Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

Trixinka

Působilo to na mě dojmem, jako by Guy Ritchie dostal zakázku typu - napiš a natoč nějaký akční, trochu komediální špionážní film se Stathamem, Grantem a dalšíma, ale moc se s tím (lidově řečeno) nepárej. A Ritchie dodržel zadání a vznikl tak čistě průměrný film, který sice obsahuje vše co očekáváte - nepřemožitelného hlavního hrdinu, charismatického "padoucha", (patrně) sexy ženu, komický prvek ala hvězdný herec, o hlášky se pokoušejícího černošského člena týmu, drahá auta, luxusní domy a jachty, výbuchy, střílečky, honičky v autech - ale přesto tomu všemu něco zásadního chybí. Scházela větší originalita, prvky překvapení a napětí, větší propracování postav (herecký potenciál Granta zcela nevyužitý) a hlavně velkolepější finále. ()

Likan7

Nejsem moc velký fanoušek Guye Ritchie, takže nejsem ve výsledku s tou 2 hodiny trvající nudou překvapený. Rozhněvaný můž se prostě nebude opakovat. Tady mi ale víc než kdy dřív přijde, že Richtie jede na neutrál, nebo alespoň na půl plynu. Stejně tak jako znuděný Statham, který tu taky nejspíš čekal další Wrath of Man . ()

LordMysti

Uběhlo jen pár dní a já vůbec netuším o čem ten film byl. Až tak hodně mě zaujal. Určitě natočené zase hezky, akční scény dobrý, ale celé to bylo takové mdlé a vlažné a tisíckrát okoukané... ()

gemi

Film ve stylu Mission Imbecile, akorát místo vrchního scientopošuka Plavby je tady Willisův revival Statham. Jinak typická Ritchovina, takže hromada akce, snaha o vtipnou nadsázku a coolovost, která je sice občas na hraně, ale když člověk vypne mozek (což je nutný předpoklad), tak sice pořádně nepochopí kdo, s kým a proti komu, ale bude se bavit. A o to jde především, ne? ()

tlesk

Po naprosto geniálních Gentlemanech je tu prostý průměr. Statham se svým kamenným obličejem prostě nemá takové charisma aby to utáhl a celkově tomu hrozně chyběly Ritchieho jindy kulervoucí nadhled a dynamika. Působilo to strašně rutinně a ani Hugh Grant to tentokrát nezachránil. Unavených 60% a snad to příště bude lepší... ()

RAFT

Režisér nám natočil další akčnák se Stathamem .Od filmu jsem čekal víc .Po roce co byl film natočený konečně se dal vidět.Jako na večer podívání bohatě stačí ale,film je to slabší kousek .Snad od režiséra další jeho film bude stát za to.Takhle za mě 60% ()

john.h

Svizne natocena spionazni jednohubka, kterou si v nejblizsi dobe asi znova nepustim, ale potesila me v dnesni dobe nudne zapletky a nevkusnych digitalnich efektu. Nechapu tak nizke hodnoceni, asi se meni doba. Ja vsak v teto dobe pridam v hodnoceni originalnim filmum s absenci jakekoliv zname francizy, u kterych jsem se pobavil i bez barvicek a padajicich mrakodrapu. A tento film jim je. Nema temer zadne hluche misto. ()

Clark_Kent

Snažil jsem se tomu přijít na chuť, jenže nějak mě to neuchvátilo. G. Ritchie sice točí občas dobrý počiny, ovšem takhle akce to teda moc nezvedla. Bohužel musím oznámit, že ani hbitej Statham tomu nijak nepomohl. ()

alldo.raine

Za mě to bohužel vůbec nefungovalo. Cast mě nebavil. Scénář ani nevím na co si hrál, občas to zachránil Hugh ale to je tak asi všechno. Toto se GR nepovedlo ani trochu. To, co by jinému prošlo v hodnocení k lepšímu výsledku a dalo by se na to nahlížet alespoň na jakousi rychlokvašku aka Netflix, mi u formátu jménem Guy Ritchie prostě neprojde. Aubrey Plaza strašná. Jdu si spravit chuť u The Covenant, aspoň doufám. ()

DaveSmith

Že se režie ujal Guy Ritchie jsem se dozvěděl až ze závěrečných titulků. Jindy jeho rukopis je znát na první dobrou, ale tohle bylo takový mdlý. Nebylo to špatný, ale taky to nebyla žádná hitparáda. ()

departed

No kurva, já normálně nestíhám zkoukávat Ritchieho filmy, protože s tím, jak strašně chrlí jeden za druhým, kde potom může mít čas na cokoliv jinýho, než jen ustavičné točení filmů? Jede na plný koule a místo, aby s přibývajícími filmy kvalita tak nějak očekávaně uvadala, právě naopak! Nevím, jak to dělá, ale jen ať jede dál. Jeho specifický rukopis je nenahraditelný, takže čím víc, tím líp. ()

Shitonit

Za mě jasně nejvybroušenější kousek za poslední dobu. Kokteil supr herců, humoru, vcelku i ta dějová linka je ucházející, jediný co mě snad trochu sral... jsou takový ty záběry jakože trochu dost počítačový, jinak ... lokace supr, navazujícnost časoprostorovosti je taky gut, ende gut alles gut, já v tom nevidím nic, čím bych to dokázal schodit. Takže fajny bijak. Jo, trošku mi vadilo, že nemám takovejhle hezky nasvícenej jachetník. :-) ()

marek29

Něco mi na tom filmu nefungovalo.. Střídání tempa jako na houpačce, komické scény a akční řežba, dlouhé monology, plot-twist u konce - to vše by za normálních okolností byla záruka skvělého koktejlu. Navrch Statham žejo.. Ne tak včera. Jediný světlý moment pro mě byla ruka JD a tím pádem bledne úplně o jaký film šlo. Šlo totiž o mnohem více.. ()

Dejvecd

Operation Fortune je pravdepodobne Ritchieho najhorším filmom. A tým nemyslím, že film je nutné zlý, ale skrátka z môjho pohľadu (pohľadu človeka, ktorý miluje filmy Guy Ritchieho) sa jednalo o prázdnu, ničím nezaujímavú šedú myš v režisérovej bohatej filmografií. Film, ktorý nie je zlý, ale ani dobrý. Film, ktorého vtipy neurazia, ale rozhodne nie sú vtipné. Film v ktorom ani niekto ako Hugh Grant nepôsobí nijak dobre. Film, ktorý úplne nenudí (vlastne v niektorých častiach to je trošku sranda, čo sa akcie týka), ale po odchode z kina už si nebudete pamätať skoro nič. 4/10 ()

mikki089

"Operation Fortune: Ruse de Guerre" je stylový a akcí nabitý špionážní thriller, který se může pochlubit působivým obsazením A-listů, včetně Jasona Stathama, Aubrey Plaza a Hugha Granta. Statham předvádí svůj typický výkon se stylem, zatímco Plaza poskytuje pěkný komediální nádech. Film se může pochlubit několika působivými akčními sekvencemi, včetně vysokorychlostních honiček a intenzivních přestřelek, které uspokojí každého milovníka adrenalinu. Chemie mezi Stathamem a Plaza je překvapivě účinná a jejich žertování dodává filmu zábavnou dynamiku. Přestože film nepřináší žádnou novinku, co se týče děje nebo vývoje postav, jedná se o solidní přírůstek do špionážního žánru, který potěší fanoušky Stathama a akčních filmů obecně. "Operace Fortune: Ruse de Guerre" je divoká jízda, která vás bude bavit od začátku do konce. ()

Mamlas

Tolik známých tváří, tolik utracených peněz a taková kokotina. V první polovině jsem vážně zvažoval tu pitomou žvatlárnu vypnout. V druhé půlce to pak dostalo aspoň obrysy něčeho, na co se dalo dívat. Asi nejhorší zkušenost s filmem, kde hrál Statham. (27%) ()

Cermicek

Já dostal, co jsem chtěl. I když na Guye trochu podprůměr, pořád je to solidní jízda, která baví! Jason super, Aubrey vyloženě "na přes držku" a tu její pózu jakože super cool femme fatal jí absolutně nežeru, Josh už asi taky zahrál líp ikdyž tady k jeho postavě se to nejspíš hodí...nejvíc mě ale dostal Hugh! Měl jsem ho zařazenýho za takovýho toho pseudo-romantickýho blbečka z Bridget Jones, ale jako jeden z mála případů, kdy s věkem/zkušenostma vyrost👏. A nebo mu tahle role sedla jak prdel na hrnec. Ale musim smeknout, tohle zahrál výborně👌. Hodně pěkná trojka👍 ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023