Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

okkac

Nejtěžší Wooův film na sledování. Oproti ostatním jeho filmům si zde akci neužíváte, ale trpíte s ní. Zde akce bolí a celý film je jedna velká deprese, hlavně v zajateckém táboře, který bude pro mnohé asi tvrdé sousto. ()

StanislachKo

Deer hunter (síce nemá osvedčeného DeNira, ani Walkena s vypatlaným pohľadom), ale bude vždy chutiť 1000x viac v ázijskom duchu. Repríza nemala ďaleko od filmového orgazmu. Ani nie kvôli krvi, hereckým výkonom, počtu guliek, choreografie výbuchov etc etc... Ale za to, že na priestore krásne vydláženom vyššie zmieneným, bol tento film neskutočne ľudský! Podprahovým spôsobom. A ako bonus malé životné múdro: Aj muži sa môžu úprimne (a nehomosexuálne) milovať... Kľudne aj celý život. Pokiaľ sa im ofšem do cesty nedostanú veľké prachy. Potom je to všetko viac-menej už len o náhode (skoro ako zo života). ()

hans500

Film se značně inspiruje Lovcem jelenů, kterému se sice nevyrovná, ale jinak jde o zajímavý a kvalitný film, se zajímavě se vyvíjejícím dějem i dobře napsaným scénářem. Svou výbornou režií dodal John Woo příběhu silný emocionácí náboj, čož podporují i velice dobré herecké výkony a hudební podkres. O tom že akce je na špičkové úrovni se snad ani není nutné zmiňovat. ()

Sfinkter

Jeden z nejhorších, ne-li nejhorší film, který jsem za poslední roky viděl a který má však na CSFD výborné hodnocení - přitom jde o tragédii. Směšné vrstvení děje, tragické herectví většiny postav, scénář i akce diletantské, hudba příšerná. Vždy upřednostním americkou tvorbu Johna Woo, tento snímek je bohužel trapným propadákem. ()

vik

První hodina je výtečný akční film, o to víc mě mrzí, že ta druhá půlka byla jak mučení Vietkongem. ()

lennyd

Už od malička dělali Ben, Frank a Paul všechno dohromady. Společně se pomstili za krádež peněz, společně oženili jedno z nich, a společně také utekli před mafií do Vietnamu, kde měl dle vyprávění zlatý důl. Válkou zmítaný Vietnam sice zlatý důl je, a velmi snadno lze přijít k penězům, ale stejně tak snadno lze přijít ke kulce do hlavy ať už od místní mafie, nebo Vietkongu, a případně amerických vojáků. A taky velmi snadno může dojít ke konci velkého přátelství.. Trochu mi přišlo, že se John Woo nemohl rozhodnout, jaký film vlastně chce natočit (respektive chtěl natočit několikero filmů různých žánrů, ale peníze měl jen na jeden jediný), a tak to smotal všechno dohromady. Takže na jedné straně je tu akční krimi, které se trochu začne měnit v červenou knihovnu, aby se z něj obratem stalo válečné drama. Z tohoto důvodu se patrně taky film docela natahuje, ale přesto jsem měl takový pocit, že ani jeden z žánrů neukázal to, co měl či mohl (a že to jinak John Woo umí ukázal ve svých pozdějších dílech)... ()

haj

O něco slabší akční scény než v The Killer nebo Hard-Boiled, ale příběh se všemi typickými atributy Johna Woo je zde asi nejvíc rozvinut ze všech jeho filmů. Zkrátka další jeho mistrovské dílo. Doufal jsem, že takhle nějak bude vypadat film Windtalkers, ale marně. ()

Brain-D

Nevím jestli to označit za drama nebo akční film. Příběh o přátelství tří kluků, které zažije opravdová dobrodružštví. 1. Akce výborná 2. Hudba fantastická (tyhle 2 věci si u Johna Woo nejvíce vážím) ()

fefee

Nebyť tých troch či štyroch nesmrteľných japončíkov a zbytočne zdĺhavej minutáži tak by to mohlo byť aj za 4*. Zase jedna z tých hongkongských bezduchých strielačiek s odkazmi na srdcervúce hlboké úvahy o cene priateľstva, ach jaj. ()

davidek

Tento HonG Kong styl mi nějak moc nesedí. Připadá mi i drama jako komedie s Jackie Chanem, ale i přes to se mi film líbil. Je o něčem a to je to hlavní. Nemůžu dát plných pět protože třeba Lovec jelenů je mnohem lepší. ()

Ravi

Poněkud kostrbaté, ale přesto vzhledem k délce zajímavé a nenudící drama o třech přátelích, které vypovídá typicky Wooovským způsobem o epické cestě do Vietnamu a zpět za méně než tři roky a pro nic za nic. Akční scény skvělé s několika režisérskými zlozvyky (střelba z AK na nepřítele ze dvou metrů na poli apod.), na něž je obecenstvo nuceno si zvyknout. Hudba výrazně lepší, než v ostatních filmech režiséra, avšak zdaleka ne výborná. Chválím triky a pohled do zákulisí války z jiných očí, než jsme na "západě" zvyklí. Přesto mě některé zásadní zvratové scény moc nesedly, ale to je zkrátka John Woo blancující neustále mezi ještě berným a už pitomým. Dávám 70% = 3+/5 ()

pfa

Výborné, drsné akční drama, o třech kamarádech, jejichž pevné přátelství ničí (nejen) mafie a válka... [8/1O] ()

Fox85

Nadupaný akčňák v režii Johna Woo, z větší části se odehrávající ve Vietnamu. Akce a osobní drama tří přátel, toť asi v kostce k tomuto filmu ()

Smileface

WOW,naprosto dokonalé drsné drama,kterému se bohužel John Woo ani zdaleka nepřiblížil v Kódu Navajo.Určitě v mém Top 50 nejlepších filmů,prostě geniální.Kdo neviděl má velkou černou díru ve své filmové historii. ()

sedm.1

Ať v hlavě přemítám jak chci,tak Kulka v hlavě je pro mě nejlepší asijský akční film!Ono když tak v tý hlavě přemítám,on to je možná nejlepší akční film vůbec!Tak nabušený snímek emocemi,akcí a dramatem,kdy se všechny tyto žánry skloubí to něčeho tak úžasného,se prostě jen tak nevidí.Navíc podpořen skvělími herci a režií Johna Woo,to prostě musím doporučit úplně každému!!!I šílená akční jízda se dá natočit jako prvotřídní umění.Kulka v hlavě by se možná dal spíš označit za psychologický film s akčními scénami.Neskutečně působivý snímek. ()

vitekpe

John Woo natocil lecjaky perfektni film. Do tohoto filmu se zrejme pokusil vmestnat uplne vsechny filmove zanry (akcni, valecny, drama, romanticky, psychologicky, krimi, melodrama, atd.) coz bych rekl, ze je trosku na skodu veci. Film je zajimavej a ubiha rychle dopredu, ale...vseho moc skodi, rikam za sebe. 3+ ()

miklaras

John Woo je opravdu veliká srdeční záležitost a jeho filmy se většinou nedají hodnotit jinak, než velkou poklonou. Kulka v hlavě člověka přimrazí k sedačce a nepustí do poslední chvíle. Celý film graduje do nesnesitelna a když vrcholí, samozřejmě plameny, auty a dvěma muži se zbraněmi, z nichž jeden drží v ruce lebku, pořád jste ještě napjatí, protože vítě, že ve filmech Johna Woo občas zařve hlavní hrdina... Jen opět varuji před dabingem...je hrůzný.To mě vážně dokáže zvednout, zvlášť u mých milovaných filmů. :-((( ()