Primárně tu jde ale o vztah ženy x muži, resp. dívky x kluci… Film je až na pár scén dost pomalý a nudný, očekávala bych větší akci a spád. Hlavní hrdinka mi je ale sympatická, i ten její nápadník a oceňuji, jaké herce vybrali. Občas mne však přinutilo se zamyslet u situací, pro mne naprosto normálních jako např.: když kluk pouštěl první do třídy holku – kdysi projev gentlemanství, tak se zarazil, omluvil se a dal najevo, že si tedy ona jako žena může vybrat…prostě nevěděl, jestli pustit nebo nepustit, aby se jako silná mladá žena a feministka neurazila… ()

Chenso odpad!

Tak to bylo tak feministický až mi to skočilo s holýma ceckama na držku. Hodně ujetý a to si obvykle držím extremní nadhled. Tak tady to fakt nejde. ()

matousak

Průměrný film pro holky ve věku 13-16 let kde hlavní postava je nespokojená se systémem tak udělá feministický časopis, díky psacím schopnostem a náhodě se to dozví celá škola, pak už jenom to víc a víc eskaluje až to málem skončí fiaskem ale díky náhodě bude jako vždy happy end. ()