Berserk

Série(2) / Epizody(24)

Recenze uživatele Adasin k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Takovejch let po seriálu z roku 1997 přišlo pokračování a ta animace je snad ještě horší než ta původní statická! Tady sice akci nezastavují statické obrázky, ale tahle CGI animace je prostě hnusná. Zde je hezky vidět, že CGI je dobrý sluha, ale špatný pán. Tenhle Berserk se úplně utápí v příšerně použitém CGI. Postavy vypadají divně, divně mluví, divně se hýbou. Třeba Gutts a Casca vypadali v původním seriálu MNOHEM líp a měli nějaké to charisma. Tady jsou to jen figurky v příběhu, se kterýma nejde vůbec soucítit, natož jim fandit. Zvláště ztvárnění Cascy se mi hodně nelíbilo, kdyby ji neoslovili jménem, vůbec bych ji nepoznala. Prostředí je možná hezky nakresleno, ale jakákoliv akce v něm vypadá divně, je z toho cítit ta umělost. A krev je tu tak tmavá, že to občas vypadá, jako by tam místo ní stříkal třeba benzín nebo nějaký hnusný olej. Nejsměšnější je ale cenzura nahoty, to bylo fakt něco. ----- Pozitivem je, že se příběh nerozjíždí skoro polovinu všech dílů a pořád se děje něco, kvůli čemu tohohle Berserka sledovat až do konce. Snad bude další série lepší. 5/10 ()

Season 2 (2017) (S02)

Oproti části/sérii z roku 2016 rozhodně zlepšení. CGI animace už tak nebije do očí a dá se na ní v pohodě dívat, ale přecejenom je potřeba na ní ještě zapracovat (třeba pro anime typické vyjadřování určitých emocí si vzhledem k povaze příběhu mohli odpustit). I příběh je lepší, není tak roztěkaný jako v předešlé části/sérii, je naopak přímočarý bez zbytečných odboček. Prohlubují se i charaktery postav a vztahy mezi nimi. K mnou vytouženému střetu sice pořád nedošlo, ale aspoň se tu Griffith objevil už přímo. Taky se nemůžu dočkat okamžiku, až Casca zase bude sama sebou. Musím přiznat, že svět Berserka se mi začíná dostávat pod kůži. 8/10 ()