Berserk

Série(2) / Epizody(24)

Recenze uživatele LeitoSE k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Mangu som nečítal, o predošlom anime nemám vysokú mienku a od pokračovania som nemal žiadne očakávania, takže nie som v ničom predpojatý. Počiatočná radosť, že sa konečne objavilo dospelejšie anime dokázala prebiť aj to, že sa naňho kvôli kresbe a animácii nepozerá vôbec dobre. U Ajina sa toto CGI dalo prehliadať vďaka dobre spracovanému deju, no tu tak isto ako pri anime z 90. rokov som mal po chvíli najväčší problém práve s nezáživným storytellingom a čierno-bielymi postavami.Edit: Nakoniec ako som aj očakával je vizuálna stránka najmenším problémom nového Berserkra. Problémy so stupiditou chovania postáv, neschopnosti ich logického uvažovania a absencia akéhokoľvek náznaku príčiny a následku v deji sa ku koncu množia a stupňujú a vytvárajú neuveriteľný chaos. O nezraniteľnosti a schopnosti teleportácie postáv, monštier, dokonca armád ani nemá zmysel hovoriť. Najhoršie na tom je, že ani netuším či sa dá vôbec pripisovať vina práve anime a nie hlavne predlohe. Na pokračovanie sa však rozhodne pozriem, lebo Berserkrovým najsilnejším tromfom stále zostáva pútavé a nápadité univerzum s množstvom násilia.TOP 1 OP leta 2016. 12/12 – 45% ()

Season 2 (2017) (S02)

Na začiatku to vyzeralo naozaj nádejne, že tvorcovia vypočuli ohlasy na prvú sériu a aj s produkčnými limitami vylepšili aspoň strih, kameru a formu kresby, no nakoniec je to vo všetkých bodoch úplne rovnaké, ako to bolo predtým. Vďaka tomu, že je prítomná len jedna dejová linka sa už aspoň postavy nedokážu čarovne teleportovať kilometre ďaleko a tisícové armády nevyskakujú len tak zo zeme. Hudba zostáva aj naďalej najsilnejším prvokom. TOP 1 OP jar 2017. 12/12 – 60% ()