Ztracené město

• USA The Lost City (více)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

Terminer

Jsou to takové 4,5*, osobně ale musím zaokrouhlit nahoru. Ztracené město je totiž nejosobitější oddechovkou, jakou jsem za dlouhou dobu viděl. Humor je tu chytřejší než by se dalo například dle trailerů očekávat, dialogy mají dynamiku a klišé scénář obsahuje poskrovnu. I Sandra s Channingem si sedli a komediální i romantická chemie mezi nimi funguje na výbornou. Radcliffe si odehrál svůj spolehlivý standard z posledních let (jeho role zde je značně podobná té ve druhých Podfukářích), bohužel nedostal tolik prostoru, kolik by si asi zasloužil. Naopak Brad je tady i v těch málo minutách na plátně jedním z vrcholů filmu, protože v takových angažmá ho obvykle nevidíme. Příběh je jednoduchý, přesto se dočkáme velmi originálního vkladu do subžánru filmů o hledání pokladů. A byť je nakonec tento snímek spíše komedií než dobrodružným filmem a po bok Indyho a Mumie se nezapíše, je opravdu zábavný a je neskutečně příjemné ho sledovat. Rád bych měl tenhle pocit, že se chytří tvůrci a herci jen tak bavili, častěji. On je ovšem poměrně vzácný. ()

masino

Opäť počin, kde trailer je lepší a zaujímavejší ako film samotný. Všetko to bolo tak priemerné a fádne až ma to miestami iritovalo. Jediný highlight filmu je Brad Pitt. Tento film je dobrý na jednu vec. Na nudné nedeľné poobedie po opici... ()

Megynka

Ooooh Bože. Jak mám Sandru ráda, tak tohle je její totální dno. Nejen, že film je sám o sobě strašnej, ale ta její role ... proboha... hrůza. Už se ani neumí rychleji pohnout. A "Harry"? Ten se prostě nehodí jinam než do HP. ()

oldy

Scena s Pittem byla fajn :) Jinak parodie na Indiana J. Potitulková scéna tomu dala jen korunu blbosti :D 4/10 ()

Brooks

Umelý, odporne digitálny pokus o novú Honbu za diamantom s mimóznym castingom a hluchým humorom, s najotravnejšou dejovou líniou Bullockovej agentky, ktorá má akože odľahčovať dramatické patálie hlavnej dvojice. A takéto nevtipné, neoriginálne bahno bez šarmu je dnes synonymom hollywoodskeho dobrodružného filmu (ďalej napr. Red Notice, Jungle Cruise). Och bože, ako mi len chýbajú časy tých klasík, ktorým sa Stratené mesto márne snaží podobať. 2* ()

maramashi

Spoiler alert ! Trápnosť úbohosť a klišé, nedával som tomu od začiatku žiadne nádeje a robil som dobre, nebudem klamať že som sa pár krát nezasmial ale dať toľko klišé do jedného filmu a spraviť tak rýchlopečený príbeh by dokázal priemerný piatak na základnej škole. Celé to je niečo jak jumanji alebo cesta do stredu zeme ale produkoval ich wish. Len jedna taká otázka, prečo by ste zabíjali Brada Pitta po 15 minútach filmu, a obsadili do hlavnej role jedného z najhorších hercov Hollywoodu a starú umelú Sandru ktorá už by mala dávno prestať hrávať takéto role. Tento film by bol možno tak dobrý na markíze o 9:30 ráno v nedeľu 30% ()

Clark_Kent

Prostá a dobrodružně pojatá oddechovka. Bullock a Tatum si celkem rýmovali. Ovšem co bych vyzvednul, byl překvapivý Brad Pitt, kterej klepal padouchy jako hrušky ze stromu. ()

incognito

Vykrádačka Honby za diamantem a Honby za klenotem Nillu. To mi nikdo nevymluví ani omylem :-) Bohužel zde chybí humor, který měl být asi hlavní náplní filmu, ale ve většině scén je trapný. Sandra je prostě typická Sandra jako ve všech jejích typických filmech (v 58 letech vypadá dobře - mimika už sice není co bývala, ale na svůj věk nevypadá).  Daniel Radcliffe jako záporák neurazí ani nenadchne. CGI je většinou hodně špatné, ale to se dalo čekat. Světlý bod filmu je Brad Pitt. Ale je tu tak málo, že to na záchranu na 3* hvězdy bohužel nestačí. ()

movemat

Na to, že sa jedná o dobrodružnú komédiu, čo sú dva vyslovene zábavné žánre, tak je to mimoriadne nezábavný film. A okrem áčkového castingu (skvelá rola pre Brada Pitta) nemá čo ponúknuť. ()

papadoce

Prvá polovica tejto dobrodružnej akčnej komédie bola skvelá. Bavil som sa výborne, minúty zľahka odsýpali a Brad išiel tradične bomby. Dokonca mi nevadil Radcliffe a umelá Sandra mi prišla veľmi pekná. Tvár sa jej síce takmer vôbec nehýbala, ale rozhodne bola krásnou bustou. V druhej polovici sa Brad vytratil, humor sa zasekol v dosť silenej forme a jediným pozitívom bola parádne vyprášiteľná babička Sandra. Ale film sa nebral vážne a to je dobre, hoci v tvrdej konkurencii dobrodružných filmov sa v topkách nachádzať nebude. Malo to asi ďaleko väčší potenciál aj s ohľadom na obsadenie napríklad, než z toho dokázal režisér vymámiť. Zloduch bol výborný napriek nízkym očakávaniam od Harryho Potrata, len tomu chýbalo grandiózne finále. Ako celok to osciluje medzi dvojkou trojkou, ale prikloním sa ku trojke. Taká jednohubka na nedeľné popoludnie. Tri alebo 50%.. ()

Alojs

Nadějný začátek a pak... velké nic. Hlavně velké scénáristické NIC. Dobří herci by byli, ale chybí scény generující vtip, hašteření a nějaký uvěřitelný vývoj. Dvě hvězdy za Pitta, který si na malém prostoru bere vše pro sebe. ()

Uesbe

Milujem paródie a táto má takmer všetky potrebné parametre na kráľovskú zábavu. Občas to má slabé miesta, na druhej strane extrémne nesympatický Tatum svojim výkonom zmenil môj názor na pomerne nesympatického Tatuma. Príbeh sranda, lokácie gýčové, herci super, honorable mention patrí Randy. ()

DadysGirl

Ano, je to hovadina. Ale ma to vibe… ne dejovej. Ne nijak zarne komedialni. Ale videli jste to obsazeni? Brad Pitt a Sandra? Zlata era rom com je asi za nama, ale tohle me k tomu po letech priblizilo… ()

Sepp598

Je to taková oddychovka, u který si lehnete po nedělním obědu. Film na jedno zkouknutí, jestli se na to někdy podívám znovu, tak nejdřív za rok. Tatum mě tu hodně bavil, Pitt byl taky super a Radcliffe byl až moc crazy. Vtipný scény občas zafungovaly, občas ne. Co se týče děje, čekal jsem trochu něco jiného, ale možná to je i dobře. Stopáž bych ale klidně zkrátil, bylo tu hodně nudných, nezajímavých a zbytečných scén. Občas nějaká nelogičnost, ale nad tím za chvíli mávnete rukou. Když se nad tím tak zamyslím, tak bych to asi radši viděl jako netflixovku. Ale rád se zase někdy podívám na takovou tu Tatumovu blbečkovskou roli. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)