Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

veverysiak

Aj keď je to môj obľúbenec a občas mu niečo tolerujem, tu veľmi nemám čo, Guy je v plnej sile a posiela na nás kanonádu dialógov a akcie kadencii jemu vlastnej, zaujímavo zladil svoje klasické akčné typy, ako Jason, s menej predstaviteľnými aktérmi pohybujúcimi sa skôr vo vodách dramaticko-romantických, na moje potešenie tu exceluje starý romantik Hugh a ide mu to pod taktovkou majstra vynikajúco, takže 85%. ()

Sharlis

Zdaleka najslabsi Guy Ritchie co som videl, proste marnost. Aubrey Plaza je hrozne spatna herecka, mozno vhodna do youtube skecov, ale rozhodne nie na hlaskovanie do obdobneho projektu, hrozny vyber herecky. Jason Statham hraje Jasona Stathama, jednu chvilu ma napadlo, ze preco sa divam na Kuriera... Velke sklamanie, asi som sa nemal na novy Ritchieho film tolko tesit. ()

F2003F

Že Guy ide na polovičný pohon sa mi zdalo len zo začiatku. Pri prvej akcii sa z toho vyvinula nadpriemerná oddychovka s fantastickými dialógmi, ktorým dodáva režisér (ako zvyčajne) špecifický nádych pôsobiaci úchvatne. S Gentlemen síce znovu upevnil svoj štandard tvorby, ale raz za čas rád prijmem aj takúto odľahčenosť. Je vidieť, že aj herci si to fakt užívali. Statham > Willis ()

Dr_Berry

Nudné, utahané, bez náboje. Tohle bylo velké zklamání. Asi to nejhorší, co jsem od Guye Rithieho viděl a to mám jeho filmy rád. Tady není co obhajovat. Ani sympatičtí herci to nezachránili. ()

Kushina

Zabavil jsem se a to je hlavní. Sranda to byla, příběh ucházející, akce průměrná. Suma sumárum to nebylo ani tak moc dobrý, ale v rámci zábavy super. 70% ()

Rian_witcher

Až na 2-3 scény kde má Statham kontaktní souboj se jedná o hloupoučký film, kde se dalo ze zápletky dvou soupeřících žoldáckých skupin vytěžit mnohem mnohem víc vtipných i akčních scén. Není to moc akční, objevné a bohužel ani vtipné. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. Nadprůměrný počin v kategorii akčních filmů. ()

PeteBuck

Ritchieho variácia na Jamesa Bonda alebo Mission Impossible. Narozdiel od vyššie menovaných, natočené v svojskom režisérovom štýle, ktorý mám rád. Nebolo to zbytočne prekombinované, zdĺhavé ako posledné časti spomínaných filmov. Plné akcie, istých nejasností, ktoré sa vyjasnia, trochu britského humoru a celkom dobre to dýchalo. Neohúrilo, ale nepobúrilo, zabavil som sa a bolo to fajn. Rád si to pozriem znovu. Nízke hodnotenie nechápem, ale ja nechápem mnohé hodnotenia na tejto databáze. ()

DJMaroko

Celé se to tváří tak honosně a nabušeně, ale je to vlastně místy nudné a slabé, nemastné neslané. Jednou a dost. ()

wdc

Dost dobrý akční thriller s Jasonem Stathamem. Dabing by mohl být místy trochu živější. Postprodukce v ČR. ()

Karlosik_4

Jediné co u filmu za něco stálo byla akce. Děj byl nalinkovaný dle očekávání, bez zvratů a nápadů. Vtipy ironické a prázdné. ()

Stepca

Opravdu nevím, čím chtěl Ritchie tímto snímkem docílit, protože takto odfláknutá akčňárna může pouze vrhat stín na jeho dosavadní tvorbu. Pokud by se někdo poprvé setkal s Ritchieho filmy touto plytkou ohavností, tak bych se nedivil, kdyby od něj nechtěl vidět už nic jiného. Možná až na zajímavě vypečené režírovaní tu nenajdete nic alespoň trochu blízko průměru. Scénář byl snad vymyšlen umělou inteligencí nebo při totálním výpadku kreativity. To platí nejen pro rádoby vtipné meta dialogy, ale i nejvíce generickou zápletku v podobě záchrany světa před zlou organizací. Ne že by tam byla přinejmenším nějaká trochu zajímavá postava, ale minimálně půlka z nich by tam ani nemusela být. Film nedokáže se svým chabým scénářem vyvolat v divákovi nějakou sympatii k hlavním postavám a argumentoval bych, že nedokáže vyvolat ani jiné pozitivní emoce. Možná jen údiv, jak tak dobrý filmař může stvořit tuto nezáživnou béčkovou obludnost. 30% ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023