Berserk

Série(2) / Epizody(24)

Recenze uživatele Kimkong k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Na rovinu napíšu, že předlohu jsem nečet. V manze jsem se dostal do 1/3 původní série. Tudíž budu srovnávat maximálně s předchozími díly. Na první pohled má tento berserk nejhorší kresbu, animaci. A to přesto, že je o dvacet let novější než původní seriál. Od pohledu se obraz jeví, že má nedostatek snímků za sekundu. Tolik k obrazu. Hudba je jako vždy dobrá. Kombinuje západní styl z filmu s japonským ze seriálu. Nyní k ději. Největší problém této druhé řady vidím stejně jako v původním seriálu v samotném závěru filmu. Moc mě, jakožto neznalci předlohy, nedával smysl a celkově poslední dvě epizody na mě působili s těmi fialovými vředy, vejcem a znovuzrozením nepochopitelně. Zachraňovala to jen brutální akce, které je v celém seriálu dostatek. Ačkoli nejen hudbou, kroucením kamery a mohutnými údery přijde po pár dílech celkem stereotypní. Na rozdíl od první řady je zde Guts vyobrazen jako terminátor. Více jako stroj než člověk, se kterým se v minulé řadě divák mohl více sblížit. Po shlédnutí mě trochu mrzí, že řada přinesla jen spoustu nových postav, jejichž existence v celkovém pojetí blížicí se apokalypsy je naprosto zbytečná. Děj se nikam neposunul, a tam kde zkončil minule, skončil i teď. Oproti dřívějším dobrodružstvím Gutse zde přibyli děti a elfové, jenž z nepochopitelného důvod dělají, jak to nazvat, emotikony? Takové ty otravné ksichty z dětských moderních anime. Čtyři hvězdy si seriál nezaslouží, ale neboť jsem jej zkoukl v noci a nemohl jsem se od něj odtrhnout, tak mu je dám. ()

Season 2 (2017) (S02)

Konečně pokračování jednoho z nejlepších anime. Bohužel po dějové stránce mě tato řada přišla nejslabší. I předchozí řada s apoštoly byla zajímavější. Zde se jedná jen o setkání s plochou čarodějnicí, páru nový protivníků a získání brnění. Nic víc. Spíše takový úvod než třetí řada našlápnutého seriálu. ()